EDTV vs. HDTV - prośba o skomentowanie artykułu

bankroot

New member
witam serdecznie,

czytam trochę to forum i stwierdzam, że większość piszących tu ludzi reklamuje i kupuje plazmy lub LCD przystosowane do HDTV.
Mając na uwadze fakt, że jest to melodia przyszłości (w Polsce pewnie dość długiej), proszę o skomentowanie artykułu podanego w linku.

http://www.plasmatvbuyingguide.com/plasmatv/plasmatv-highdefinition.html

czy rzeczywiście warto płacić za znaczek HD ready i męczyc się oglądając analogową telewizję czekając na HDTV ???

pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wydaje mi się, że się mylisz i to znacznie pisząc
czy rzeczywiście warto płacić za znaczek HD ready i męczyc się oglądając analogową telewizję czekając na HDTV ???
ponieważ czas gdy LCD/PDP odbierały kilka razy gorzej od CRT się skończyły.

Nie wiem co masz na myśli
że większość piszących tu ludzi reklamuje i kupuje plazmy lub LCD przystosowane do HDTV
ponieważ forum jest po to, aby pomóc użytkownikom w wyborze i ocenie obiektywnej, chyba lepiej dowiedzieć się od użytkowników sprzętu, czy ludzi z branży niż kupować w ciemno (lub po opinii tylko sprzedawcy), jeżeli ktoś nie zna tematu AV, natomiast dobrze zweryfikować swoje przekonania, jeżeli ma się swoje zdanie.

Nikt nie karze Tobie nic kupować.

Co do HDTV to coraz więcej osób już teraz odbiera tv w takim standardzie.

Jeżeli chodzi o ten artykuł to jest tam kilka niedociągnięć, chociażby takie, że 1024 to też ED a nie HD, zobacz datę powstania!

pozdrawiam
 

bankroot

New member
ar2 napisał:
Wydaje mi się, że się mylisz i to znacznie pisząc
czy rzeczywiście warto płacić za znaczek HD ready i męczyc się oglądając analogową telewizję czekając na HDTV ???
ponieważ czas gdy LCD/PDP odbierały kilka razy gorzej od CRT się skończyły.

Nie zrozumiałeś mnie.
Masz rację, myliłbym się i to znacznie, gdybym tak myślał.
Jednak chodziło mi o coś innego: ja nie chcę porównywać plazm z CRT, chcę porównywać PLAZMY EDTV do PLAZM HDTV

pisząc telewizja analogowa miałem na myśli sygnał z kablówki, anteny naziemnej (nie jestem specjalista, więc proszę o wybaczenie)

Nie wiem co masz na myśli
że większość piszących tu ludzi reklamuje i kupuje plazmy lub LCD przystosowane do HDTV


mam na myśli dokładnie to co napisałem, czy tak nie jest ?

ponieważ forum jest po to, aby pomóc użytkownikom w wyborze i ocenie obiektywnej, chyba lepiej dowiedzieć się od użytkowników sprzętu, czy ludzi z branży niż kupować w ciemno (lub po opinii tylko sprzedawcy), jeżeli ktoś nie zna tematu AV, natomiast dobrze zweryfikować swoje przekonania, jeżeli ma się swoje zdanie.

masz całkowitą rację i tu się nie spieram

Nikt nie karze Tobie nic kupować.


tu jesteś niegrzeczny i poza tym KARZE pisze się przez Ż w takim znaczeniu jakiego użyłeś.

Co do HDTV to coraz więcej osób już teraz odbiera tv w takim standardzie.

umówmy sie, że nie rozmawiamy o osobach, które oglądają w 20%materiał HDTV. Ciekaw jestem ile osób, które mają plazmy HD ready mają taki lub większy dostęp do takich materiałów.

Jeżeli chodzi o ten artykuł to jest tam kilka niedociągnięć, chociażby takie, że 1024 to też ED a nie HD, zobacz datę powstania!

słaby ten komentarz (krótki i mało wartościowy), podaj jeszcze jakieś elementy, z którymi się nie zgadzasz.
Wiadomo, że 1024 to nie HD, gdzie autor artykułu tak pisze ?
1024 to ED a wystarczy, żeby mieć HD ready ?

Data owszem nie najświeższa, za to update całkiem, całkiem.

może jeszcze raz wyjaśnię, o co mi chodzi.
Nikt mi nie każe kupowac plazmy HDTV ready, tak jak ja nie zamierzam nikomu bronić tego robić.
Chciałem prosić o merytoryczny komentarz do artykułu, w którym facet wyraźnie radzi zastanowić się ludziom (i to ludziom, którzy na pewno szybciej będą mieli dostęp do telewizji HDTV) kupującym plazmy, czy warto przepłacać za ekrany o wysokiej rozdzielczości licząc się nawet z pogorszeniem jakości przy oglądaniu materiałów ze źródeł o niskiej rozdzielczości lub szumach, to wszystko.
To tak, jakby sobie kupić Ferrari i kilka razy w roku mieć możliwośc pojeździć po torze wyścigowym, licząc, że za parę (w naszym kraju tak naprawdę nie wiadomo za ile) lat, będą drogi, po których takim samochodem da się normalnie jeździć


pozdrawiam
 

bankroot

New member
to jeszcze raz ja, poniżej recenzja tak wychwalanego przez Was Pioneera 435

http://www.kinodomowe.idg.pl/artykuly/45179.html

proszę zwrócić uwage na następujące zdanie:

Plazma Pioneera jest bardzo wrażliwa na jakość materiału źródłowego wideo.

to tak a propos mariażu plazmy wysokiej rozdzielczości i różnych źródeł (nie wspomnę o "tak sobie" ustawionych antenach dachowych lub zbiorczych)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Najpierw off-topic.

"Karać" nie będziemy :D - mój błąd , nie wiem co jest niegrzecznego w stwierdzeniu, że nikt ci nie kaŻe kupować, napisałeś że ludzie tu reklamują produkty przystosowane do HD, nie wiem co rozumiesz pod pojęciem reklamy, myślę że warto wiedzieć jeżeli ktoś zdecydował się na zakup plazmy co ona potrafi i czy za 4 lata nie będzie musiał jej wyrzucić.


A oto komentarz :) :

Jeżeli masz zamiar oglądać programy na odbiorniku PDP z anteny pokojowej lub zbiorczej - obraz może być tragiczny przy matrycach ED i przy HD.


Jeżeli masz dobry sygnał kablowy, lub używasz satelity, DVD, inne źródło cyfrowe, będziesz zadowolony z ED i Z HD, różnic nie zauważysz.

Pozdrawiam
 

bankroot

New member
Jeżeli chodzi o ten artykuł to jest tam kilka niedociągnięć, chociażby takie, że 1024 to też ED a nie HD, zobacz datę powstania!



zadałem sobie trochę trudu i pozwolę się nie zgodzić z tym twierdzeniem, a na poparcie zacytuję fragment z linku:

http://www.consumerreports.org/main...33&CONTENT<>cnt_id=459709&bmUID=1120542605701

który brzmi:


When buying a plasma TV, you’ll face a choice between HD (high definition) and ED (enhanced definition) sets, which cost less. The two types differ in native resolution, meaning the fixed number of pixels on the screen. In a spec like 852x480, note the second number if it's 480, the set is ED; 720 or higher, it's HD.

przyznam się, że taki błąd nie powinien Ci się zdarzyć, biorąc pod uwagę, że jak zdążyłem się zorientować zajmujesz się tematem profesjonalnie

pozdrawiam
 

rafaello

New member
Myslę, że powinniśmy zawęzić forum, czyli odzwierciedlenie jego tematów powinno się odnosić do nazwy strony.

Takie dyskuje na pewno sie przydadzą. Porównujmy więc sprzęt, każde opinie się liczą ...


pzdr,
 

bankroot

New member
pytanie: gdzie to wyemitowano w HD ?

rafaello napisał:
Myslę, że powinniśmy zawęzić forum, czyli odzwierciedlenie jego tematów powinno się odnosić do nazwy strony.

Takie dyskuje na pewno sie przydadzą. Porównujmy więc sprzęt, każde opinie się liczą ...

czy ta uwaga jest do mnie ?
jeśli tak, to co konkretnie miałeś na myśli ?

pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie mieszaj ludziom w głowach, komentarz dotyczył całkiem innego fragmentu textu:

" 854 x 480 (called ED) and 1024 x 768 (called HD)"

Rozumiem że jak będziesz chciał wyświetlić na plaźmie HD (1024) obraz 1080 (lub nawet 720) to nie będzie skalowania obrazu (czyli to co się dzieje w wypadku ED)?

Panel HD jest to panel o rozdzielczości 1920 x 1080 (full HD), można spotkać się z nazywaniem paneli minimum 1280 x 720 (HD), a sporo sprzedawców nazywa każdy ekran zdolny wyświetlić HDTV jako HD.
 

bankroot

New member
Nie mieszaj ludziom w głowach, komentarz dotyczył całkiem innego fragmentu textu:

" 854 x 480 (called ED) and 1024 x 768 (called HD)"


nie ja mieszam, tylko wy mieszacie (Ty i autorzy cytowanych artykułów). W linku, który zacytowałem ostatnio już druga osoba pisze, że rozdzielczość powyżej 720 jest określana jako HD !!
masz prawo się z tym nie zgadzać, dziwne tylko, że zachodni specjaliści uważają tak a Ty inaczej. Twój problem

Rozumiem że jak będziesz chciał wyświetlić na plaźmie HD (1024) obraz 1080 (lub nawet 720) to nie będzie skalowania obrazu (czyli to co się dzieje w wypadku ED)?

podaj mi gdzie tak JA napisałem ????????

Panel HD jest to panel o rozdzielczości 1920 x 1080.

nie znam się, ale wydaje mi się, że powinieneś napisać, że panel 1920x1080 jest panelem HD, który nie wymaga upscalingu.
Czyżbyście "nie mówili prawdy" ludziom sprzedając plazmy, że kupują panele nie HD (bo takich na razie prawie nie ma) ?


Na forum nikt mi nie pomógł w kwestiach, które podniosłem, wręcz zamknięto mi usta.
Kończę uczestnictwo w Waszym Forum, bo poza peanami na cześć kilku wybranych sprzętów powinniście też umieć odpowiedzieć na niewygodne pytania, które ktoś kiedyś może zadać.

pozdrawiam i życzę sukcesów w sprzedaży
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Cytat:
Rozumiem że jak będziesz chciał wyświetlić na plaźmie HD (1024) obraz 1080 (lub nawet 720) to nie będzie skalowania obrazu (czyli to co się dzieje w wypadku ED)?


podaj mi gdzie tak JA napisałem ????????


OK podaje Ci gdzie to napisałeś: skoro zgadzasz się z tym artykułem który podałeś jest tam wyraźnie napisane co już zacytowałem czyli:

" 854 x 480 (called ED) and 1024 x 768 (called HD)"




"Panel HD jest to panel o rozdzielczości 1920 x 1080. "


nie znam się, ale wydaje mi się, że powinieneś napisać, że panel 1920x1080 jest panelem HD, który nie wymaga upscalingu.
Czyżbyście "nie mówili prawdy" ludziom sprzedając plazmy, że kupują panele nie HD (bo takich na razie prawie nie ma) ?

Nie wiem gdzie widzisz że coś sprzedaje, a po drugie przecież napisałem ludziom, że full HD jest to 1920 x 1080 i mówie że 1024 X 1024 to EDTV. Wszyscy którzy pytają się dostają taką samą odpowiedź, najpierw zarzucasz, że twierdze iż 1024 to nie jest HD a teraz mówisz, że nie informuje o tym ludzi ??? sam sobie zaprzeczasz.


P.S. reszte dostałeś PM w poście niechcący się na chwile było
dlatego wyedytowałem Twój post.

P.S. II jakie pytania zadałeś ?


Pozdrawiam
 

rafaello

New member
Witam, chciałbym się odnieść do tego artykułu i Waszych konkluzji, gdyż nie ma ludzi nieomylnych ...
Porównywane są tu systemy EDTV oraz HDTV - studiując dokładnie oficjalnie przyjęte standardy, koncepcje i ciągłe zmiany - należy pamiętać, że oba systemy są zarówno analogowe jak i cyfrowe.

Aby nie wprowadzać się nawzajem w błąd proponuję dokładnie zapoznać się z przyjętymi standardami:

http://www.atsc.org/standards.html

, gdyż mam wrażenie, że "wiemy, że biją dzwony, ale nie wiadomo gdzie" ...

Myślę, że pozwoli to odnieść się do zeszłorocznego artykułu i nie tylko, a swoja drogą, biorąc pod uwagę realia cenowe/opłacalność, wszystko zależy od marketingu firm oraz czasu ...


pzdr,
 
Do góry