HDTV

LOLO

New member
Witam.Posiadam TV JVC LT-32S60 i chciaalbym sie dowiedziec jak moge na dzien dzisiejszy wykorzystac wejscie HDMI?
 

janunio

New member
Bez reklam
Apel do bemola

Po prostu wetknij tam drugi koniec kabla !
masz do wyboru dwa typy:
DVI - HDMI
i
HDMI - HDMI

a więc jest to sprawa źródła sygnału:

[1] zalecam komputer PC ( lub MAC MINI) z kartą garficzną z DVI output.
Oczywiście na kompie musisz mieć jakieś dzieło filmowe High Definition - na tym formum znajdziesz listę 101 pozycji na rynku
To najtańszy sposób pozyskania i demonstracj sygnału HDTV ( żródło P2P), oczywiście z kartą DBV SkyStar 2
W sklepach jest za 19,99 zł film 6 min "Sztuka Spadania"
Ale tylko MINI MAC lub PC to odtworzy.

[2] Tuner HDTV Quali-TV - KIKI ma w tej sprawie super ofertę,

[3] Media Player DVD np. Bufflo Link Theatre (źródło jak w [1]),

[4] DVD player z upscalingiem, ale tu rezultat nie jest topowy, to jednak namiastka HD


NIech LCD będzie z WAMI (Samsung, seria 51)

A teraz trzeźwa analiza:
"Lasowanie" się cyfrowym przekazem jest godne pochwały
Ale zabezpieczenie poziomu źródła sygnału to podstawa !!!
w tym celu:
- kupujemu duże talerze TV SAT od 90 cm w górę
cyfrowa naziemna to bardzo odległa i niepewna przyszłość
Trwają testy ale to tylko testy !!!
- żądamy w ciemno od dostawcy kabla poprawy jakości sygnału
albo zmieniamyy dostawcę usługi - rzadka możliwość
- nie kupujemu DVD piratów z amerykańskiej TV w NTSC - tragedia
czytajcie jeżeli to 4:3 to jest to zgranie z US TV
- niestety HD TV SAT póki co deklasuje wszysto, nawet filmy
HD PC

na razie to tyle

Niech LCD będzie z Wami (Samsung seria 51)
 

rafaello

New member
Co do DVB-T, testy jak testy, ale jesli mieszkasz niedaleko PKiN to możesz skorzystać ...
Na Śląsku TVP promuje sprzedaż odbiorników DVB/T, tymczasem "POT" chce uruchomić w Warszawie i Łodzi testowe kanały. Nie wiem czy wiesz, ale KRRIT chce przyjąć jako standard 16/9 i do końca roku uregulowac kwestie prawne DVB-T. Oczywiście to przyszłość dla użytkowników telewizji tradycyjnej, ale kto wie ... TV tanieją i również na niektóre CRT mogą sobie pozwolić ...


ps. LOLO jakie są Twoje opinie (zalety i wady) JVC'a ?

pzdr,
 

Lupus

New member
janunio piszesz: "Niech LCD będzie z Wami (Samsung seria 51)" czyżbyś lobbował na rzecz tego lcdka :) A tak poważnie mówiąc , mam zamiar kupić tv lcd moją uwagę zwrócił właśnie ten samsung ze względu na wyposażenie, a czy możesz mi powiedzieć jak wypada w porównaniu z innymi tv z tej kategorii cenowej jeśli chodzi o jakość obrazu - źródłem będzie dvd i cyfra wogóle nie biorę pod uwagę kablówki ani tc naziemnej
z góry dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
QualiTV QS1080IR/CI - Edytor kanałów itp.

janunio zmusił mnie do wielogodzinnej obsewrwacji serii R 51 Samsunga - w stosunku do opisywanych R 31 Samsunga , Sharpa P 50, JVC s 60 , JVC C 50 , Sharpa GD1, Sharpa Ga 5, Samsunga a 33, Panasonica Lx 50 . Wszystkie z sygnału HDTV - komponent.
Faktycznie różnica R 31 i R51 - duza. Najlepiej rozdzielczośc z komputera i czcionki pokazał Samsung 26 a 33. Pełen zakres matrycy 1366 - gdy inne tylko 1024 , w niektorych czcionki były nieczytelne.
Jakoś obrazu HDTV. Absolutnym Mistrzem okazał się Sharp GD1.
Swietnie prezentowal się jak zawsze JVC C 50 .
pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Sony 42XS1

W Arkadii Saturna Warszawa , rondo Babka soją obok siebie SAMSUNG LE32R51B i Sharp GD-1 32". Sharp jest dwa razy droższy.
Po prostu bardzo proszę jeżeli ktoś może tam podjechać i opisać to co widzi to będę wdzięczny.
Sygnał jako taki i jednakowy na obu w jednym czasie.
 

MRJ

New member
Spokojnie. Faktycznie Sharp "jedynka" jest zaje.. drogi. To między innymi przez tuner cyfry naziemniej. Jeżeli juz "poczułeś róznicę" szukaj bracie modelu LC-32 GD3E. To jest dokładnie to samo - ta sama matryca, elektronika itp. Problem polega na tym, że Sharp postanowił iśc pod strzechy. Zostawia model flagowy "jedynkę", wycofuje świetny model "3" i wprowadza bdziewie serii "5" i dalej.
Ja kupiłem ostatnia tróję w Trójmieście. Rewelacja i o kilka tysięcy mniej. Szukaj. Jeżeli nie znajdziesz - broń Cie Panie Boże kupowac coś innego Sharpa poza "jedynką".
Co do cen. Jak uczy nas historia - flagowe modele nie tanieją. I to nie tylko LCD. Tanieć będzie sprzęt o bardzo niskiej jakości. Ot tak, coby gawiedź mogła przy grilu powiedzieć "Ja to mam Cedeka czy jakąś tam inną plazmę" (taki tekst słyszałem na żywo).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem co Ty widzisz, ale ja dziś również w obecności kilku osób porównywałem rózne LCD. Ocena co do NR 1 - wszystkich byla jedna - GD1 do 9999 zł i JVC C 50 do 7999 zł
w niższej klasie zdania były podzielone.
Problem polega na tym też ,że ustawienia fabryczne nie są takie same w różnych telewizorach.
Porownania dokonujemy codziennie
Zapraszam
Pozdrawiam
 
Do góry