HDMI - DVI: Co z dźwiękiem??

darkmajin

Member
Bez reklam
o jakim specjalnym kabelku mowa :p

no skoro cgc potwierdza ze to nie zwykla przejsciowka tylko kombinowana to kabel DVI-HDMI odpada...

nie mniej jednak podłacz tak jak mowilem

karta > przejsciowka > hdmi > lcd

do kart zawsze dodaja przejsciowke.. chyba ze na bazarze kupujecie :)
 

cgc

New member
No właśnie sęk w tym że nie do wszystkich kart dają takie przejściówki i wtedy jest problem, trzeba dokupić firmową bo na zwykłej dźwięku nie będzie.
Co do specjalnego kabelka chodziło mi o kabelek, o którym wspomniał ktoś wcześniej, wpinany między wyjście spdif karty dźwiękowej i kartę graficzną, podobno niektóre geforce mają specjalne wejście. W ATI jest to inaczej rozwiązane.
 
Ostatnia edycja:

Mr.k

New member
Witam, w kwesti dzwieku dvi. zakupilem ostatnio Geforce'a 9600 palita, przyszedl z krotkim optykiem ktorym lacze karte dzwiekowa do graficznej, tv z kompem lacze jakims kablem dvi-hdmi (jakims tanim - kupilem na allegro za 30zl ;p -). Dźwiek w tv chodzi bez problemu, sam bylem nieco zaskoczony poczatkowo ;] TV: Samsung LE 40A656.

pozdr.
 

HardyDemon

New member
Witam Panowie!
Troszkę wygrzebie stary temat ale akurat on mnie teraz nurtuje....
Powiedzcie mi czy karta GeForce Nvidia 9500GT puści mi również dźwięk przez DVI oczywiście z przejściówką na HDMI...
I jeszcze pytanko do kolegi założyciela postu: Udało Ci się połączenie z dźwiękiem??
Pozdrawiam
 

PopaY

New member
Bez reklam
Nie. Karta graficzna jest od "podania" obrazu, a nie dźwięku. Są oczywiście wyjątki w notebookach, np. u mnie mam HD Vision i HD Audio na wyjściu przez HDMI, ale tylko dlatego, że zarówno grafika (choć GeForce'a) i dźwięk są, jak to w notebookach, na płycie i z tej właśnie płyty mam jedno wyjście HDMI na obraz i dźwięk. Nie wszystkie płyty jednak mają obsługę zarówno obrazu jak i dźwięku przez HDMI, a szerzej o tym można przeczytać w specyfikacji płyty.
 

HardyDemon

New member
Właśnie udało mi się przez DVI puścić obraz i dźwięk :)
Połączyłem dwoma pinami karte graficzną z płytą główną i działa...
Co prawda coś jednak zakłuca ale będę starał sie to wyeliminować....
Pozdrawiam
 

kurczak80

New member
HardyDemon jak to zrobiłeś mam 8800gt i podłączyłem według opisu i nie ma dźwięku. W sterowniku od dźwiękowej karty coś zmieniałeś?
 

weed6

New member
A co z karta grafiki gf 9600GT Gigabite. NIe dostapem zadnego kabelka do polaczenia grafiki z muzyczna
tv z grafika podpialem kablem dvi-hdmi bez zadnych przejscowek
i nie ma audio
 

Maxx72

New member
weed6 napisał:
A co z karta grafiki gf 9600GT Gigabite.
Też mam taką kartę lecz gdy kupowałem to wybrałem tą,
która miała na kartonie info, że w zestawie jest przejściówka HDMI oraz kabelek audio.
Wszystko ładnie śmiga :)
 

weed6

New member
jak sie profesjonalnie nazywa kabel do podlaczenia grafiki z karta muzyczna?

i gdzie moge kupic taki kabel
 
Ostatnia edycja:

weed6

New member
sorry za post pod postem, ale nie moglem edytowac poprzedniego.

udalo mi sie spiac grafike GF9600GT gigabyte z plyte głowna Asus P5K Intel P3
, kablem dvi - hdmi
i nadal nie ma dzwięku w TV Samsung LE37R8
Jakies sugestie?

Mr.k czy ustawiałes cos w opcjach TV?
Maxx72 w które dvi pidiołes kabel od TV?
 

tigerfox

New member
Problem z podłączeniem PC z LCD LG przez HDMI .

Witam.Mam problem z podłączeniem PC z kartą graficzną hdmi nvidia 9500gt do TV LCD LG z wejściem hdmi.TV nieodnajduje sygnału z kompa.Nadmieniam, że jest podłączony za pomocą kabla hdmi.Dotychczas używam złącza RGB.W panelu sterowania nvidia niema funkcji przełączenia na sygnał hdmi.Proszę o pomoc bardziej doświadczonych internautów. Z góry dziękiuje . pozdrawim.
 

robert514

New member
tigerfox napisał:
Witam.Mam problem z podłączeniem PC z kartą graficzną hdmi nvidia 9500gt do TV LCD LG z wejściem hdmi.TV nieodnajduje sygnału z kompa.Nadmieniam, że jest podłączony za pomocą kabla hdmi.Dotychczas używam złącza RGB.W panelu sterowania nvidia niema funkcji przełączenia na sygnał hdmi.Proszę o pomoc bardziej doświadczonych internautów. Z góry dziękiuje . pozdrawim.
Witam, kolego a co za karta dźwiękowa, jaki model, jaka firma? Przecież nie jesteśmy wróżkami. We właściwościch karty powinieneś przełączyć źródło wyjścia sygnału.
 

ROGAL114

New member
cgc napisał:
Tak jak pisałem wcześniej wystarczy w ustawieniach audio systemu wybrać jako domyślne urządzenie odtwarzające właśnie to HDMI audio (różnie to się nazywa, zależnie od karty graficznej, systemu i wersji sterowników) ważne żeby to ustawienie zmienić przed uruchomieniem programu który ma ten dźwięk odtwarzać przez hdmi. U mnie właśnie tak to działa, sprawdzone w 100%

Witam
Czy u kolegi we właściwościach audio systemu pojawia się nowe urzadzenie po podłączeniu przejściówki ati ?(bo ja mam kartę gainward radeon hd4850 podłączam tą w.w.przejściówkę i we właściwościach audio systemu mam tylko jedno urządzenie sound max karty dzwiękowej i za cholerę nie mogę przełączyć na nic innego )natomiast w menedżer urządzeń -kontrolery dzwięku wideo i gier -jest coś takiego ATI FUNCTION DRIVER FOR HIGH DEFINITION AUDIO-ATI-AA01 i jest to domyślnie włączone nawet bez podłączania przejściówki
 
Ostatnia edycja:

0skila

New member
Witam,

troche sie rozpisze. Tak jak kilku przedmowcow pisalo by otrzymac dzwiek na telewizorze przez HDMI/DVI wystarczy sprzezyc karte graficzna z wyjsciem SPDIF z plyty glownej /Gforcy obsuguja taki oto zabieg/. Dodatkowo w ustawieniach systemu mysle tu o MS ustawic jako domyslną karte dzwiekową SPDIF bądź w programie, ktory chcemy uruchomic zmienic odtwarzanie dzwieku przez takowa.

Teraz troche osobistych odczuc, jest to bardzo uciażliwe gdyż nie mozna poprostu sobie wlaczyc kompa i cieszyc sie dzwiekiem na monitorze i telewizorze bo jak chcesz miec na TV dzwiek to sobie wylaczam dziwek na monitorze ktory podlaczony jest przez glosniczki zew. jackiem 3,5mm.

Moje pytanie na koniec czy ktos z Was wie jak wlaczyc jednoczesne odtwarzanie dzwieku przez domyslna dzwiekowke z tylu plyty 3,5 mm jack i SPDIF zebym nie musial przelaczac tego w Windowsie za kazdym razem.

Dodam tylko, ze mialem niedawno podlaczony telewizor DVI-HDMI na GF8800 i dzwiek przez dodatkowy kabel jack - cinche do telewizora, wczoraj zmienilem karte na GF GTX260 i niestety DVI-HDMI wymusza dzwiek na TV przez HDMI i zew. zrodlo dzwieku nie dziala.

Telewizor SONY 40D3500
 

gruby_11

New member
Witam koledzy, trochę odświeżę temat, zakupiłem sobie monitor Samsung TA550, mam kartę graficzna Gainward GTX 570 i do tego kartę dźwiękową ASUS Xonar i mam taki problem: monitor podpięty przez HDMI>HDMI (dźwięk przechodzi ładnie na głośniki monitora) ale mam wpięte słuchawki w kartę dźwiękową i muszę przełączać domyślne urządzenie do odtwarzania na kartę lub Monitor(czyli kartę dźwiękową w grafice). Da się to jakoś ustawić żeby dźwięk był równocześnie na monitorze i wyjściach karty dźwiękowej? Pozdrawiam
 
Do góry