IFA - relacja prawie na zywo

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Witam wszystkich z Berlina.

Nie mam polskiej czcionki bo to niemiecki windows :lol: jutro postaram sie napisac male co nieco o najciekawszych produktach, w miescie mozna natrafic na reklamy samego wydarzenia i opis chocby tego ze na targach ma byc ok 1200 wystawcow. Niestety chyba nie uda zamiescic sie fotorelacji prosto z niemiec ale napewno jutro powalcze z tym, na dzisiaj to tyle.

pozdrowienia
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ufffff

W koncu mozna troche odpoczac, skonczyl sie szalony dzien i dosc karkolomny wyczyn obejscia wszystkich hal w jeden dzien, ale jak widac jeszcze zyje takze nie jest najgorzej :D. Ale przejdzmy do sedna sprawy czyli jak sie wszystko zaczelo...
Problem krazenia po Berlinie i szukania drog wyeliminowala nawigacja 8), wszystko szlo zgodnie z planem gdy nagle, przy wjezdzie na parking poproszono o bilecik parkingowy, niestety nie bylo okazji do dokladnego sprawdzenie informacji na temat parkowania i biletow wiec ja i moi kompani poszlismy na zywiol, mowimy ze nia mamy takiego bileciku i pytamy gdzie mozna takie cos dostac, a pan porzadkowy na to: Nie mam pojecia, wiec zrobilismy :shock: i pojechalismy do nastepnego wejscia. Sytuacja powtarzala sie przy kazdym wjezdzie, nikt nie mial pojecia skad wziac bilet, troche dziwna sytuacja ale coz zrobic, po 1,5h biegania, pytania o praking i jezdzenia w kolo hal wystawowych okazalo sie ze trzeba szukac miejsca gdzies na uboczu. Na szczescie nie bylo z tym problemu i gdzies ok godz 10:30 bylismy przy wejsciu wschodnim.

Szczegolowa relacja ze zdjeciami i bardziej polska jezyka pojawi sie najprawdopodobniej w srode, natomiast teraz najwazniejsze i najcieplejsze informacje:


!!!HOT NEWS!!!HOT NEWS!!!HOT NEWS!!!HOT NEWS!!!HOT NEWS!!!HOT NEWS!!!HOT NEWS!!!

- Bedzie mozliwosc "skombinowania" pakietu Premiere HD, programy bez problemu beda odbierac w Polsce, dostepne beda z 3 tunerami: Humax'a, Philips'a lub Pace'a a najnizszy koszt miesieczny pakietu HD, to pakiet podstawowy 19.90+12 euro za pakiet HD. Platforma rusza 19 listopada.


- LCD TV: Nowe modele Sharpa, Samsunga powoduja opad szczeki i zrywanie laczkow :D Panele min 1366 ale trend jest jeden MATRYCE 1080 !!! Oczywiscie obraz tylko HD
:popcorn:

- Grudnig zyje! Pokazal obraz 3d generowany na zywo.

- PLASMA TV: Plazmy wcale nie trzymaja sie gorzej. Umarl krol niech zyje krol :krol: czyli nowa seria Pioneera! Poza tym (uwaga niespodzianka) Kiss pokazal 42" o rozdzielczosci 1080, na dokladke 80" od Samsunga niedlugo w sprzedazy, a jak komus za malo to niech czeka na 102" :D oczywiscie wszystko 1080!

- Niestety na technologie OLED jeszcze "troche" poczekamy, na stoisku Samsung'a nic nie znalazlem natomiast 1,7" byly na stoisku LG

- Kiss DP600 jest ... ale gdy odwiedzalem stoisko nie bylo zadnego podlaczonego i dzialajacego, czyzby nie ma takiego ?? Na pytanie kiedy trafi na rynek dostalem odpowiedz: mala partia pod koniec wrzesnia, pozniej kolo grudnia.

- 1080i - slaba rozdzielczosc ?? A co powiecie na rzutnik Fujitsu obslugujacy 1080p ??? :shock: Naprawde robi wrazenie !

- Wszedzie pelno odtwarzaczy mp3.

- Braki tunerow satelitarnych z obsluga HDTV w MPEG4 wiaza sie z oczekiwaniem na sam sygnal, zapewniono mnie ze na 100% w grudniu bez problemu bedzie mozna dostac kilka modeli z MPEG4, a moze nawet bedzie to szybszy termin zwiazany ze startem PREMIERE HD

- Niesamowita wystawa Sony'ego! Zaskakuje (pozytywnie) ale i rozczarowuje, zgodnie z haslem: Sony like no other.

- Do konca roku maja ruszyc 3 nowe programy FTA: PRO7, SAT1 i RTL

- Wiadomo czemu nie ma modeli lx500 - Panasonic'owi brakuje paneli LCD... i co oni robia? Otwieraja swoja 4 fabryke plazm :D brakiem paneli maja zajac sie w 2 polowie przyszlego roku gdy razem z Hitachi i Toshiba otworza nowa fabryke produkujaca wylacznie 26" i 32"

- JVC pokazuje rzutnik D-ila i TV DLP HD-ILA - masz duzo kasy ? smialo mozna brac :D

Relacja i zdjecia juz nie dlugo, a teraz czas spac :bober:
 

Lupus

New member
Fajna relacja
czy mógłbyś napisać cos wiecej o lcd samsunga ??? ewentualnie dorzucic jakieś zdjęcia, czy wystawiane są jeszcze jakieś telewizory crt ??? no i jeszcze jedno co prezentuje Yamaha ???
 

BoDeX

New member
Przyłączę się z pytaniem o nowe projektory .
Jak wyglądają następcy Pansonica AE700 i Sanyo 3 ? Sprawdziła się plotka o matrycach 1920x1080 ?

Pozdrowienia dla niestrudzonego Reportera :)
 

janunio

New member
Bez reklam
śruby do sharpa??

ar2 pytania:
[1] jakie stosowano źródła sygnału HD

[2] czy prezentowano HDTV w MPEG-4 (Premiere HD) ?
I jak to wygląda.

[3] Na jakich ekranach nadawcy (Premiere, Sat-1, EURO1080) prezentowali swoje programy ? Oczywiście jeżeli byli obecni ja IFA.
 

dvd-r

New member
xbox 360 tez byl ;)
ale oczywiście nie podłączony. A na plazmach pokazywali gierki z podłączonego gdzieś kompa (filmiki)

Najlepszy możliwy obraz zapuszczał chyba Panasonic i Pioneer

Co do rzutników to 3xLCD porażało jakością - sygnał 1080p.

Mnóstwo cydrowych tynerów HDTV, ci którzy pokazywali zwykłe z góry byli przegrani.

Było też Blue ray i HDDVD. Odtwarzacze BDVD bardzo wielkie i raczej prototypowe. Tylko Panasonic twierdził, że sprzedaje takie same w Japonii i są w seryjnej produkcji.

Co do slim CRT - obraz w HD konkretny tylko po środku ekranu. Na rogach bardzo rozmyty.

Zrobiłem też nieco zdjęć - podam później strone gdzie można będzie pooglądać

Pozdrawiam

Artur
 

dvd-r

New member
janunio napisał:
ar2 pytania:
[1] jakie stosowano źródła sygnału HD
najczęściej komutery, przez VGA, DVI
oraz przez tunery cyfrowe - Component
HDDVD
kilka BDVD

[2] czy prezentowano HDTV w MPEG-4 (Premiere HD) ?
I jak to wygląda.

wygląda nieźle, ale czy lepiej niż HD-1


[3] Na jakich ekranach nadawcy (Premiere, Sat-1, EURO1080) prezentowali swoje programy ? Oczywiście jeżeli byli obecni ja IFA.

górowało Premiere HD
ale można było zobaczyć wiele innych stacji
MDR HD, Pro7 HD, Sat 1 HD, Discovery HD

Mimo wszystko najlepszy obraz podawali ze swoich (nie wiadomo jakich) źródeł
Najmniejsza kompresja

Artur
dvd-r.pl
 

pmcomp

New member
Witam,

też już wróciłem, starałem się wyspać więć teraz na szybko krótko moje spostrzeżenia z 3 dni targów (więcej będzie później iak odświeżę pamięć zdjęciami):

- wszędzie LCD o rozdziałce natywnej 1920 x 1080 zazwyczaj ze stajni Samsunga 57" lub LG/Philips 55", o cenach nikt nie chce rozmawiać

- jak zwykle to bywa Samsung ściga się na długości, 80" PDP komercyjna i 102" pokazowa. Tylko po co?

- rewelacyjne projektory DLP o matrycy 1920 x 1080 od Samsunga w wymiarze 71". Sam mam TYLKO 50" więc interesowałem się dość uważnie

- porażka na stoisku JVC, HD ILA to porażka !!! Super obraz ale projektor oparty jest na 3 panelach i są duże błędy w konwergencji. Dla mnie nie do przyjęcia, wolę jeden panel. Ale inne parametry obrazu były OK.

- duże wrażenie paneli Sharpa i Toshiby, tu bez niespodzianek

- oczywiście "wszystko" jest HD Ready

- największe zaskoczenie: największe, najciekawsze i najbardziej urozmaicone stoisko z telewizorami LCD i PDP pokazała ... turecka firma VESTEL, byłem pod wielkim wrażeniem. W dużej hali pokazano 675 paneli. Poza tym, a to ciekawostka, na ich stoisku i na stoisku JVC taki sam TV LCD ... robiony dla JVC przez VESTELa. Potem wracając znalazłem go komercyjnie w Media Max (to taka sieć sprzedaży RTV/AGD w Germanowie).

- też u VESTEL-a wbudowanie w TV możliwości odtwarzania na TV plików multimedialnych przekazywanych przez sieć komputerową albo kablem albo wireless. Nazywa się to chyba DMP Wireless.

- żadnego komercyjnego BlueRaya czy HD-DVD. Tylko sample. Philips planuje wprowadzić swój komercyjny klocek do sprzedaży na ... jesieni przyszłego roku (sic!). Za to będzie dostępny za 2 miesiące napęd BlueRay do PC-a w cenie na półce ok. 500-600 EUR, czyste płyty ok. 10-20 EUR.

- szeroko reklamowany tuner HDTV Philipsa o oznaczeniu 9005 był tylko obudową. Śmiech pusty mnie ogarnął. Zapewne czekają na MPEG-4 bo NIKT na IFI-e takiego tunera w wersji komercyjnej nie pokazał.

- jedyny komercyjny player materiału HD na dzisiaj to ciągle Buffalo Technologies pokazywany na stoisku niemieckiego dystrybutora firmy INGRAM. Jest, działa i ma się dobrze, u mnie w domu też.

- KISS zapowiada sowjego DP-600 w połowie października, z uprzejmości nie zapytałem którego roku. Zobaczymy, klocek wygląda bardzo ładnie.


Tyle na szybko, potem napiszę coś więcej.

Pozdrawiam
 
Do góry