jak z TS zrobić AVI Hdtv

darek53

New member
witam

Mam film w jakości HDTV w formacie TS który zajmuje 10Gb
jak zrobić z tego dwie lub jedną płytę 4,7Gb w AVI?
jakiego użyć programu ?

i drugie pytanie czy jest player który odpala TS i napisy ?
obecnie używam VLC Media player ale ten nie odpala napisów...
 

pmcomp

New member
Co sądzicie o tym zestawie ??

A po co chcesz sobie zrobic kuku i pogorszyć jakość?
Na razie brak H.264 a MPEG-2 na głowę bije DivXa i XviDa.

Nie wiem jak na VLC ale na moim stacjonarnym Buffalo Link Theater napisy w SRT chodzą z TSem.

Pozdrawiam
 

tuptus55

New member
Witam

darek53 do przekonwertowania TS w AVI program SonyVegas 6. Ale tak jak napisał pmcomp "A po co chcesz sobie zrobić kuku i pogorszyć jakość?" Raczej sobie tego TS-a przekonwertuj na mpeg-2 i to już obsługują wszystkie programy do robienia płyt DVD. W opcjach wybierasz bez pogarszania jakości i program sam ci tak zrobi, ze podczas wypalania płyt poprosi o 2 lub 3.
 

darek53

New member
chodzi o to ze zajmuje mi to 10Gb cennego dysku
a posiadam film T3 na jednej płycie 4,7Gb w AVI HDTV i obraz jest naprawdę brzytwa!!
 

darek53

New member
witam ponownie

mam pytanie :
dalczego Sony Vegas6 nie "widzi" w plikach ts lub mpg scieżki audio dolby 5.1 ?
w innych plikach "zwykłe stereo PCM" jest a dolby nie ma ...
 

wyciu

New member
odnośnie pakietu Nero Digital to posiadam wersje 6.6.0.16 bardzo wypasioną,na maxa,a ma ona wage 775,5 MB.i oczywiście posiada wszystkie możliwe pluginy do obróbki Audio i Video łącznie z kodowaniem w kodeku H 264 z profilami :

1. HIGH DEFINITION TV
2. MAXIMUM DEFINITION - AVC
3. HDTV AVC

Pakiet ten pozwala na pełną ingerencje w ustawienia podczas kompresji typu :rozdzielczość ( 1920-1080 ),przycinanie obrazu,wybór kwantyzacji kompresji ( mpeg lub H 264 ),kompresja 1 lub 2 przebiegowa,kompresja złożona lub profil prosty ( zgodny z QUICK TIME TM )a odnośnie Audio to jest to format oczywiście AAC 2,0 lub 5,1 z profilami :

1, LOW COMPLEXITY ( LC ) NERO DIGITAL AUDIO
2. HIGH EFFICIENCY ( HE ) NERO DIGITAL AUDIO

i oczywiście pełna opcja ustawienia próbkowania ( 44100 , 48000 Hz) i bitreate ( 96 do 640 kbit/s )
 

darek53

New member
Telewizja kodowana

zdobyłem nero o ktorym mowa wyżej ale niestety przy otwieraniu plików hdtv windows zgłasza błąd :Wystąpił problem z aplikacją Nero....
zwykłe pliki chodza ok

czy istnieją jeszcze jakieś inne softy do edycji HdTV?
Sony Vegas jest OK ale te problemy z dźwiękiem :?
 

wyciu

New member
Szukałem i znalazłem,czyli specjalisty od obsługi programu Sony Vegas 6 względem kompresji HDTV TS- HDTV AVI. No i czy kolega ( tuptus55 ) udzieli mi jakieś porady jak skonfigurować program,zrobić projekt kompresji,ustawić filtry itd.a domyślam się że jest w pełni w temacie co do tego programu bo 2 razy go polecał podczas tego postu.( a się poleca innym jak się samemu sprawdzi )
 

janunio

New member
Bez reklam
Drogi Wyciu,
dawno Cię tu nie było !
Vegas 6 jest topowy.
Uczmy się tgo narzędzia. My to znaczy "ludzie z dwoma kompami".
Wymiana doświadczeń bardzo się przyda.

[1] trzeba mieć dwa kompy. Bo jak pracuje VEGAS to koniec z prockiem.
Kiedyś pisałem, że pojechałem, na wakacje i VEGAS zrobił mi extra w 12 dni drugą połowę meczu "Finał Ligi Mistrzów" . Dodałem nawet polską cyfrową fonie !
Problem taki , że mam jeden główny komputer.
(Kłamsto; drugi jest słaby , trzeci dałem dziecku ).
Czwarty stoi w firmie ; WORD i Internet. OK!.
 

przeme

New member
przekonwertowac TS

Ten Vegas to zbyt wielki platny kombajn. Znalazlem cos duuuzo lzejszego i darmowego aby prosto przekonwertowac pliki TS nagrywane np tunerem Ferguson do MPEG2, forum.kreatywnie.pl/viewtopic.php?f=12&t=128
 
Do góry