Czy ktoś odbiera HDTV z satelity przy pomocy PC?

tuptus55

New member
to straszne trzeba zapłacić

Witam,
męczę się już od kilku dni poszukując w internecie jak odbierać sygnał HDTV całkowicie za pomcą PC-ta. Mam w tej chwili kartę DVB-S Technotrend PCline premium. Karta bez problemu odbiera inne kanały satelitarne. Karta ta posiada sprzętowy dekoder mpeg2 ale nie udało mi się zobaczyć żadnego z programów HDTV. Obiór programów realizuję przy pomocy ProgDVB. Parametry kanałów wpisywałem na podstawie strony http://www.kingofsat.net/en/hdtv.php , czy ktoś może mi powiedzieć co robię źle? Może jest jakaś inna karta do komputera umożliwiająca odbiór HDTV z satelity?
tuptuś
 

gembiart

New member
HD daje się oglądać na TT1.3 :) ale niestety za pomocą programu RitzDVB w trybie soft. Trzeba mieć odpowiednio przygotowane filtry graficzne. tuptus55 dam CI więcej info na maila bo opisanie tego zajęło by mi trochę miejsca. Gembiart
 

tuptus55

New member
emisje pozycji programowych HDTV

Dobra mam Ritza ustawienie dźwięku już zrobiłem Graphmakerem. Jest dźwięk ale nie mogę dobrać kodeka mpeg2. DVB GraphMaker pokazuje Mpeg2Dec Filter, DScaler Mpeg2 Video Decoder, Elcard MPEG2 Video Decoder i InterVideo Video Decoder. W Video renders
-Filter: Video Renderer, CLSID: {6BC1CFFA-8FC1-4261-AC22-CFB4CC38DB50} [VR (default)]
-Filter: Video Renderer, CLSID: {70E102B0-5556-11CE-97C0-00AA0055595A} [VR]
-Filter: Video Mixing Renderer 9, CLSID: {51B4ABF3-748F-4E3B-A276-C828330E926A} [VMR9].
Próbowałem wszystkich kombinacji video i obrazu nie ma.
Wydaje mi się, że nie mam jakiegoś filtra video. Tylko jakiego?
tuptuś
 

janunio

New member
Bez reklam
Ciekawa sprawa !
W mojej opinii tylko dedykowane HDTV karty DVB PC mogą obsłużyć strumień HDTV. Ja mam SkyStar 2 i bez problemu odbieram HD SAT.
Używam SkyView oraz ProgDVB. Oba pracują bez zarzutu.
Ale będę z uwagą śledził próby odbiory HD na karcie do tego nie przystosowanej.
Inna sprawa to kodeki. Jako lekarstwo mam K-Lite ; pakiet uważany za topowy (freeware !).

pozdro
ps. szukam karty SkyStar 1.
 

tuptus55

New member
Zmiana HD-1 od poniedziałku

Znalazłem instrukcję do robienia grafów.
http://www.diavlob.tt.net.pl/poradniki_pl.html
Wiem już napewno, że nie mam jakiegoś dekodera do video. Szukam po forach jakiego. Jak możesz mi pomóc jakiego to byłbym ci wdzięczny.
@janunio
Kartę Sky Star 1 można kupić tu http://www.yansat.com.pl/index.php/86/94/106
Karta jest rewelacyjna bo ma wyjście RGB, S-video, i dźwięk AC3
Niestety RGB jest na 10 pinowym złaczu na samej karcie i trzeba sobie samemu zrobić kabelek.
Jak odbierasz HD SAT to czy mógłbyś mi powiedzieć powiedzieć jak masz ustawione filtry Directshow w ProgDVB.
A tak przy okazji to jakie są dedykowane karty do DVB HDTV?
 

janunio

New member
Bez reklam
Jaka karta grafiki do HTPC + projektor 1280x720

wpisz w google "DVB HDTV" i ratuj się sam.
Najbardziej popularną jest SkyStar 2.
 

tuptus55

New member
kontrakr Microsoft SAMSUNG ws Xbox 360

Tak zrobiłem ale nie odpowiedziało mi to na pytanie dlaczego karta ze sprzętowym dekoderem mpeg2 musi pracować w trybie software'owym?
Co ciekawe nie znalazłem też informacji aby ktoś używał karty RealMagic Xcard [url]http://www.realmagic.com/products/xcard.htm [/url] do dekodowania HDTV mimo, że ta karta napewno sprzętowo dekoduje strumień mpeg2 i pracuje w rozdzielczości HDTV.
Zamierzam kupić tą kartę bo w trbie software'owym udało mi się zobaczyć obraz HDTV ale strasznie się zacina. Mam za słaby komputer (celeron 1100). Jak coś mi wyjdzie z tym Xcardem to napiszę na forum.
Dzięki Gembiart za pomoc
tuptuś
 

chrzanek

New member
tuptus55 napisał:
Co ciekawe nie znalazłem też informacji aby ktoś używał karty RealMagic Xcard [url]http://www.realmagic.com/products/xcard.htm [/url] do dekodowania HDTV mimo, że ta karta napewno sprzętowo dekoduje strumień mpeg2 i pracuje w rozdzielczości HDTV.
Zamierzam kupić tą kartę bo w trbie software'owym udało mi się zobaczyć obraz HDTV ale strasznie się zacina. Mam za słaby komputer (celeron 1100). Jak coś mi wyjdzie z tym Xcardem to napiszę na forum.
Dzięki Gembiart za pomoc
tuptuś

z tego co wyczytalem w specyfikacji (link to tak karta jedynie wspomaga skalowanie sygnalu do rozdzielczosci HDTV:
- Progressive or interlaced component YPbPr video output, scalable up to HDTV resolution (DVD playback limited to 480i, 576i and 480p)
a w szczegulnosci zwroc uwage na linijke:
- 720x576 maximum source resolution

Jak cos znajdziesz wartego uwagi to daj znac, sam szukam dobrej karty dvb-s :D
 

janunio

New member
Bez reklam
Na forum już był link do pierwszej karty DVB S2 ze sprzętowym wsparciem mpeg-4 i dodatkowym modułem PCI CI. Produkcji niemieckiej.
Uważam, że czas SkyStar 1 / 2 już minął.
Na SS2 przez ponad rok można było oglądać HD-1. Do zakodowania.
Na SS1 można prawdopodobnie oglądać z kartą akcesyjna HD-1 nadal. Chyba jest zakaz sprzedaży w Germaniu tego modelu bo producent pisze, że tylko na export.
 

tuptus55

New member
Czas SS1 czy SS2 już minął. Teraz jest czas na karty obsługujące DVB-S2. Teraz ta karta będzie hitem KLIK . Może trzeba Marfiego zasponsorować w nową kartę :p
 

braavoo

New member
No to ciekawe, jak możliwy jest odbiór HDTV w MPEG-4 na tej karcie.
Skoro soft pomaga to pewnie i dla Skystar1 tez cos napiszą, a to jużniezły sukces. Nie trzeba wymieniac kart :)
 
Do góry