!! testowy test LCD !! Sony vs Jvc vs Sharp

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Witam!

Po długich trudach i bojach udało się osiągnąć jakość zdjęć testowych bliską celu, dlatego, umieszczam zdjęcia do porównania. Bardzo liczę na wasze opinie ponieważ testy będą robione dla was. Napiszcie, co potrzebujecie, jakie testy, a ja postaram się dostosować.

HDTV 1080i

(klik) JVC C50
(klik) Sharp GD7
(klik) Sony V32A10

Test pal

(klik) JVC C50
(klik) Sharp GD7
(klik) Sony V32A10


Liczę na wasze zaangażowanie, przy testach będzie kilka ujęć z różnymi obrazami aby móc wyłapać różnice między telewizorami nie wychodząc z domu. Dodatkowo zdjęcia samego TV i tryby jakie obsługuje.
 

tuptus55

New member
No faktycznie widać różnicę :shock:
Z tego porównanie w HD dla mnie najlepiej świeci Sharp, jest ostry i bez przebarwień. W Sony za dużo czerwonego, a JVC trochę rozmyty obraz. Naprawdę minimalnie ale widać na piórach. Bardzo dobra "plansza" testowa :D
W PAL-u Sony nie ma białego :( , a pomiędzy JVC, a Sharpem to pojedynek wygrywa JVC. Biel podobna ale te kolory jakieś takie no nie potrafię opisać. Wydają mi się lepsze.
 

Gatekeeper

New member
syper,
już nie mogę doczekać się pełnych testów.

Proponuję dodawać jakieś opisy do zdjęć. Nie każdy/ nie zawsze można wychwycić drobne szczegóły, więc przy niektórych, co ważniejszych, testach zamieszczajcie jakiś krótki komentarz, żeby co większe szaraki (ja ?) mogły wychwycić niuanse.
Róbcie też testy z użyciem jakichś konsol, żeby stwierdzać czy dany panel nadaje się do grania w gry (zdjęcia z jakiejś jednej, zawsze tej samej, gry mile widziane dla porównania)

czekam
 

castor

New member
witam.
naprawde ok to wyglada. może by jeszcze podawać na jakich ustawach lcd robione są testy/ fabryczne lub czy coś podkręcacie :lol: / i czy jak robicie test np. sharpa p50e to tak samo to będzie wyglądac na 26'' 32'' i więcej calach czy bedą jakieś różnice. I po każdym teście moznaby podawać najbardziej optymalne ustawienia dla zwycięzcy żeby wycisnąc jak najladniejszy obraz. Po tych pierwszych fotach to sharp jest nr 1 jezeli chodzi o hd i pal. teraz czekam na więcej , z mojej strony na Sharpa 26GA6E vs. Samsung 26R41B .
 

og0r

New member
dobry pomysł
tylko że ustawienia optymalne to kwestia względna
można mocno manipulować
a wiadomo że ustawieniami można sporo
pozostaje wierzyć że testujacy będzie subiektywny
nie zastapi to napewno własnych odczuć ale może wielu osobom pomóc
 

tuptus55

New member
Przyłaczam się do prośby o prowadzenie testu dla obrazu z blaszaka w dwóch rozdzielczościach. Zalecanej w instrukcji obsługi dla danego TV i w HDTV. Można wykorzystać porgramik, który wysłałem ci emailem oraz dodatkowo jakiś jeden szybki trajler HDTV i jedną gierkę lub test 3Dmark03 bo zawiera dużo ciemnych scen jak w grach FPP.
Jak coś 3Dmarka też mogę podesłać, a nad propozycją dema HDTV muszę chwilę się zastanowić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam
sam jestem pod wrażeniem wyniku.
Ustawienia są fabryczne. Więc tu może być problem . Ponieważ niektóre ustawienia mogą być kiepskie / ale to problem fabryki/
W teście też biorą udział LCD w róznych klasach cenowych.
Ale testy obejmować będą cały przekrój - wielkościami ekranów, w klasach cenowych , w różnych rozdzielczościach , różne zdjęcia - barwa - i kolorystyka , współpraca z komp . wygląd zewnetrzny ,

i kilka niespodzianek.

Jedyny problem - jakość zdjęć która odda charakter pokazu - który robimy na miejscu.

Zachowana jest też temperatura oświetlenia - tak aby światło /słonce/ nie wpływało na jakość obrazu.

Zapraszamy też kilka osób z forum na obecność przy testach .
Aby uwiarygodnić rzetelność testów.
PÓżniej
Poprosimy też dziennikarzy i przedstawicieli Producentów.
pozdrawiam
 

basil102

New member
Witam serdecznie,

Ale genialne będą te testy, można będzie naprawdę już na wstępie wyrobić sobie jakieś zdanie na temat rozważanych modeli.

Z zaprezentowanych modeli, moim zdaniem, kolory najlepsze w JVC, ale zgadzam się z tuptus55, że sam obraz delikatnie rozmyty ( szczegóły piórek ), tutaj górę zdecydowanie bierze Sharp. Sony zrobiło chyba model na papużki z innych wysp niż pozostała dwójka ( ...może na Polinezję :D ), bo ptaszki wpadły w zdecydowanie inną kolorystykę. Zwróćcie uwagę na oprawę oczu ptaków - w JVC najwyrażniej widoczna jest struktura tego czegoś, nie jest to jednolita, gładka powierzchnia i chyba w tym modelu najlepiej to widać.
Jeśli mogę zasugerować obrazki do testu, to u p. Krzysztofa ( na pewno będzie Pan pamiętał Panie Krzysztofie, o których mówię ) na którejś z demówek HDTV widziałem 2 bardzo miarodajne, które na zatrzymanym obrazie porównywaliśmy, a mianowicie biały niedżwiedź na śniegu ( lub jego brak w niektórych telewizorach :p ), oraz obraz jakiejś turbiny bądź tunelu aerodynamicznego z tak dużą ilością drobnych szczegółów, że telewizory w poszczególnych klasach wyświetlały tylko pewną ich część ( a najwięcej lub też wszystkie Sharp GD1 ). Te obrazy naprawdę obnażały różnice w poszczególnych modelach.

A poza tym, to naprawdę świetny pomysł, tak trzymać !!!

Pozdrawiam

Rafał
 

TomekC

New member
Witam wszystkich dyskutantów,
moim skromnym zdaniem w powyższy test wygrał JVC gdyż:
- ma najlepszy balans bieli,
- widać szczegóły w oprawie oczu (czego nie ma Sharp)
- ostre i naturalne kolory
Jedyny mankament, to rozmycie upierzenia (Sharp jest tu zdecydowanie lepszy, ale czy jego barwy są naturalne).
Moim zdaniem w tym teście brakuje zdjęcia źródłowego dla porównania poprawności jego wyświetlania (tak się robi przy testach monitorów).
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w pierwszym etapie zależy nam na tym - aby ekran monitora oddał ten sam efekt prze ktorym stanelismy - robiąc test.
Żeby nie wychodząc z domu można było mieć komfort dokpnania porównań. I czy różnice są dostrzegalne.
Oczywiście bedzie zdjecie żródłowe. Ale bądą też zdjecia z akcji.

Ponieważ Ci ktorzy się wypowiadają mają różne wlasne zdania , to oto chodzi aby Oceniać wg. własnej wrażliwości przed zakupem.
pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
do ar2:

Jak robić zdjęcia ?
- odległość
- przesłona
- czas
- pod jakim kontem ?
- na jakiej wysokości aparat ?
- jaki tryb ustawiony w QS1080IR (chyba 1080 / 50) ?
- jaka jasność ekranu ( czy mocno świeci - saturation),
czyli jaka jasność ?
Jakie było oświetlenie zewnętrzne ?

Wasz efekt jest niezły.

Czy była jakaś obróbka ?
Czy na stopklatce (chyba tak) ?

Mam bardzo nieudane w tej sprawie próby.
Zawsze jest zjawisko interferencji ( czyli zjawisko falowe nakładania się i znoszenia się fali wizyjnej. Czyli takie węzły i cos tam jeszcze ale nie pamiętam ).
Z tunera QS1080IR mogę ustawiać przeróżne tryby.
To może być super ciekawy dla innych test.
Żródło jest 1080i/50hz.
Obraz downscalowany do 720 czy 567 linii jest znacznie gorszy.
Gdyby to się udało pokazać to wszyscy zobaczyli by nareszcie jaka jest wyższość 1920 x 1080 nad matrycami 1366x768, które uważam od zawsze za przejściowe.
Więc BenQ jest wejściem smoka. Jeżeli matryce pochodzą i ich własnej fabryki to wyprzedzili konkurencję.
 

barpoz

New member
witam

świetnie wkońcu można porównać i wybrać ten "lepszy", przyłaczam się do opini aby dołączyć krótki komentarz dla tych o mniej wprawionym oku aby można było zauważyć więcej różnic.
Z niecierpliwością czekam na testy p50 i konkurentów

wielkie dzięki

pozdrawiam
 

funatic

New member
Najbardziej 'podnieca' mnie mnie GD-1 ale oprócz wielu zalet ma podstawową wadę - cenę. Coś za coś - C'est la vie.

Interesują mnie opinie nt. GA-4E od osób, które posiadają ten model, ewentualnie od tych którzy testowali go. Spotkałem się z wieloma opiniami b. róznymi. Mnie zastanawia m.in. to, że nie widziałem na necie ceny na ten model niższej niż EUR 2.100, podczas gdy np P50 mozna nabyc juz za EUR 1.100, JVC c50 za 853 GBP ... Może to i nic nie znaczy...

Pytanie jest krotkie... czy za PL 5.500 warto kupic ten TV?

Dzieki z góry za merytoryczne odpowiedzi.

Pozdrawiam

Funatic
 

ortax360

New member
Witam za 5500 32ga4e OKAZJA!! nie zastanawiai sie .Mam ten model jest swietny .wykonanie ,obraz ,dzwiek na najwyzszym poziomie mnogosc ustawien, swietny wyglad same plusy a z tą ceną jest bezkonkurencyjny . Wczesniei miałem 32p50 jest gorszy .
Serdecznie ci POLECAM !!! Bedziesz w 100% zadowolony w HD 720p i 1080i działa wysmienicie no i czarny jest ok. TVP ,Kabl. działaia swietnie nic nis smuz. DVD bardzo dobry obraz ,swietne kolorty ,ostrosc , biały jest biały . DVI hd . itd. Polecam
 

TOmeKK

New member
Z całym szacunkiem dla przeprowadzających testy. Czy nie jest również ważny lub ważniejszy ruchomy obraz, w końcu to TV.

Na targach IFA, jakiś video magazin sprzedawał testowe DVD - 90 euro - nie kupiłem, nie mam skepu, ale na przykładowym teście ( porównanie CRT, LCD i plazmy ) była duża strzałka, w dwóch kolorach nieb. i czerw., która jak wahadło poruszała sie tam i z powrotem. Było widać smugę na wszystkich rodzajach, ale mniejszą lub większą i/lub zależną od kolorów. Logo paneli były ukryte, oczywiście :D . Był to tylko jeden z testów.

Ale w rozmowie nie zaprzeczyli i nie potwierdzili na moje natarczywe pytania czy to Sharp (LCD) i Pioneer ( plasma) mają najlepszy obraz.

Czy któś z szanownych kolegów posiada to DVD?


Pozdr. :)
 
Do góry