HDTV - problemy i przemyślenia itp.

dvd-r

New member
Witam wszystkich

NA początku napisze, że od miesiąca maniakalnie czytam wszystko co na tej stronie piszecie, a że jestem wielbicielem super jakości i sprzętu wszelakiego dzięki uprzejmości Kikiego zakupiłem Pioneerka 506XDE + tuner QualitvIR + karta do HD1.

I teraz.

Tunerek mam podłączony do talerza 85 cm, na którym w zezie pracują 2 konwertery.

Na chwilę obecną w HDTV odbieram
z Astry: Canal + HD Promo, Astra HD1, Astra HD2, HD1
z Hotbirda: HD Forum

TV mam od ponad tygodnia i nie ukrywam, że wkurza mnie, iż na wszystkich powyższych programach lecą w kółko te same demonstracje. Jedynie HD-1 nadaje coś sensownego, chociaż ani razu nie trafiłem na transmisję dźwięku w DD5.1, a zadpodają niezłe koncerty z filharmonii itp.

Dlatego też pytanie, jaką antenę muszę mieć (mieszkam na Śląsku) aby odebrać HD5 - czy w ogóle warto? czy antena 130 cm + konwerter 0,2 dB wystarczy?
Gdzie jest nadawany HD2? Nie widzę go w spisie Kingofsat?
Czy to prawda, że Pro7 HD i Sat1 HD ruszą od października FTA?


Idąc dalej.
Mam jakąś tam biblioteczkę filmów na zwykłych DVD i do tego odtwarzacz DVD Panasonic S35 - nie ma on progresywnego skanowania, jedynie wyjście Component.

No i teraz pytanie.
Czy kupować osławiony model Panasonic S97, który podwyższa rozdzielczość, ma progresywne skanowanie i wyjście HDMI oraz przetwornik obrazu 216 Mhz / 11 bit, czy czekać na KISSa DP-600, który jeśli chodzi o zwykłe DVD ma przetwornik jedynie 57 Mhz / 10 bit.
Czy przy odtwarzaniu zwykłych DVD będzie różnica na korzyść Panasonica?


Kolejna sprawa dotyczy WMV Hd.
Aktualnie mam komputer z grafiką 6600 GT, która ma wyjście Component. Mam do tego kabelek 15 metrów i sprawdzałem - działa. Mam obraz z komputera na TV - mogę sobie puścić filmik w WMV HD.
Problem natomiast z dźwiękiem. Obecnie musiałbym pociągnąć kilka kabli dla każdego kanału z osobna.

Wyczytałem natomiast, że np. amplituner Pioneer VSX-1015 chyba jako jedyny posiada dekoder WMA 9 Pro, czyli jeśli wypuszczę z komputera lub np. z KISSa DP-600 dźwięk kabelkiem optycznym na ten amplituner uzyskam dźwięk 5.1 zakodowany w filmie wmv HD.

Pytanie więc, który program i gdzie posiada możliwość wypuszczenia dźwięku z komputera z WMV HD po wyjściu SPDIF?

Jeśli będę miał jednocześnie: tuner Quali-TV, odtwarzacz DVD Panasonic S97, odtwarzacz Kiss DP-600 i np. kiedyś PS3
i będę chciał to wszystko podłączyć przez HDMI, to pojawi się problem gdyż w TV mam tylko 2 wejścia HDMI.
Po mału pojawiają się amplitunery z wejściami HDMI (np. Yamaha), ale czy mają aż tyle wejść i np. 1 wyjście do TV.
Niestety np. Yamaha w ogóle nie ma dekoder WMA 9 Pro, czyli nie byłoby dźwięku z filmów WMV HD.

Jak ktoś doczytał do końca - to fajnie
Proszę o jakieś porady, sugestie, jak to u was wygląda, jakie macie przemyślenia itp

Pozdrawiam

Artur
 

pmcomp

New member
Ufff,

duzo pytań ale kto pyta nie bładzi (no, może tylko na początku) :)

dvd-r.pl napisał:
Idąc dalej.
Mam jakąś tam biblioteczkę filmów na zwykłych DVD i do tego odtwarzacz DVD Panasonic S35 - nie ma on progresywnego skanowania, jedynie wyjście Component.

No i teraz pytanie.
Czy kupować osławiony model Panasonic S97, który podwyższa rozdzielczość, ma progresywne skanowanie i wyjście HDMI oraz przetwornik obrazu 216 Mhz / 11 bit, czy czekać na KISSa DP-600, który jeśli chodzi o zwykłe DVD ma przetwornik jedynie 57 Mhz / 10 bit.
Czy przy odtwarzaniu zwykłych DVD będzie różnica na korzyść Panasonica?

Zdecydowanie NIE !!! Kasa wyrzucona w błoto. Jeżeli coś dokupić to tylko player tzw. drugiej generacji. Na dzień dzisiejszy jest to Link Theater firmy Buffalo Technologies, zaraz (oby) będzie KISS DP-600. I ten KISS wg. zapowiedzi powinien rozwiązać Twój drugi problem.

U mnie wygląda to następująco: do muzyki i normalnych DVD służy wieloformatowy Marantz DV8300.

Do materiału HD, MP3, JPG itp słuzy wspomniany Link Theater.

Kolejna sprawa dotyczy WMV Hd.
Problem natomiast z dźwiękiem. Obecnie musiałbym pociągnąć kilka kabli dla każdego kanału z osobna.

Wyczytałem natomiast, że np. amplituner Pioneer VSX-1015 chyba jako jedyny posiada dekoder WMA 9 Pro, czyli jeśli wypuszczę z komputera lub np. z KISSa DP-600 dźwięk kabelkiem optycznym na ten amplituner uzyskam dźwięk 5.1 zakodowany w filmie wmv HD.]

Z KISS-a będziesz mógł wyjść wyjściem analogowym 5.1. Czyli KISS zdekoduje ci ścieżkę zapisaną w WMA (część dźwiękowa z WMV HD). Dla Twojej informacji zdarzają się filny w WMV ze ścieżką zapisaną w AC-3. Nie jestem pewien czy łądowanie się w amplituner który dekoduje WMA jest dobrym pomysłem. No, chyba że ten Pionek jest dobry dźwiękowo. Nie wiadomo jeszcze w jakim formacie będą przygotowywane oficjalne wydania materiału HD. Na dzień dzisiejszy najpopoularniejsze jest MPEG-2 + AC3 (DD5.1).

Pytanie więc, który program i gdzie posiada możliwość wypuszczenia dźwięku z komputera z WMV HD po wyjściu SPDIF?

Myslę, że każdy: Power DVD czy VLC.

Jeśli będę miał jednocześnie: tuner Quali-TV, odtwarzacz DVD Panasonic S97, odtwarzacz Kiss DP-600 i np. kiedyś PS3
i będę chciał to wszystko podłączyć przez HDMI, to pojawi się problem gdyż w TV mam tylko 2 wejścia HDMI.
Po mału pojawiają się amplitunery z wejściami HDMI (np. Yamaha), ale czy mają aż tyle wejść i np. 1 wyjście do TV.
Niestety np. Yamaha w ogóle nie ma dekoder WMA 9 Pro, czyli nie byłoby dźwięku z filmów WMV HD.

Istnieją już przełączniki dla wielu wejść HDMI (ew. DVi) np 4:1 albo 4:2 ale są bardzo drogie. Ja nie jestem zwolennikiem amplitunerów bo mają dźwięk do d... . Dlatego korzystam z procesora/przedwzmacniacza i oddzielnych końcówek mocy.
Co do przełaczania sygnałów pomyśl o urządzeniu o nazwie DVDO HD+ (info wyguglujesz) . Trochę kosztuje ale to dobrze zainwestowana kasa. Po pierwsze jest to scaler/deinterlacer więc załatwi ci sprawę upscalowania materiału z normalnego DVD. Po drugie potrafi upscalować do 1080p. Po trzecie potrafi przyjąć na wejściu sygnał HDTV a to jest rzadkość i np. upscalować 720p do 1080p. Po czwarte umie przełaczać cyfrowe sygnały audio. Po piate jak zwykle za mało wejść cyfrowych video ale tu mozna ratować się rozwiązaniem wspomnianym powyżej.

Nie patrząc na kasę moja "konfiguracja marzeń" na dzisiaj wygląda następująco:
- TV to tylna projekcja DLP o natywnej rozdziałce 1920x1080 np. Samsunga. Tu stan rzeczy się szybko zmienia,
- DVDO HD+ jako scaler/deinterlacer
- przełacznik HDMI 4:2 (to drugie wyjście może się kiedyś przydać)
- tunera SAT z MPEG-4 (H.264) jeszcze nie ma a to jest MUS na dzisiaj. Niestety MPEG-2 umrze śmiercią naturalną.
- KISS DP-600 jako źródło obrazu i dźwięku dla HD oraz jako odtwarzacz multimedialny połaczony z moim LAN-em do odtwarzania MP3, JPG, AVI i innego badziewia na ekranie TV.
- jakiś wieloformatowy odtwarzacz DVD do odtwarzania muzy i normalnych DVD np. jakis topowy Marantz albo Denon.

Część toru audio pomijam bo mam i tu nie zamierzam nic zmieniać.

I tyle moich rozmyslań.
PS. jestem na dzisiaj zdecydowanym przeciwnikiem rozwiązania opartego na PC. Ja chcę włożyć płytę i nacisnąć PLAY a nie odpalać system, player, sterowniki, itp.

Pozdrawiam i życzę satysfakcji z HDTV.
 

dvd-r

New member
U mnie wygląda to następująco: do muzyki i normalnych DVD służy wieloformatowy Marantz DV8300.

Ładny sprzęcik nie na żartów

A jaki masz aktualnie TV?

PS. jestem na dzisiaj zdecydowanym przeciwnikiem rozwiązania opartego na PC. Ja chcę włożyć płytę i nacisnąć PLAY a nie odpalać system, player, sterowniki, itp.

To fakt. Mimo, iż z zawodu jestem informatykiem też popieram rozwiązania nie związane z wieszającymi i ciągle stwarzającymi problemy komputerami.

Pozdrawiam i życzę satysfakcji z HDTV.

Właśnie czy można się z Tobą jakoś skontaktować w celu nabycia choć kilku tytułów w HDTV?

I nadal nie znam odpowiedzi jak odebrać HD-2 i HD-5 (mam tylko HD-1 a to troche mało jak na 800 zł za kartę dostępu)

Pozdrawiam

Artur
 

tuptus55

New member
pioneer 506 i zmęczone oczy

dvd-r.pl napisał:
...I nadal nie znam odpowiedzi jak odebrać HD-2 i HD-5 (mam tylko HD-1 a to troche mało jak na 800 zł za kartę dostępu)...

Ustaw talerz na Astrę 1D (23,5*E)
Wybierz transponder o częstotliwości 10.758 MHz, symbol rate 22.000 Mbps, polaryzacja V. Przeskanuj ten transponder i znajdziesz m.in. HD1, HD2 i HD5.

Niestety jak mieszkasz na Śląsku to może być problem z odbiorem z tego satelity. Tu jest wykres zasięgu dla 90cm talerza
astra1D.JPG
 

dvd-r

New member
Może 130 cm wystarczy?

Możesz mi zdradzić co tam zapodają na tych kanałach - HD2 i HD5?
Czy jest to normalny program jak na HD-1?

Artur
 

tuptus55

New member
Nie wiem co nadają bo nie mam jeszcze karty akcesyjnej. Miałem tydzień pożyczoną ale bawiłem się ustawieniami sprzętu i nie zwróciłem uwago co tam leci. Co do rozmiaru talerza to proponuję ci abyś zamówił sobie jakiegoś instalatora TVSAT uprzedzając go, że potrzebujesz odbierać Astrę 1D. Istnieje możliwość ustawienia odbioru na jednym talerzu (zez) Astry 1A,B,C i 1D. Jak lubisz się sam pobawić to poprostu zapytaj u lokalnego instalatora lub w dobrym sklepie TVSAT w Twojej okolicy jaki talerz jest potrzebny i jaki konwerter.
Może nie będziesz potrzebował tej anteny http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=71&id=303 bo jest w cenie LCD-ka :shock:
 
Do góry