Użytkownicy CRT- uważajcie na LCD

ArtS007

New member
Bez reklam
Mariusz_W napisał:
Jakoś na CRT nie mam problemów z przeczytaniem tekstu na gazetach przeglądanych w TVN24, a na żadnym LCD mi się to nie udało.
To prawda, ponieważ CRT nie skaluje obrazu, a odtwarza dokładnie 576 linii sygnału PAL. Dlatego czytelność sygnał SD będzie zawsze lepsza na CRT.

ArtS :)
 

Mariusz_W

New member
Ja cię proszę, ty mnie nie dołuj. Bo ja uznałem, że po prostu jednak muszę poczekać na UPC cyfrowe i że to już będzie wystarczające dla LCD. Na tąchwilę coś używanego z Allegro (CRT), byle grało, a potem jak będzie cyfrowa kablówka to LCD. A ty mi takie rzeczy piszesz... Chcesz powiedzieć, że cyfrowa kablówka ma również ostrość gorszą na LCD (gorszą od CRT) ze wzgledu na te czary-mary pale linie bla bla bla ??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Holt_

New member
Bez reklam
Mariusz_W napisał:
To prawda. Do jednego wora je wrzuciłem. Nie wiem czego nie rozumiesz w określeniu "zwykła kablówka".

jest tak samo rzetelne i rzeczowe jak "zwykły proszek".

Naprawdę nie jesteś w stanie zrozumieć, że kablówka kablówce nierówna? Że nawet w jednym mieście może być chociażby sygnał doprowadznay po kablach róznej jakości?
 

Mariusz_W

New member
Doskonale to rozumiem i z pełną świadomością wrzucam zwykłą kablówkę do jednego wora. trochę lepiej - trochę gorzej - cały czas oglądanie kupy. Jak to niektórzy już tutak potwierdzili jakość sygnału zwykłej kablówki najlepiej widać na CRT.
Jestem pewien że doskonale rozumiesz sens tego uogólnienia tylko tak się czepiasz dla zasady.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hojlo1

New member
Bez reklam
....kablówka ...kablówce...równa (analogowa...ujęta w tym temacie).

Zakładając że każda kablówka w miarę mieści się w okreslonej normie przesyłu (załóżmy nawet, ze jedna przekracza w górę, inna w dół) , to i tak wysoki kanał tej złej bedzie miał lepsze parametry od dolnego kanału tej b.dobrej).

Teraz dodać preferencje użytkownika (co ogląda)..... i można tę "równość" przyjąć.;)

(no chyba że jeszczee istnieje kablówka z np. 4ma kanałami na całe pasmo)


Do celów serwisowych mam kablówki ustawine różnie (jedna dość znacznie przekacza wzmocnienie...) i widać ...to, co opisuję .


Ps - ArtS007 - juz dawno tżw.100Hz CRT mają mało wspólnego z wyświetlaniem 576 widocznych linii na ekranie (a i stare TV też maja różnie w zlaeżności od np rozmiaru kineskopu itp...,np.na takim Biazecie 14', co mam obecnie liczba widocznych linii nie przekracza 400, a obraz 'cukierkowy").;)
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Mariusz_W napisał:
Ja cię proszę, ty mnie nie dołuj. Bo ja uznałem, że po prostu jednak muszę poczekać na UPC cyfrowe i że to już będzie wystarczające dla LCD.
Sygnał analogowy zawiera losowe szumy obrazu, które stanowią spore wyzwanie dla układów obróbki sygnału, dlatego sygnał cyfrowy będzie wyglądał lepiej. Ale nie tak dobrze, jak na CRT.

Hojlo, ja wiem, że są telewizory, które dodają linie i robią różne cuda, ale kineskop nadal pozostaje kineskopem, a wyświetlacz matrycowy rządzi się innymi prawami. Ja mam w każdym razie poczciwy CRT jeszcze sprzed epoki mnożenia linii i powiem, że menu nagrywarki nie wygląda na plaźmie tak szczegółowo, jak na moim CRT.

ArtS :)
 

Xisiek

New member
Holt_ napisał:
2. wrzuciłeś wszystkie kablówki do jednego wora tajemniczo nazwanego "zwykła kablówka", podczas gdy chyba więksżosć czytelników forum zgodzi się ze mną, że nawet wo brębie jednej kablówki w jednym mieście mogą wystąpić różnice w jakości sygnalu, ba, zdarzają się nawet w obrębie jednego bloku, co sam miałem kiedyś okazję zaobserwować.


Dotknales sedna problemu (choc chyba troche nieswiadomie :mrgreen: ).

Problem jakosci telewiziji kablowej (ujawniajacy sie szczegolnie przy telewizorach lcd z wiekszymi przekatnymi) w naszym pieknym kraju bierze sie przedewszystkim z 3 zdarzen:

1) paskudnej maniery wykonawcow/budowlancow do chodzenia na skroty (kiedy to tylko mozliwe) podczas wykonywania instalacji telewizyjnych, elektrycznych, etc. Nie wspominajac juz o (calkiem czestych) przypadkach tzw. fuszerki, czyli niezgodnego ze sztuka wykonywania prac.

2) nieustannego dazenia inwestorow do wykonywania prac minimalnym nakladem kosztow celem max wlasnego zysku (a wiec stosowania matarialow o byle jakich parametrach, czesto nie spelniajacymi norm)

i wreszcie

3) daleka od doskonalosci jakoscia sygnalu dostarczana przez providera telewizji kablowej (oni oczywiscie tez oszczedzaja)

Sumujac te 3 elementy otrzymamy jasna odpowiedz dlaczego to co widzimy na ekranie lcd podlaczonego do 'zwyklej kablowki' wyglada ... jak wyglada.

Dodajac do tego fakt,ze pkt 3 wystepuje w 99,9% przypadkow a pkt 2 i 1 to regula (przypominam, ze 'wyjatek potwierdza regule') sytuacja nie wyglada zbyt rozowo.


W swietle powyzej przytoczonych faktow, uznaje tezę, ze lcd SŁABO nadaje sie do ogladania telewizji kablowej za udowodnioną.

Smutne tylko to,ze na powyzej wyliczone punkty nie mamy zadnego wplywu, zas dobre odbiorniki CRT na polskim rynku sa juz praktycznie niedostepne.
Tak wiec predzej czy pozniej czeka wszystkich przesiadka na "plaska" technolgie, co zapewne cieszy kikiego i operatorow platform cyfrowych, tluste lata nadchodza :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Mariusz_W

New member
No cóż, ja swoje zdanie sobie już wyrobiłem i przy nim obstaje. Nie kupuję LCD ponieważ oglądam głównie telewizję z kablówki analogowej. Ktoś tu ładnie napisał, że LCD wyprzedziły swój czas i to jest chyba najbardziej trafne spostrzeżenie. Kupię sobie LCD czy co tam wtedy będzie za 7 lat, jak zmieni się system nadawania. Do tego czasu CRT jest królem jak dla mnie.
 

swnw

New member
Mariusz_W napisał:
LCD NIE NADAJE SIę DO ZWYKłEJ TELEWIZJI KABLOWEJ.

Przegapiłeś Philipsa 32 PFL 7862 i 2 czy 3 z tej rodziny, które nie mają problemów z kablówką, a mówiąc precyzyjniej jaki sygnał z kabla taki obraz. Jeśli bardzo dobry to obraz jest lepszy niż z CRT, jeśli średni to podobny lub gorszy, a jak słaby to taki jak w sklepach sprzedających telewizory :). Miałem CRT i nie wróciłbym do niego.
Największym problemem jest dla mnie beznadziejna jakośc programów TV.
Mam Aster w Warszawie i jest tak jak napisałem, a o obrazie mogę coś sensownego powiedzieć bo od lat zajmuje sie fotografią i do obróbki zdjęć używałem CRT, a teraz przeszedłem na LCD (Eizo) jak wielu, może nawet wiekszośc fotografów.

Pozdrowienia, swnw.
 

Xisiek

New member
swnw napisał:
Przegapiłeś Philipsa 32 PFL 7862 i 2 czy 3 z tej rodziny, które nie mają problemów z kablówką, a mówiąc precyzyjniej jaki sygnał z kabla taki obraz.
quote]

Jak mozna pisac w jednym zdaniu,ze tv nie ma problemow z kablowka, by kawalek pozniej, ze to kwestia sygnalu (a jaki kon/sygnal jest kazdy widzi) :mrgreen:
 
Do góry