Logitech Harmony One - pilot szyty na miarę - test uniwersalnego pilota

Aktualnie ...


  • Total voters
    0

lepp

New member
Bez reklam
Na allegro znalazłem tego pilota w cenie 579zł. Nówka sztuka, faktura, gwarancja itd, postanowione w piatek kupuję.:D
 

autorus

New member
darmane napisał:
Z tego co wiem do PS3 jest juz gotowa przejsciowka BT na IrdA
Co do Logitecha to jest jeden drobniutki mankament dla N-kowców. Pilot nie ma przyciskow bezposredniego wyboru telegazety co sprawia że uzytkownicy tunera telewizji N nie bedzie mial dostepu do swojej listy programów poprzez proste nacisniecie przycisku lub bedzie musial ta funkcje przyporzadkowac innemu przyciskowi lub na wyswietlaczu LCD co zawsze moze byc troche uciazliwe

A kto w ogóle używa telegazety? Jakos do tej pory nie miałem przyjemności :)
 

Ajgor

New member
A moze Philips?

Rok temu bylem cholernie napalony na piloty Logitecha glownie ze wzgledu na atrakcyjny wyglad, jednakze cena skutecznie mnie odstraszyla. Przez przypadek trafilem na pilot Philipsa - SRU 9600. Nie dorownuje on oczywiscie parametrami logitechowi, ale: 1) jest tanszy; 2) posiada dotykowy wyswietlacz - alternatywa dla drogiego sprzetu bylo kupno Elmaka, ale estetycznie jakos mi to nie pasilo; 3) wg mnie jest takze atrakcyjny wizualnie.

Nie ma stacji bazowej, nauka za pomoca kodow z instrukcji lub oryginalnego pilota, ale:

- baterie wymienailem tylko raz - wiec trzy sztuki paluszkow na pol roku to nie jest tragedia, zwlaszcza ze w razie padu baterii da sie jeszcze cos z nich wycisnac do momentu kupna - mi pomoglo wyjecie ich, rozgrzanie w rekach i ponowne wlozenie - pilot dzialal jeszcze tydzien.

- nauka - na cztery sprzety (TV, Ampli, DVD, VCR) musialem naumiec wylaczania Aplitunera z oryginalnego pilota. Zgadzam sie - musialem przekartkowac instrukcje, wpisac kody z instrukcji, dodatkowo naumiec obsuge ampli, ale nie dajmy sie zwariowac - zrobilem to tylko raz i tyle. Pare stow zostalo w kieszeni.

Generalnie - juz bym nie wrocil do zestawu kilku pilotow. Podejrzewam, ze gdybym kupil Elmaka, to tez bym nie zalowal - wazne zeby spelnial swoja funkcje, bo po pierwszym zauroczeniu kolorowym ekranem dotykowym (badz monochromatycznym jak u mnie), czlowiek przestaje na niego zwracac uwage.
 

darmane

New member
NO przeciez napisalem ze jest to uwaga dla posiadaczy telewizji N bo po zoltym czerwonym niebieskim i zielonym klawiszami (tymi od telegazety) ktorych nie ma w logitechu w oryginalnym pilocie Nki ustawia sie listy uzytkownika.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Te cztery klawisze o których piszesz, można bez problemu ustawić na wyświetlaczu dotykowym(o ile nie są domyślnie), także są dostępne bez żadnych kombinacji.
 

spikeff

New member
Witam ponownie.
Chciałbym się podzielić pewnym spostrzeżeniem. Pewno zainteresuje to właścicieli Harmony ONE. Pewno większości jest wiadomo, że w pilocie tym pewną ilość stacji TV można dodać do ulubionych, które później po włączeniu TV są wyświetlane na wyświetlaczu pilota. Funkcja ta obejmuje wprowadzenie nazwy ulubionej stacji lub wprowadzenia loga stacji. Oczywiście ta druga opcja jest efektowniejsza. Sam pilot (za pośrednictwem strony www i softu producenta) posiada takie ikony, lecz tylko kanałów FOX. Ale jest możliwość podania ścieżki i wybrać dowolne logo, które posiadamy na swoim komputerze. Problem polega na tym, że logo musi być odpowiedniego formatu 70x40, i jeśli ściągamy je ze stron TVP, lub Cyfry, to wychodzi koszmar. Znalazłem rozwiązanie. Trzeba wejść na strone cyfrowego polsatu, następnie wejść w program, a tam jest wyświetlany program niemalże wszystkich stacji TV i pościągać z nagłówków kanałów loga stacji. Do tego pilota pasują rewelacyjnie. Odpowiedni rozmiar i brak pikselozy. Nawet takie skomplikowane logo jak Comedy Central, które jest w dodatku kolorowe w pilocie wygląda rewelacyjnie. Polecam

Pozdrawiam
 

lepp

New member
Bez reklam
Wczoraj dojechał pilot i poszielę się kilkoma wrażeniami.
Po pierwsze design i wykonanie robi b dobre wrażenie.
Kolejny etap to podłączenie do komputera i konfiguracja.
Tutaj mam bardziej mieszane uczucia. Obsługa jest bardzo prosta, wszystko jest tłumaczone wręcz łopatologicznie i bardzo dobrze. Niestety program jest niezmiernie wolny, obsługa online to fatalny pomysł. Brak połaczenia z Logitechem uniemożliwia jakąkolwiek zmianę konfiguracji. Zupełnie nie rozumiem takiego rozwiązamnia.
Co do meritum, czyli obsługi urzadzeń to jestem bardziej niz zadowolony. Co prawda, pilot jeszcze średnio radzi sobie z przełaczaniem wejść w moim tv, ale jestem pewien, że sobie z tym w końcu poradzi.
Niestety czeka mnie jeszcze kilka godzin dopasowywania ustawień do moich preferencji, ale to przecież tylko jednorazowa czynnośc.

Po dniu walki wiem juz znacznie wiecej, więcej wie też pilot :D
Przy odrobinie zaparcia można zaprogramować naprawde wszystko. Niestety niektóre opcje wymagają sporo czasu isamozaparcia. Najgorzej jest z dostosowywaniem przycisków. Sposób przewijania w góre i w dół kolejnych komend może doprowadzić do totalnego zniechęcenia i bólu nadgarstka. Szczególnie, ze każde urządzenie jakie wprowadziłem do pilota ma na pilocie wiele funkcji, które nie sa obsługiwane. Dla przykładu odtwarzacze DVD i CD maja przyciski do zmiany odtwarzanego dysku w sumie 8-9 dla tej funkcji. Telewizor zyskał PIP i stopklatkę. Amplituner min THX i dodatkowe wejścia.
To sprawiło, że przyciski z wyświetlacza tylko dla amplitunera konfigurowałem ponad 20 minut. Na początku było ich 9 stron po moich zabiegach zostało 5. Niestety kiedy próbowałem zatwierdzić zmiany okazało się, że limit czasu bezczynności został przekroczony. Uroki pracy online. Musiałem zatem poswięcic kolejne 20 minut, co 3-4 minuty wciskając gotowe i wchodząc do edycji ponownie.
Obecnie po około 4 godzinach konfigurowania w pilocie zostało kilka drobnych poprawek do zrobienia. Mam ustawioną obsługę 7 urządzeń i zaprogramowane 12 różnych działań.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Piszecie, że pilot obsługuje do 15 urządzeń a z tego co mi wiadomo to Logitech 555 też tyle obsługuje. Chciałbym się dowiedzieć w związku z tym czym różni się One od 555 oprócz designu, dotykowego wyświetlacza i połową ceny ?
 

spikeff

New member
Witam, generalnie tym czym napisałeś. Obsługuje tyle samo urządzeń, korzysta z tej samej bazy. A jak Ci wiadomo za bajery i nowości się płaci :)

Pozdrawiam

Nie cytujemy poprzednika
 

lepp

New member
Bez reklam
555 jest na pewno niezłym rozwiązaniem. Jednak różnic jest więcej.
Przede wszystkim One ma akumulator i stację dokujacą.
Do tego ekran jest pojemniejszy i łatwiej można oznaczyć dodatkowe funkcje.
Dizajnu i lepszej wg mnie ergonomii też nie należy niedoceniać.
 

TolBoy

Member
Aktualnie jeste w trakcie uruchamiania zestawu AVT390, jak narazie działa musze tylko przekaźniki dołożyc i bedzie OK, w sumie koszt ok 100zł
 

kozikpl

Member
Czy ktoś spotkał się z gotowym wyłącznikiem, montujesz zamiast zwykłego i masz możliwość obsługi na pilota tylko na podczerwień, a nie radiowo. W necie za bardzo czegoś takiego nie widac.
 

mrdread

New member
lepp napisał:
555 jest na pewno niezłym rozwiązaniem. Jednak różnic jest więcej.
Przede wszystkim One ma akumulator i stację dokujacą.
Do tego ekran jest pojemniejszy i łatwiej można oznaczyć dodatkowe funkcje.
Dizajnu i lepszej wg mnie ergonomii też nie należy niedoceniać.


Od ponad 6 miesiecy używam 555 i jakoś mnie nie wiem dlaczego miałbym płacić 500zł wiecej za stację dokujacą i kolorowy wyswietlacz - chyba ze ktoś nie ma co z kasa robic. Bo reszta funkcjonalności jest dokładnie taka sama.
Na niekorzyść pilotów Logitecha wpływa fakt ze dostsowanie pilota i wszystkich urzadzeń zajęło min ponad 2 tygodnie - a to wszystko dlatego że w większośc i tak trzeba ręcznie programować sczytujac kody ze starych pilotów. Bo faktycznie fogitech ma rozbudowana bazę pilotów, ale niektóre specjalne funkcje nie działaja.

Kolejnym ninusem jest to ze potrzeba dostępu do internerntu przy konfiguracji ( akutat miałem taką sytuacje ze nie było przed 2 dni netu i nie mogłem zrobić nawet najmniejszej poprawki w pilocie )

Na plus można dodać super obsługę pomocy technicznej - pomogli mi uruchomic sprzęt do którego nie mialem pilota a do tego jest to bardzo stary sterownik obrotnocy do anteny satelitarnej :)

Podsumowując jak ktoś che miec uniwersalnego pilta to niech sobie kupi 525 lub 555 za 200zł bo chyba może sobie raz na 3 miesiace naładowac w ładowarce akumulatorki - a bez kolorowego wyświetlacza naprawde da sie obejść
 

armi

New member
Bez reklam
mam pilota Logitech Harmony 555 jestem z niego całkiem zadowolony.

ale mam taką myśl, ponieważ sterowanie opiera się na podczerwieni a mój laptop jest w port podczerwieni wyposażony to czy istnieje możliwość sterownia tym pilotem laptopa...?? coś na wzór tych pilotów do Media Center??

ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie ??

pozdrawiam
 

Pawloff

New member
wrażenia

Od wczoraj jestem posiadaczem Harmony One, więc podzielę sie kilkoma spostrzeżeniami.

Co prawda wykoananie i stylistyka stoi na bardzo wysokim poziomie, ale już co do skoku przycisków mam pewne zastrzeżenia. W porównaniu do oryginalnego pilota od mojego TV, skok jest sporo większy i niestety słyszalny co trochę drażni moje wyczulone uszy. Może jestem przewrażliwiony ;)

Możliwości konfiguracji naprawdę ogromne. Każde urządzenie zostało poprawnie wykryte. Miałem obawy co do MediaBoxa z UPC, ale okazało się, że obsługuje go bez problemu. Co prawda aby wszystko zgrać i ustawić tak jak należy, będę potrzebował jeszcze sporo czasu, ale jak na razie jest OK.

Pilot ma jednak kilka denerwujących wad. Być może da się to poprawić albo nowym softem, albo po prostu nie doszedłem jak to zrobić ale...
1. Przycisk OFF działa tylko i wyłącznie w trybie "działania", czyli w trybie ułatwiającym np. ogladanie DVD, gdzie pilot automatycznie włącza i ustawia wszystkie urządzenia. Jeśli przełączę pilota na obsługę pojedynczych urządzeń, ten przycisk nie działa... Wkurzające. Nie znalazłem możliwości jego zaprogramowania, być może gdzieś jest, ale mi się nie udało. Jeśli ktoś rozwiazał ten problem, proszę o radę.
2. Kanały ulubione - na wyświetlaczu można ustawić loga wybranych stacji tak aby po jego wciśnięciu przełączać się na odpowiedni kanał. Przydatne zwłasza w przypadku tunerów satelitarnych lub cyfrowych, gdzie kanały są rozrzucone i często nie ma możliwości ich posegregowania. Problem w tym, że funkcja ulubionych kanałów też działa tylko w trybie "działania" i nie znalazłem możliwości przypisania ulubionych kanałów do pojedynczego urządzenia. Po drugie dostępne są tylko 4 strony przycisków czyli 24 kanały. Dla mnie to mało. Gdyby było więcej, mógłbym zaprogramować wszystkie kanały, ułozyć je tematycznie i olać rozrzucenie kanałów w MediaBoxie.

Jeśli ktoś zna rozwiązanie moich problemów, proszę o info.

Wyświetlacz jak dla mnie jest troszkę za mały. Moje grube paluchy przyciskają czasem dwa przyciski jednocześnie. Czułość wyświetlacza można ustawić w menu.

Poza tym wszystko OK. Bateria mogłaby być żywotniejsza, ale wystarczy, że przyzwyczaję się odkładać pilota na stację bazową wychodząc do pracy i będzie OK.

Podsumowując. Pilot jest super. Kwestia rozwiązania kilku małych problemów, przyzwyczajenia się do kształtu i rozłożenia przycisków. Polecam każdemu, kto ma w domu wiecej niż 3 piloty. W tej chwili ceny spadły do poziomu około 500-530zł, więc nie jest to już 800... ;)
 
Do góry