Jaka karta graficzna do PC-ta i HDTV

janunio

New member
Bez reklam
W piątek TOTO na HD-1

Otrzymałem bardzo ciekawą korespondencję. Cytuję:

Witam serdecznie,

Oczywiście karty specjalizowane są, jednak mówię w tej chwili o produktach profesjonalnych służących do montażu wideo czy innego rodzaju obróbki obrazu. Jeśli zaś chodzi o produkty dla klienta końcowego to lepszym modelem dla Pana byłaby któraś z kart z procesorem NVIDII serii GeForce 6xxx lub 7800. Powód to zastosowanie w tych układach specjalizowanego, programowalnego procesora (a właściwie całej grupy procesorów) występujących pod wspólną nazwą PureVideo. Karty ATI wyposażone są w układy graficzne, które mają jedynie predefiniowane, proste funkcje wspierania obsługi wideo. PureVideo pozwala na znacznie więcej. Po pierwsze sprzętowo obsługuje kodek WMVHD[/b], tak więc procesor komputera ma Pan wolny od obliczeń. Po drugie karta ma bardzo zaawansowane algorytmy usuwania przeplotu (także przy sygnale 1080i) oraz korekcji pull-down 3:2 i 2:2. To tylko cześć funkcji. Kolejne to świetne algorytmy skalowania. Jako, że procesor ten jest całkowicie programowalny, co jakiś czas nowe sterowniki przynoszą kolejne udoskonalenia. Naprawdę kawał dobrego sprzętu.

Pozdrawiam
Juliusz Kornaszewski
 

pszemeq

New member
Witam !
Pewnie takich kart jest sporo - ja osobiście mam kartę PCI -Express Club 3D GeForce 6600 i tam jest dodatkowych śledź z takim łączem.
pozdrawiam
pszemeq
 

KODO3

New member
WITAM

JA POSIADAM 6600GT SP GIGABYTE I NIE JESTEM PEWIEN CZY MAM WLACZONA AKCELERACJE SPRZETOWA PONIEWAZ PODCZAS OGLADANIE HDTV 720I MAM OKOLO 60-70 PRACE PROCESORA A PRZY 1080I NAWET 90 -100% . Z INEGO ARTYKUŁU WYNIJA ZE POWINNE BYC O WIELE MNIEJSZA NA WET B.MALA JAK TO ZROBIC ZEBYLO WSZYTSKO OK??
 

pszemeq

New member
Witam!
1. Nie napisałeś jakim system operacyjnym się posługujesz - a to rzecz podstawowa.
2. Zakładam, że MS Windows - jesli tak ściągnij sobie ze strony Nvidii nowe sterowniki ( to tak dla higieny :)
3. Jeśli to Windowsy to w ustawieniach obrazu masz zakładkę ustawienia/zaawansowane/rozwiązywanie problemów - jesli tam masz ustawiony suwak przy pełne tzn. że karta korzysta ze wszystkich "dobrodziejstw" DX9 ( a przydałoby się sprawdzić wersję DirectX - optymalnie 9c)
4. Masz jeszcze ustawienia na poziomie samego sterownika Nvidii - zakładaka GeForce - tam wśród opcji - (...) tempo odświeżania - ustawiasz/włączasz kompatybilność z trybami HDTV i już ...
5. Gdybyś zajętość procesora miał na poziomie 90-100% to uwierz komputer praktycznie zawiesiłby się ...
6. I proszę - przestań pisac duzymi literami - bo Cie moderator zbanuje i będzie miał rację
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No jeżeli chciałbyś jednocześnie wyświetla film HD gdzie przy ati obciążenie sięga właśnie górnych granic i coś jeszcze robic to nie dasz rady, ale same wyświetlanie przy 100% wykorzystaniu proca działa poprawnie
 

KODO3

New member
witam

walsnie sprawdzilem i mam akcelerarje na ''pełna'' a i tak procek parcuje przy 1080i na 80-90% w W media player , a natomiast w tym programie VLC jest mniejsze okolo 50 60- %. Wiec u mnie nie potwiedza sie ten artykul o pracy rzedu 10 % procesora przy 1080i

pozdrawiam
 

miethod

Member
Problem z wyborem telewizora

mam gf6600, aby rozkoszowac sie filmami hdtv musze podlaczyc kompa do lcd przez dvi do hdmi? dostałem takze przejściówke w komplecie z gf6600, podobne do wtyczki svhs tylko ma wiecej pinów, można wyprowadzić sygnał na : svhs,video i audio, z kompa - nie wystarczylo by tego podłączyć do wejscia komponent w lcd?
 

tuptus55

New member
Aby karty GeForce z serii 6 (6200, 6600, 6800) i GF7800 obsługiwały sprzętowe dekodowanie HDTV potrzeba ZAKUPIĆ Nvidia Pure Video Decoder. Jest to cos na kształt filtrów Direct Show tyle, że używa procesora na karcie Nvidii. Bez tego na PC z procesorem 2,9GHz jest obciążony na 80-90% po uruchomieniu PureVideo spadło do około 45%, a czasami mniej. Każda karta z GF6600 i GF6800 na wyjście Component, S-video, compozyt. Tylko nie do każdej dołączają kabelek lub śledzia z gniazdami. Kabelek jest do dostania na wrocławskiej giełdzie elektronicznej za około 30zł. Miethod prawdopodobnie ten kabelek to jest własnie ten z wyjściami Component. Powininny być trzy kabelki (co najmniej) z opisem Pb, Pr i Y.
 

miethod

Member
no na mojej koncowce GF6600 wyjścia sa podpisane: Pb, Pr i Y. tyle ze nie wiem czym to podlaczyc do compozyta w lcd? mogą to być zwykle chinche?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
:idea: nieee komponent i kompozyt to 2 różne systemy połączeń:

1. kompozyt podstawowe wejście przesyłające sygnał z najsłabszą jakością poprzez 1 chinch

2. komponent - to jest to co Cię powinno interesować 3 chinche (czerwony niebieski zielony) przesyłające sygnał wideo.

lub ewentualnie właśnie przez DVI/HDMI
 

miethod

Member
tak tak oczywiscie mialem na mysli komponent a nie kompozyt! (wrocilem z imprezy po pólnocy 3 piwka i sie pomyliły nazwy:D)

w takim raziem sprobuje podlaczyc przejsciowke chinchem i zobaczymy co i jak
 

miethod

Member
mam tez pytanko jakim playerem puszczac sygnal na lcd? wystarczy allplayer czy vplayer?

mam athlona 3000 1.8GHZ 64bit, 512RAM + GF6600 PCI-Express x 16 nie za słaba maszyna na format hd?
 

wyciu

New member
Witam ,troszke odświeże tema tzn: mam karte ATI Radeon X300 PCI Xpres *16 i jak wygląda sytuacja wypuszczenia sygnału HDTV przez wyjście DVI,czy ta karta jest odpowiednia do pracy w tym trybie a pytam bo myśle nad kupnem TV LCD który będzie mi służyć też jako zwykły monitor jak i telewizor.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
żeś

@ wyciu

No tutaj to musisz potestować sobie, bo każdy tv się zachowuje inaczej (paranoja) przy surfowaniu na tv może być problem np z odczytaniem z daleka czcionek itp

Jak do tej pory najbardziej elastyczne LCD'ki jako monitory były samsungi, lecz jeszcze nie miałem okazji "pomęczyć" sharpa pod tym względem. Ati potrafi gryźć się z JVC ale też trzeba sprawdzićdokładnie tą kartę.

@miethod

Maszynka jak znalazł :), ten procek kręci się jak szalony, u mnie z 1.8 chodzi na 2.7 :) czyli pentium rate ponad 4 ghz
 
Do góry