Użytkownicy CRT- uważajcie na LCD

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.

No to się muszę przyznać. Mój LCD współpracuje z kablówką dobrze, ale także i jeszcze lepiej z dvd.
Cyfrówki nie posiadam.

Proszę nie cytować poprzednika
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
JFYB napisał:
Chciałbym tylko nieśmiało przypomnieć, że cały wątek nawiązuje do konfiguracji "TYLKO zwykła tv kablowa - CRT/LCD" i tylko w tym kontekście zamieszczam swoje uwagi. Rozumiem, że przedpiścy także posiadają TYLKO takie zastosowanie odbiorników?

pzdr.

Najzwyklejsza analogowa Vectra.

Pozdrawiam,
 

Mariusz_W

New member
NIe ma żadnej spójności w tym wszystkim. Wychodzi na to, że najszczęśliwsi są ci co mają blisko do kikiego, który może im zrobić prezentację w domu. Dlatego, że opinie są tak subiektywne, a sklepy manipulują ludźmi. kiki polecił mi JVC 32p80 / 37P80. W sklepie koleś mi pokazął te telewizory to oczywiście najgorszy obraz był na JVC. Generalnie wszędzie był obraz do dupy tylko na samsungach był dobry. Oczywiście że od razu się domyśliłem że tak to poustawiali - promocja samsunga. W innym sklepie z kolei najładniej wyświetlają Sony i LG, a samsungi i Sharpy kaszana. Nie ma co, trzeba poczekać do momentu posiadania jakiegoś sygnału cyfrowego i tyle.
Kupie sobie GPS.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Mariusz_W napisał:
NIe ma żadnej spójności w tym wszystkim. Wychodzi na to, że najszczęśliwsi są ci co mają blisko do kikiego, który może im zrobić prezentację w domu. (...)

Ja wiem czy kiki miał do mnie blisko?

550 km. Sam oceń...

Pozdrawiam,
 

JFYB

New member
gatar napisał:
Witam.

No to się muszę przyznać. Mój LCD współpracuje z kablówką dobrze, ale także i jeszcze lepiej z dvd.
Cyfrówki nie posiadam.
1. Dobra współprawca pomiędzy tv kablową, a Twoim LCD oznacza, że jest ona lepsza niż analogiczna kablówka i CRT? Bo jeśli nie to właśnie cały czas o tym piszę.
I jeszcze: jeśli nawet jest lepsza niż z CRT (co wydaje się problematyczne), to czy warto?
2. Napisałem kategorycznie "TYLKO" tv kablowa. Co w szczególności oznacza żadnego dvd.

pzdr.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jesteś dobrze poinformowany :)

Jednakowoż widziałem u siebie również LCD Toshiby 52z3030 na tym samym sygnale.

Pozdrawiam,
 

Mariusz_W

New member
Masta_J napisał:
Ja wiem czy kiki miał do mnie blisko?

550 km. Sam oceń...

Pozdrawiam,

W sumie zapytam kikiego o koszt, ale jak by nie liczyć to za samą prezentację można chyba kupić drugi telewizor (liczyć tylko 1 pln za km to daje 1100 pln ...)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie gadaj w pustkę tylko się dowiedz.

Prezentacja na terenie całego kraju kosztuje tyle samo.

Koniecznie napisz tu na forum jakie to są dla Ciebie koszty.

Pozdrawiam,
 

Holt_

New member
Bez reklam
A już tak całkiem na marginesie....w ogóle nie wiem, czy dzisiaj ktoś kupuje TV tak z definicji tylko, li i jedynie do kablówki....
 

Mariusz_W

New member
No wyobraźcie sobie że jednak tak. Dokładnie z powodów przez Was podnoszonych czyli: rozmiar telewizora, bo CRT juz nie ma, bo trzeba iść z duchem czasu etc. A mam w domu kablówkę. Mam też internet z kablówki i telefon. Nie jestem maniakiem telewizyjnym i nie potrzebuję 300 kanałów z platformy cyfrowej, HBO Canal+ i czego tam jeszcze. Nie chce mi się robić kolejnego remontu po to aby dyskretnie puszczać nowe kable po mieszkaniu do odbioru telewizji satelitarnej. Filmy DVD oglądam sobie z komputera. Nie potrzebne mi kino domowe. Więc nie uprawiam sobie z nudów teoretyzowania tylko stoję przed rzeczywistym problemem: mam to co mam i z całęgo kompletu telewizor zaczyna kończyć swój żywot i trzeba go zmienić. po prostu muszę wywalić stary telewizor bo szwankuje. Więc pomyślałem o LCD. Co z tego wyszło ująłem w niniejszym wątku. Nie mam czasu na teoretyzowanie.
 

Holt_

New member
Bez reklam
Mariusz_W napisał:
No wyobraźcie sobie że jednak tak. Dokładnie z powodów przez Was podnoszonych (...) Filmy DVD oglądam sobie z komputera. Nie potrzebne mi kino domowe. Więc


więc kompletnie Cię nie rozumiem. Przy Twoim zapotrzebowaniu na wrażenia wizualne (skoro satysfakcjonuje Cię oglądanie DVD na komputerowym monitorku) jakość kablówki na dobrym 100Hz LCD powinna Cię w pełni zadowolić.
 

Mariusz_W

New member
Holt_: a kto ci powiedział, że na komputerowym monitorku? Nie słyszałeś o podłączeniu komputera do telewizora?
Poza tym, gdyby kablówka na telewizorze wyglądała taka jak DVD na "komputerowym monitorku" (NEC 19") to byłbym w siódmym niebie i brał LCD w ciemno.
 

JFYB

New member
Holt_ napisał:
A już tak całkiem na marginesie....w ogóle nie wiem, czy dzisiaj ktoś kupuje TV tak z definicji tylko, li i jedynie do kablówki....
Tak. Właśnie wczoraj kupiłem dla moich rodziców CRT tylko do kablówki. Z kolei teściowie wprawdzie oglądają czasem coś z dvd, ale nie mają palącej potrzeby zmiany odbiornika.

A teraz ja zadam pytanie - takie też na marginesie: skąd tutaj się bierze (przynajmniej u niektórych) taka fascynacja formą (czytaj: jakością obrazu)? Czy tylko już naprawdę mały margines interesuje treść tego co się ogląda? A może to po prostu zwykła potrzeba posiadania modnych/nowych gadżetów (nie to żebym miał coś do gadżeciarstwa)?

pzdr
 

Holt_

New member
Bez reklam
Mariusz_W napisał:
Holt_: a kto ci powiedział, że na komputerowym monitorku? Nie słyszałeś o podłączeniu komputera do telewizora?
Poza tym, gdyby kablówka na telewizorze wyglądała taka jak DVD na "komputerowym monitorku" (NEC 19") to byłbym w siódmym niebie i brał LCD w ciemno.

no to w takim razie nie truj mi, że podłączenie komputera do TV CRT przez S-Video w najlepszym wypadku da Ci lepszy obraz niż podłączenie tegoż kompa do TV LCD przez DSub-DSub.

A DVD na 19 calowym monitorku (zapewne 4:3) rzeczywiście musi wyglądać cudnie z potęznymi pasami z góry i z dołu...
 

arosek22

New member
Mariusz_W napisał:
W sumie zapytam kikiego o koszt, ale jak by nie liczyć to za samą prezentację można chyba kupić drugi telewizor (liczyć tylko 1 pln za km to daje 1100 pln ...)

O ile znam ofertę Kikiego (myslę, że nie zmieniło się w tym temacie wiele), to koszta prezntacji nie są uzaleznione od stawki kilometrowej, a przy zakupie sprzetu wartego kilka tysi (nie mówię tu o kupnie lcd 26 cali za 1500 czy 2000) taki pokaz z pewnością uchroni Cię przed późniejszym niezadowoleniem z inwestycji.
Co do konkertów dotyczących ofert Kikiego - nie jestem przedstawicielem jego firmy, w związku z tym nie będę udzielał informacji na temat kosztów ;)
 

Holt_

New member
Bez reklam
JFYB napisał:
Tak. Właśnie wczoraj kupiłem dla moich rodziców CRT tylko do kablówki. Z kolei teściowie wprawdzie oglądają czasem coś z dvd, ale nie mają palącej potrzeby zmiany odbiornika.

bingo. Czyli ludzie starsi, kompletnie niezainteresowani nowymi mozliwościami jakie daje im nowa technologia, wymieniający sprzęt tylko i wyłącvznie wtedy, gdy im się on popsuje i to tak, że obrazu na nim nie ma w ogóle, a nie np dlatego, że snieży.

I Ok. Tyle, że raczej tacy ludzie tego forum nie czytają i raczej im ostrzezenia Mariusza są niepotrzebne.
 

Mariusz_W

New member
Holt_ napisał:
no to w takim razie nie truj mi, że podłączenie komputera do TV CRT przez S-Video w najlepszym wypadku da Ci lepszy obraz niż podłączenie tegoż kompa do TV LCD przez DSub-DSub.

A DVD na 19 calowym monitorku (zapewne 4:3) rzeczywiście musi wyglądać cudnie z potęznymi pasami z góry i z dołu...

Stary, o co ci chodzi? Sam się tego czepiłeś. Tylko opisałem do czego i w jak isposób wykorzystuję telewizor. Nie wiem zupełnie co wnosi twój komentarz skoro film na dvd człowiek sobie ogląda jeden albo dwa w ciągu weekendu, a tv codziennie, więc nawet jeżeli film dvd puszczony z komputera na tv lcd będzie po prostu odlotowy, milion razy ładniejszy od tegoż filmu na tv CRT, a na kablówce do kitu to co to zmienia?
No i jeżeli wyznacznikiem jakości obrazu jest dla ciebie czarny pas na dole i na górze ekranu w celu dopasowania formatu obrazu do rozmiarów fizycznych monitora to generalnie już wogóle nie mam o czym z tobą gadać.
 

JFYB

New member
Holt_ napisał:
bingo. Czyli ludzie starsi, kompletnie niezainteresowani nowymi mozliwościami jakie daje im nowa technologia, wymieniający sprzęt tylko i wyłącvznie wtedy, gdy im się on popsuje i to tak, że obrazu na nim nie ma w ogóle, a nie np dlatego, że snieży.
Mylisz się:
1. owszem, to są ludzie starsi, ale to nie oznacza, że niewidomi.
2. skąd możesz wiedzieć czym są zainteresowani? znasz ich? znasz wszystkich po 60-ce w tym kraju? to jest grupa conamniej kilku milionów ludzi.
3. gdybym teraz miał kupić dla siebie odbiornik tv, to też kupiłbym crt

Holt_ napisał:
I Ok. Tyle, że raczej tacy ludzie tego forum nie czytają i raczej im ostrzezenia Mariusza są niepotrzebne.
Ale czytają je ludzie, którzy kupują im sprzęt.
 
Ostatnia edycja:
Do góry