Tak naprawdę HDTV!

michel

New member
złacze cyfrowe?!

Witam

Od niedawna śledzę rynek HD.
Niestety martwi mnie że jest tak malo możliwości odbioru prawdziwego sygnalu HD.
Bo przecież przeciętne Odtwarzacze DVD odtwarzają co najwyżej sygnal PAL!
Filmów nagranych w HD mozna policzyć na palcach dwóch ręki.
Duża ilośc odbiorników sprzedawana przez różnych producentów
wprowadza pelen haos na rynku.
Myślę że HDTV to można jeszcze sobie odpuścić w polsce na kilka lat.
No chyba że macie jakieś inne informację o tanim i ogólno dostępnym dostępie do HDTV.
 

pmcomp

New member
Hej,

czy ty poczytałeś nasze forum dokładnie?
Chyba nie, bo gdybyś przeczytał, to nie forował być bzdurnych wizji i nie pytał o rzeczy oczywiste.

Co do filmów to już dziesięciu par rąk nie wystarczy do ich policzenia w mojej kolekcji. A obiecałem, że dojdę do 1000-a :D .

Co do wyboru tunerów satelitarnych to chyba im więcej tym lepiej, choć nie ma ich wcale zbyt wiele.

Co do odtwarzaczy stacjonarnych DVD to sam mam jeden o nazwie LinkTheater, który czyta bez problemu materiał HDTV i ma jeszcze mnóstwo innych przydatnych funkcji (nawet widok na Tatry ma, a co). Znam na rynku jeszcze co najmniej dwa: I/O Data i najnowszy Snazio. Czwartego KISS-a 600 jeszcze nie znam i przestałem wierzyć, że go poznam :p .

A ja myslę, żę HDTV w Polsce JUŻ JEST, czy się to komus podoba czy nie. Pojedź we wrześniu na IFA do Berlina to zobaczysz co się na jesieni wydarzy.

Pozdrawiam i trochę więcej optymizmu.

KiKi, Ar2, mam rację?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
panasonic hdtv

Zdecydowanie. TAK
Polska nie od macochy i spokojnie nadążamy za rynkiem.
Jedyne publiczne pokazy HDTV robione są w Polsce .
Filmów full.
Tunery po 999 zł
Odtwarzacze już dostępne
Komputery łykają wszystko
Gry - setbox - promocja listopad
Kamery dostępne,
Więc nie jest tak żle.
pozdrawiam
 

michel

New member
Samsung 32R51Bx

O.K.

Widzę ze jesteście niepoprawnymi optymistami w temacie HDTV.
Zejdzcie na ziemię !!!
Zobaczcie co można realnie kupić w sklepach.
Oprócz LCD,Plazm.Projektorów nie ma żadnych innych produktów do odbioru HD.
Komp w salonie -molo przyjemna opcja! No chyba ze ktoś lubi chlew w domu.
I tak się to wszystko zprowadza ze klient kupuję dobry tv i ogląda kiepską jakośc z kablówki lub z podlej platwormy cyfrowej!
 

dvd-r

New member
bo to jest taka pasja.

Puszczasz sobie HD-Forum i oglądasz i oglądasz. A tam w kółko ta sama demówka - ale oglądasz i oglądasz. Kolejnego dnia znów włączasz z nadzieją, że może coś dodali więc znów oglądasz całę ich demko od początku. I baloniki ładne i Stinga w ładnym kolorowym studio.

Poza tym zawsze możesz przełączyć się na Canal+HD promo czy Astrę HD gdzie można oddać się niepohamowanej pasji sprawdzania czy może w ich demówkach, które już miesiącami grają w kółko coś się zmieniło.

I tak to życie płynie w HD krainie.

A tak na serio - oglądam w HD1, koncerty, programy przyrodnicze, a żona pokazy mody.

Zamówiłem DP-600 i zbieram kolekcję filmów w HD. Poza tym jestem optymistą i myślę, że rok 2006 przyniesie przełom w postaci filmów HD czy to na nośnikach HD-DVD czy Blue Ray czy po prostu zwykłych DVD nagranych w standardzie WMV-HD,

Pozdrawiam

Artur
 

tuptus55

New member
michel napisał:
Widzę ze jesteście niepoprawnymi optymistami w temacie HDTV.
Tak jestesmy optymistami. Oglądamy kilka programów HDTV i kilkaset filmów HDTV, a w 2006 roku obejrzymy mistrzostwa świata w piłce nożnej także w HDTV z platformy ProSieben HD

michel napisał:
Zejdzcie na ziemię !!!
a po co?
michel napisał:
Zobaczcie co można realnie kupić w sklepach.
Oprócz LCD,Plazm.Projektorów nie ma żadnych innych produktów do odbioru HD.
Bez obrazy ale sprzęt jest nawet w sklepach dla "nie idiotów", że o sprzedaży wysyłkowej nie wspomnę (kilka tysięcy pozycji)

michel napisał:
Komp w salonie -molo przyjemna opcja! No chyba ze ktoś lubi chlew w domu.
To nie prawda, że chlew. Chyba nie widziałeś obudów do HTPC (Home Theatre Personal Computer). Poza tym KAŻDY dzisiejszy TV, DVD, DVB, VHS, DV to komputer :)
michel napisał:
I tak się to wszystko zprowadza ze klient kupuję dobry tv i ogląda kiepską jakośc z kablówki lub z podlej platwormy cyfrowej!
ale tylko dlatego, że nie trafił na nasz portal i nie wie, że mógłby oglądać coś więcej ;) :p :D
 

izon

New member
Michel zupełnie cie nie rozumiem skoro w Polsce ogladanie filmów oraz granie w 720p nie jest żadnym problemem.Ostatnio czesto bywam w Krakowskim media-markcie i nawet nikt nie patrzy już na crt tylko wszyscy chca poki co ogladac dvd w super jakości albo mają zamiar grać na x360 a dotego wystarczy nam telewzizor wyswietlajacy 720p.A pelne hdtv to w Polsce bajka z powodu braku dostepnosci i ich cen ale tak czy siak sygnal 720 p a zwykly palowski to czysta bajka.Pozdrawiam
 

iwanex

New member
Co wybrać, lcd 32 czy plazma 37?

Stały wyjadacz i nie rozumie???
Sami używacie tego stwierdzenia do określenia 1080p.
Więc koledze chodziło na pewno o telewizory duże z 1080 liniami i 1080p.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
;] chciałbym się dokładnie dowiedzieć bo niektórzy nie wiem dlaczego uważają 720p za niepełne HD a jeszcze inni 1080i, także chciałem się dowiedzieć o co chodziło koledze dokładnie :p
 
Do góry