Jaki Dekoder ?

donpedro

New member
Fujitsu LCD 32 HDTV cd

Witam Panowie,
W tym tygodniu bylem w Media Markt-pytalem o QualiTV 1080 bo akurat byl podlaczony w odpowiedzi uslyszalem,ze wiecej nie ma go w sprzedazy bo ponoc od listopada wejda nowe dekodery na rynek.Czy ktos z Was wie jakie ?
Ja mam juz dekoder Polsatu,Humax 5100,5400IRCI to wszystko na nic-za duzo kabli!
Szukam jednego dobrego,a latwego w obsludze( HDTV z wyjsciem komponent bo tylko takie posiada moj Lcd )
Na poczatku wrzesnia przyjade na pare dni do Polski moze cos znajde dla siebie ?! prosilbym o porade
 

arsenal

Moderator
VIP
Trzeba czekać aż pojawią się tunery w MPEG4. Kupowanie QualiTv teraz jest trochę nieopłacalne. Albo wkrótce nie obejżysz na nim nic w HDTV albo będziesz musiał dokupić moduł Neotion CAM MPEG4. Niestety nie ma go jeszcze w sprzedaży i nieznana jest jego cena.
Tak czy inaczej - Będziesz Miał Wydatki.
 

donpedro

New member
Sorry,zapomnialem jeszcze ze na tym dekoderze chcialbym odbierac Polsat-do tego jest potrzebny modul pytanie tylko jaki??? zeby wszystko zagralo
 

arsenal

Moderator
VIP
Polsat ma przypisane karty kodowe do konkretnego tunera( twoja karta nie będzie działała na tunerze np. sąsiada pomimo, że też jest abonentem PC) więc zapomnij. Być może przejście na nową Nagrę Alladyn coś zmieni choc raczej wątpie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Quality Tv jest w promocji - za 999 zł
Więc cena jest rewelacyjna.
kupując kartę kodową można odbiera HD1 , HD2, HD5 - przez kilka lat - więc zależy co komu potrzebne.
Czekamy na odpowiedź z Holandii w przyszlym tygodniu.
Jakie są nowe urządzenia, od kiedy i do kiedy będą chodzic .
pozdrawiam
 

donpedro

New member
Dzieki Wam Panowie za tak szybkie odpowiedzi :D
ale w dalszym ciagu nie wiem co mam robic :?: Czekac ,az bedzie cos nowego(pewnie tez i nie tanio!),albo kupic Quali,a pozniej jeszcze ten nieszczesny modul.
Dzieki,Pozdrowienia
 

kobayashi

New member
Ponieważ na chwilę obecną nie da się zrobić tak aby i "wilk był syty i owca cała" to chyba najlepiej jest zdecydować się na kolejny tuner, czyli Quali 1080IR lub nowy tuner MPEG4 (do odbioru kanałów HD).
A do innych kanałów, w tym również do Polsatu lub Cyfry używać swojego dotychczasowego tunera i podłączyć go przez przelotowe gniazdo LNB.
Przynajmniej ja tak zrobiłem i jestem zadowolony. Jako drugi tuner używam ECHOSTARA 890-2CI, którym odbieram paczkę polsatu i cyfry przez moduły CAM.

Gdyby tak udało się przerobić wbudowany w Quali moduł Irdeto II na Multicam to wtedy zyskał by on zupełnie nowe możliwości... Jednak Panowie z Quali przygotowali firmware w postaci zakodowanej, sygnowanej i rozpracowanie tego software'u jest baaardzo trudne.

kobayashi
 

arsenal

Moderator
VIP
Europie grożą niedobory konsol Xbox 360 (komentarz)

kupując kartę kodową można odbiera HD1 , HD2, HD5 - przez kilka lat - więc zależy co komu potrzebne.
Niby tak, ale z tego co wyczytałem kanały HD1,2 i 5 niedługo przejdą na nadawanie w MPEG4 i wyłączone w MPEG2.
 

donpedro

New member
Skoro poruszylismy juz ten temat chcialbym jeszcze sie dowiedziec jak ma sie sprawa z odtwarzaczami DVD Blu-ray lub cos innego?
Pozdrowienia
 

pmcomp

New member
A czy my jestesmy wróżkami?
Szklana kula będzie na targach IFA w Berlinie we wrześniu.
Na razie na ceBicie były pokazywane wyłacznie jakies przedprodukcyjne sample.
Pożyjemy, zobaczymy.
Na razie nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.
To tak jak z KISS-em 600 :D

Pozdrawiam
 
Do góry