J.M. Jarre w HDTV?

kaczo

New member
LCD 32 - Fujitsu-Siemens prośba o ocenę

Za informacją spod adresu: http://tvp.pl/4677,20050805232142.strona

Koncert Jeana Michela Jarre'a będzie transmitowny na żywo w standardzie High Definition. TVP jest jedynym polskim nadawcą realizującym transmisje według najwyższych standardów telewizyjnych. We współpracy z Euro 1080 transmitujemy koncert na żywo w najwyższej jakości obrazu i dźwięku!

Czy ktoś może to potwierdzić? Na którym satelicie i kanale będzie można nacieszyć oczy (hd) i uszy (dd5.1)? Czy transmisja będzie FTA czy kodowana? Dajcie mi cokolwiek! :p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tą informację podawala TVP. Więc pewnie tak będzie.
Nie wiem tylko czy to będzie transmisja bezpośrednia. Ale trzeba by poszukac po programach HD1, HD2 , HD5 w necie.
Polacy już od dawna nagrywają materialy do telewizji , również na HD.
pozdrawiam
 
A

artur

Guest
lcd 20" lub 23"

Przed chwilą widziałem zapowiedź na HD1, ze powyższy koncert będzie dzisiaj o 20.30 na żywo na kanale HD1. W programie HD1 na oficjalnej stronie telewizji jest "Palm Sessions: Sattelite City" o 20.30, więc sam już nie wiem. Poczekamy do 20.30 i zobaczymy :)
 

wyciu

New member
Brudna Matryca LCD

Jean Michel Jarre Live from Gdansk
Tonight Jean Michelle Jarre gives a spectacular live concert at the occasion of the 25th anniversary of the Polish union Solidarnosc, He plays a fantastic show at the historical Lenin Shipyards in Gdansk (Poland). You will be able to witness this spectacular show tonight from 9pm till 23pm.


http://www.hd-1.tv


wiadomo że jednak na HD -1 ,tylko nie wiadomo czy w przekazie FTA
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
i po koncercie.
Live HDTV - rewelacja
Też potrafimy. wszystkie plazmy i lcd - lśnily koncertem
pozdrawiam
 
A

artur

Guest
To był czad! Oprócz niesamowiej jakości obrazu nie można pominąć rewelacyjnego spektrum dźwięku. HDTV to chyba taki przełom jakim kiedyś było przejście telewizji czarnobiałej na kolorową. Swoją drogą świetnie zorganizowane widowisko i rewelacyjny jak zawsze J.M. Jarre. Tak jak napisał Kiki dzisiejsze wydarzenie, to dowód że my też potrafimy a przy okazji zapisujemy się na karcie pionierów HDTV.

pozdrawiam!
 

Lobuz

New member
Jak narazie dostepne sa 2 klipy z koncertu na newsgroupach.

fragmenty info:
Kod:
AVG. BiTRATE..: 20 Mbps           RESOLUTiON....: 1920x1080i
FORMAT..: MPEG-2 MP@HL PS         ASPECT RATiO..: 16:9      
AUDiO...: MP2 / 256 Kbps          FRAME RATE....: 25 FPS    
SOURCE..: DVB-S OB                RELEASE DATE..: 08/27/2005

Clip1
SiZE....: 936 MB  LENGTH..: 00:06:36
Clip2
SiZE....: 1.30 GB LENGTH..: 00:09:26
Clip3
SiZE....: 825 MB  LENGTH..: 00:05:48
Clip4
SiZE....: 463 MB  LENGTH..: 00:03:15

              ........  N O T E S  ........
2-channel MP2 audio only. Blame the clowns at Alfacam for the lack of AC3 sound.

edit: pojawily sie kolejne
 

Lobuz

New member
Nieposiadajacy dostepu do serwera news moga sprobowac szczescia na osiolku. Wystarczy wpisac w searchu "jarre gdansk hdtv" i uzbroic sie w cierpliwosc.

Pozdrawiam
Lobuz
 
Do góry