J.M.Jarre

wyciu

New member
LOEWE A32 HD DVB-T

Dziwi mnie tylko jedno,czemu osoby typu ( janiuno ) posiadające orginalną karte na HD 1 nie zgrywały emisji koncertu na dysk komputera.A wystarczy mieć opłaconą-działającą karte , programator Phoenix ( cena około 30-40 zł. ) i program Prog DVB + plugin dll. IRDETO 2 CAM (PMCAM2_2-1.51) no i duży dysk i wolny czas.
 

kobayashi

New member
Sam widzisz ileż to sprzętu potrzeba aby zgrać taki materiał. A potem na czym to jeszcze zbackupować, na 20 płytach DVDR? ;-) Co innego gdybyśmy już mieli w zasięgu HD-DVDR...
Póki co mam zgraną samą ścieżkę dźwiękową z koncertu z częstotliwością 48khz, stereo. Chyba zrobię sobie z tego Audio-CD albo DVD-Audio z podziałem na utwory. Znam też oficjalne tytuły wszystkich zagranych przez JMJ utworów w Gdańsku.

kobayashi
 

janunio

New member
Bez reklam
Philips 230W5BS (1920 x 1200)

Drogi Wyciu,

[1] Mnie tez to dziwi !

[2] Spadasz mi z nieba !!!!

Szukam takich informacji od pół roku.
Latałem po różnych forach i nikt mi nie pomógł.
Nawet cjciałem kupic SS-1.

[3] Mam kartę aktywną.

Czyli mam kupic:
a) programator ( gdzie ? Jutro mamy w Warszawie cotygodniową giełdę gdzie jest wszystko ).
b) IRDETO 2 CAM (PMCAM2_2-1.51)
Mam też ProgDVB i SkyView
Nie mam plugin.dll
Zastanawiam sie czy kupic czaszę 150 cm. Mam 90 i sygnał OK !
Może wtedy odbiorę ASTRA HD.
 

wyciu

New member
Kwestia zgrania materiału na nośniki wymienne ( płyty DVD ) to żadne wyzwanie,zwłaszcza jeżeli weżmie się pod uwage rekompresje materiału zgranego,mam na myśli format NERO DIGITAL H264 .A dokładnie chodzi mi o bitrate video pliku
HDTV ( mpg 2 ) od 15-19 Mbps gdy plik Nero przy rozdzielczościach 1920-1080 potrzebuje około od 7-12 Mbps bez żadnych strat jakości. Jest tylko jeden problem z odtważaniem go - komputery z procesorem poniżej 3 GHZ nie dają rady.A morał z tego taki że plik przykładowo 8 GB. po kompresji ma 4 GB.
 

wyciu

New member
Kwestia zgrania materiału na nośniki wymienne ( płyty DVD ) to żadne wyzwanie,zwłaszcza jeżeli weżmie się pod uwage rekompresje materiału zgranego,mam na myśli format NERO DIGITAL H264 .A dokładnie chodzi mi o bitrate video pliku
HDTV ( mpg 2 ) od 15-19 Mbps gdy plik Nero przy rozdzielczościach 1920-1080 potrzebuje około od 7-12 Mbps bez żadnych strat jakości. Jest tylko jeden problem z odtważaniem go - komputery z procesorem poniżej 3 GHZ nie dają rady.A morał z tego taki że plik przykładowo 8 GB. po kompresji ma 4 GB.A odnośnie Janiuno to odezwij się na mój email. awyciu@o2.pl
 

tuptus55

New member
@Wyciu
Na ProgDVB nie da rady oglądać HDTV nawet ze sprzętowym modułem CAM (do karty DVB-S SS1) i kartą dostępową do euro1080. Powód jest prozaiczny. Nikomu się jeszcze nie udało skonfigurować ProgDVB do oglądania kanałów HDTV. Jeśli jesteś tym pierwszym w europie, któremu się to udało to podziel się informacją jak to zrobiłeś.
Osoby, które oglądają HDTV z satelity używają programu RitzDVB i do tego programu można podłączyć plugin PMCAM i kartę akcesyjną. Potrzebna jest jednak szybka maszyna >= 2,9GHz. U mnie przy takim procesorze jest obciążenie 60-80% (zależy od tego co jest na ekranie). Nie miej pretensji do janunio bo on używa tunera HDTV marki Quali, a ten nie posiada możliwości nagrywania strumienia TS.
Może się zdecyduję na zakup karty akcesyjnej do euro1080 jak będę mógł przetestować czy karta od euro1080 działa z pluginem PMCAM+Phenix+RitzDVB. Bo szkoda mi 200EUR, żeby się przekonać, że muszę kupić jeszcze tuner HDTV za 1600zł. Wtedy mogę ci nagrywać programy.
@kobayashi
materiał HDTV ze ścieżką AC3 zajmuje około 2,34MB/s (nagrany jako mpeg2, przy czystym TS zajmował nawet mniej bo około 2,21MB/s).
Więc 3 godzinny koncert JMJ w HDTV zajmie bez kompresji 25,272GB. Jak widac nawet na płytce Blue ray bez cięć by się też nie zmieścił. Ale w wielu sprzętach video zaczynają się pojawiać twarde dyski i to rozwiązuje problem.
 

wyciu

New member
W programie Prog DVB zrobiłem jedną zmiane:
1.ustawienia
2.audio i video
3.bufor TimeShift

jest ustawiony bufor w pliku :

rozmiar bufora :10240 MB.

a dla ciekawych działania programu moge podesłać gotowy Prog DVB z ustawionymi kanałami HD na Astre 19,3 `i Astre 1 D 23,5 `
 

janunio

New member
Bez reklam
HDTV oglądam od zawsze. Na pewno od XII 2004.
Jestem więc pierwszy ( a może wyciu ) w Europie.
Robię to tak:
"scan transponer"
Wpisuję dane kanału
scan
i oglądam
W magazynie Audio Video ( lipiec - sierpień jest opis low-endowego ogladania HDTV, str. 62)
Pisałem o tym na forum wiele razy.
Ostatnie wersje ProgDVB są w internecie.
Ludzie !
macie przecież internet !!!
klucze też tam znajdziecie.
[2] WYCIU to geniusz !!!

Wyciu czy nagrałeś już "supervulcano" ?
 

wyciu

New member
jeszcze nie nagrałem bo nie emitowali tego jeszcze,ale monitoruje cały czas ,a po drugie jak byś chciał do udostępnij upload to wrzuce do działu Dowload zwiastun Supervolcano zgrany z satki ,jakieś 300 mb.
 

tuptus55

New member
Wyciu dzięki za podpowiedź. Obraz HDTV rzeczywiście się pojawił w ProgDVB ale mam jeszcze jedno pytanie. Jakich filtrów DS uzywasz? Bo mój obraz jest jeszcze daleki od ideału. W RitzDVB działa to idealnie. W progu na tych samych filtrach chodzi skokowo momo, że procesor obciążony tylko na 70%
Jak byś mógł podesłać mi na email spakowanego swojego ProgDVB byłbym ci wdzięczny.
 

wyciu

New member
Witam,i tak jak obiecywałem zdobyłem programator Phoenix za cene 45 zł. na giełdzie elektronicznej we Wrocławiu.Po podłączeniu kabla com z przeplotem ( taki co stosuje się do zmiany oprogramowania w tunerach Piooner - CYFRA + ) i po włożeniu karty opłacanej Cyfra + i małej konfiguracji pluginu pojawił się obrazika posiadam pakiet za 74 zł. i dla niedowiarków moge zgrać jakiś materiał z kanałów z pakietu o podanej godzinie i z kanału który wy wybierzecie.A po drugie jak się zmieni ustawienia pluginu i zmieni karte na Polsat 2 Cyfrowy ( oczywiście wykasowałem s2emu.dll i plik softkam z kluczami ) to mamy obrazik,a zmienia się tylko czas dostępu do kanału-jest dużo szybsza zmiana programów.
 

tuptus55

New member
Wyciu ty też z Wrocka?
Co do oglądania na PC różnych rzeczy DVB-S to nie jest konieczna ani karta Cyfry ani karta Polsatu. Potrzebny jest dostęp do osby "rozsyłającej uprawnienia" Jest to metoda tzw. sharingu uprawnień. Zaczeła się ona od tego, ze Cyfra + nie chciała sprzedawać drugiej karty do oglądania dla tego samego domostwa w obniżonej cenie. Prawdopodobnie słusznie się obawiali, że karta zostanie kupiona jako druga do tego samego domu, a używana byłaby przez naszego znajomego. Teraz to już nie ma znaczenia bo ogladać może każdy kto ma sygnał Cyfry i doście do "dawcy uprawnień" Wogóle to do końca września, a może nawet i października Polsat można oglądać bez żadnych uprawnień czy to na STB czy na PC. Przede wszystkim dlatego Polsat zmienia system kodowania.
Wyciu jakiej karty Polsatu używasz z Phoenixem? Nowej czy starej? Pytam bo stara to wiem, że chodzi, a nowej jeszcze nie dostałem. Niepochwalam oglądania bez opłacania abonamentu ale nie dziwię się niektórym ludziom. Bo Cyfra + pobiera 141zł za platynowy pakiet z opcjami dodatkowymi to jest dużo.
Czemu kasujesz plik softcam? Nie ma potrzeby. Poprostu wyłącz plugin s2emu w ProgDVB. Wystarczy Poor Man's cam aktywować.
Co do nazwy postu to masz racje nalezałoby go zmienić. Jak ty zakładałeś wątek to ty możesz też zmienić nazwę
 

wyciu

New member
Po pierwsze tuptus55 to nie zależy mi na oglądaniu za darmo , zwłaszcza Cyfry lub Polsatu Cyfrowego +,tylko na udowodnieniu że dzięki Phoenixowi i opłacanej karcie + plugin można oglądać telewizje kodowaną i tym samym zgrywać materiał na dysk PC.A tak na marginesie to pisałem już że jestem z pod Zgorzelca,dokładnie 134 kilometry od Wrocławia,a i kwestie sharingu znam bardzo dobrze i wiem również że to kosztuje,bo nie ma nic za darmo.Skoro jesteś tak obeznany to znajdż mi osobe która będzie sprzedawać mi odbiór na HD-1 w ramach sharingu.A teraz po drugie:skoro jesteś tak w temacie odnośnie telewizji SAT i Phoenixa to mogłeś ty założyć ten post,a nie czekać i tylko błyskać twoim poziomem wiedzy która się MARNUJE,pisz podanie to może zrobią z ciebie Admina tej fanej i ciekawej strony.To tyle co mam ci do powiedzenia tuptus55.
 

tuptus55

New member
A o co chodzi? :shock:
Odpisałem Ci w temacie Phoenix-a.
Nie wiem o co się obraziłeś. Mogę Ci pomóc w temacie bo spędziłem dwa tygodnie na rozgryzaniu jak to uruchomić. Bo na forach o "sharingu" odsyłali mnie do funkcji szukaj.
Tak to prawda można zgrywać materiał na HDD mając kartę do odbioru DVB-S, Phoenixa, opłacaną kartę (np. Cyfra+), program pkarta, program winTCPGUI, program ProgDVB i plugin Poor's Man Cam. Wystarczyło zapytać czy ktoś nagrywa program na HDD z Cyfry lub innego nadawcy kodowanego.
Mam opłacane karty ale przepraszam nie będę uczestniczył w nielegalnym procederze współdzielenia uprawnień. Bo pieniądze z tego są tak śmieszne w stosunku do ewentualnej kary, że się aż dziwię, że się tacy ludzie znajdują.
Potrzebujesz pomocy to pisz ale nie musisz mnie obrażać bo nie zapłaciłem za to, a kłucić się z Tobą nie będę bo ty nie zapłaciłeś za kłutnię (Monty Python)
 
Do góry