HD2 i HD5

A

artur

Guest
Mam jakiś śladowy sygnał na tych częstotliwościach (0-30) ale nie jest to wystarczajace do zaprogramowania tych stacji. Tak jak napisalem wczesniej dziwne jest to, ze wszystkie inne kanały z Astry 1F (19.2E) i 1D (23.5E) odbieram OK.
Z gory wielkie dzieki za Wasze sugestie.

pozdrawiam!

P.S. Mam QualiTV QS1080IRCI z najnowszym softem 3.02
http://www.bombeeck.nl/Service/Quali-TV/index.html
 
A

artur

Guest
to nie jest HD2 i HD5

I tu jest pies pogrzebany :( Cos mi sie tak wydawalo. Pewnie podobna sytuacja ma miejsce w przypadku HD5 z Astry 1D.

pozdrawiam!
 

wyciu

New member
Panowie,żaden pies pogrzebany,mieszkam koło miejscowości zgorzelec a dokładnie 30 km. od granicy Polsko -Niemieckiej i jak pisałem już kilka razy że dysponuje tależem 1,2 m i na kanale Astra HD 2 mam poziom sygnału około 62 %,a na Asrze 1 D 23,5 na kanale HD 5 Około 60-70 % .Prosze mi podać kiedy jest emisja : SuperVolcano BBC - data i godzina to nagramy.I jeszcze jedno,czytam zawsze posty ( janunio ) i w końcu cię poprawie,przekaz niekodowany nazywa się FTA ( Free to Air ) a nie FTP.
 

janunio

New member
Bez reklam
Przyrzekam poprawę !
Ale tak naprawdę ważne jest to, że potwierdziłeś zasięg transpondera 102 Astra 1F (podobno 1,5 m czasza zagra też w centralnej Polsce). Czasami i ja łapałem na mojej 90 cm. Pewnie zależy to od warunków atmosferycznych. Zawsze jednak był to przekaz ułomny.
Konecznie nagraj "Supervulcano BBC" to się wymienimy.
A co idzie teraz ? Pewnie jakiś loop.
Czy odbierasz HD2 z ASTRA 2D ? Jak tak to co tam nadają ?
 
A

artur

Guest
40" seria 61

mieszkam koło miejscowości zgorzelec a dokładnie 30 km. od granicy Polsko -Niemieckiej i jak pisałem już kilka razy że dysponuje tależem 1,2 m
A ja mieszkam w Bielsku-Białej i niestety mam jeszcze pozostałość po Cyfrze w postaci talerza (chyba 60-70cm). Mysle, ze u mnie musialoby byc min. 120cm dla HD2 i HD5. Pozostałe kanały odbieram bez zarzutu - zarówno HDTV jak i SDTV.
 

wyciu

New member
Ok,nagram Supervulcano BBC tytko podajcie mi date i godzine emisji.A odnośnie kanału Astra HD 2 to leci tam to samo co na Astra HD 1 tylko z przesunięciem czasowym i po drugie kanału HD 2-nie ma jeszcze na transponderach Astry 1 D.a skanuje ją prawie co 2,3 dni i jak coś będzie to dam znać.
 

braavoo

New member
nowości samochodowe

Podajcie termin emisji tego filmu.
Ja mieszkam w centralnej Polsce i na talerzu 90cm mam sygnal na Astra 19,2 dla 12.441 na poziomie 70.
Wszystko idzie OK, wiec moge nagrac film :)

Pozdrawiam

braavoo
 

janunio

New member
Bez reklam
czy to przełom

Tu jest źródłowa informacja:
http://www.kingofsat.net/en/hdtv.php
a tu jest mapa zasięgu ASTRA 1F z której jeat ASTRA HD PROMO 2nd Channel:
http://www.ses-astra.com/satellites/beam/beamByXpr.php?pos=1&sat=ASTRA+1F&xpr=102[1] Jak widac:

co innego jest nadawca Euro 1080 który nadaje:
HD-1, HD-5 (ASTRA 1D 23,5E). Praktycznie ASTRA 1D jest tylko dla angolów.

a co innego jest ASTRA HD PROMO channel first i 2nd channel

Dla potrzeb IFA Berlin 2005 uruchomiono ASTRA HD PROMO 2nd channel i tam ma byc emisja BBC "Supervolcano" w HD (ASTRA 1F 19,2E). Nadawanie w MPEG 2 FTA a więc posiadacze SkyStar 1/2 oraz STB-ów Quali-TV mogą nagrac ten materiał.
O której ? Nie wiadomo. Należy więc zachowac czujnośc.
 
Do góry