jaka karta muzyczna do 200 zl. ??

blejdd

New member
Witam!

Tak jak w tytule jaka polecacie karte muzyczna do 200 zl. ??

Karta musi posiadac:

1 x coaxial
1 x jack (wejscie na mikrofon)

Nic wiecej nie potrzebuje. Karta ma sluzyc do sluchania muzy: dts,filmow hd ze sciezka w 5.1, mp3, itd. Zalezy mi na jak najlepszej jakosci dzwieku.

Ps. mile widziane karty tansze - czyli jesli nie zauwaze duzej roznicy to poprosze o cos tanszego bo chetnie bym zaoszczedzil. Z tanszych kart moglbym kupic cos ale bez wejscia coaxial (a nie chce bawic sie w jakies przejsciowki).

z gory dzieki za pomoc, pozdrawiam!
 

lepp

New member
Bez reklam
Jeszcze się obraź :p
Piszesz, że karta ma posiadać coaxial, dalej, że wejście coaxial.
Ma mieć wejście, czy wyjście, czy jedno i drugie?
Do czego ma to być podłączone?
Jeśli dźwięk ma płynąć coaxialem w postaci skompresowanej do amplitunera to wpływ karty na dźwięk będzie żaden. MP3 pewnie będzie płynęło rozkodowane, ale ten format i tak nie będzie super brzmiał.
Widzę, że twoja karta na płycie spełnia te kryteria.
 
Ostatnia edycja:

Greystone

New member
Creative...

Ja osobiście polecam X-Fi Extreme Audio PCI Express. Oczywiście musisz mieć złącze PCI express (krótkie). Karta ma wejście i wyjście optyczne. Oglądam sobie HD z komputera a dźwięk mam puszczony przez nią na kino domowe. Do gier się nie nadaje, bo nie uzyskasz na niej efektów 5.1 (z resztą na żadnej karcie muzycznej z wyjątkiem Auzentecha połączonej z kinem optykiem - ale to dyskusja na inny topic).
 

blejdd

New member
Odp: 1.

chce karte, ktora bedzie mi umozliwiala połączenie dzwięku z kompa do amplitunera jvc rx-d411 (kablem coaxialnym) z amplitunera oczywiscie wszystko rozchodzi sie na kino domowe. Wszystko sluzy sluchaniu muzy w dts, dd, ogladaniu filmow hd itd. zalezy mi tylko na tym polaczeniu + chce podpiac do karty muzycznej mikrofon np. w celu rozmow przez skype.

Odp: 2.

nie wiem czy jest sens kupowania karty pod pci express bo chce kupic karte najtaniej jak sie da, ale oczywiscie jesli bedzie roznica w dzwieku to doplace. Jednak roznica ta musi sie oplacac.
 

lepp

New member
Bez reklam
No to bierz najtańszą ale najlepiej sprawdzonej marki.
Tylko czemu nie wykozystasz tej która masz na płycie?
 

blejdd

New member
moja karta, ktora mam na plycie glownej padla... ;/ czytalem w necie, ze bardzo czesto sie tak dzieje w zwiazku z czym jestem zmuszony kupic nowa. Najtansza... tylko jaka ? tanie karty nie maja mozliwosci podlaczenia kabla coaxial... a potrzebuje takiej, ktora da mi owa mozliwosc.
 

lepp

New member
Bez reklam
Oczywiście najtańsza która ma coaxiala. Nie umiesz kozystać z przeglądarki i ofert sklepów? Nikt za Ciebie nie będzie szukał.
 

blejdd

New member
nie wymagam od nikogo by zaczal szukac za mnie... ale ty sobie chyba nie zdajesz sprawy z faktu ile jest rodzajow kart muzycznych na rynku? TO JEST FORUM A FORUM JEST BY PYTAC. Moge oczywiscie kupic najtansza karte jednak po to dalem ten topic zeby dowiedziec sie czy nie oplaca mi sie np. doplacic i jesli tak to ile by np. uzyskac lepszy dzwiek? bo droga karta nie znaczy zawsze, ze dobra.
 

lepp

New member
Bez reklam
Przecież wyraźnie Ci napisałem, że przy coaxialu karta ma znikomy, bądź żaden wpływ na dźwięk.
 

blejdd

New member
lepp tyle, ze tu wychodzi kolejny problem... moja plyta glowna to: asus a8n sli se i z ta plyta duzo kart muzycznych ma spore problemy jak np. niektore modele creative... i tu wychodzi kolejny problem... :| dlatego sprawa w moim przypadku nie jest taka prosta i zapytalem na forum...
 
Do góry