PTE 700 Panasonic

biały

New member
Potrzebuję kupić projektor . Poczytałem różne opinie w internecie i jestem zdecydowany. Ale nie wiem czy będzie chodził w hdtv i w jakiej rozdzielczości. Proszę o pomoc .
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli masz na myśli model PT-AE700 to bez problemu poradzi sobie z HDTV w obu rozdzielczościach 720 jak i 1080, Sygnał podłącza się przez komponent RGB. Projektor ten zgarnął kilka nagród w pismach polskich i zagranicznych.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
projekt. panas.

nie... ten model posiada zlącze Hdmi przeciez....
rozdielczosc rzeczywista to 1280 x 720, dobra maszynka z niego jest...
 

kobayashi

New member
Cena PT AE-700 powinna się mieścić między 5100-6000 PLN. Broń Boże kupować za 7900, bo i tyle chcą w niektórych sklepach ;-)
W USA, Japonii model ten jest bardzo tani, gdyż po mału rynek szykuje się na wejście modelu AE-900 z matrycą Full HD (2 megapikseli!!!).

kobayashi
 

lukassk

New member
nie nie nie po trzykroc nie PTAE 900E rozdzielczosc matrycy jest taka sama, sa zmiany ale gdzie indziej np ze sa 3 panele LCD i kazdy wyswietla kolory skladowe RGB , jest jeszcze cos takiego jak ustawienie przeslony ktore to pomaga osiagnieciu lepszego kontrastu

http://www.panasonic.co.uk/home-cinema-projectors/ptae900e/index.htm

Ja bym jeszcze sprawdzil Sanyo z3 albo nowsza jego wersje z4 albo cos oferty Epsona np TW-600 albo Sony HS-60 lub straszy model Hs-50
 

jacex70

New member
700 też ma trzy panele LCD (RGB) i też ma Dynamic Iris czyli to ustawianie przesłony. Róznice pomiędzy 700 a 900 to wyższa trochę jasność 900, podwójny Dynamic Iris, inny pilot - programowalny, lekko zmieniona obudowa, Reszta jest zdaje się taka sama.
 

darek53

New member
osobiście posiadam projektor DLP z rozdź natywną 1024x768 i prosze mi wierzyć obraz HDTV podawany w kompa przez DVI zabija jakością, komputer b dobrze skaluje HDTV do 1024x768.
Jestem do tego stopnia zadowolony ze nawet DVD oglądam tylko z kompa przez co pioneer DV380 pokrył się już kurzem
Jest tylko taka zasada że sygał musi być podany przez DVI!!
Wcześniej miałem projektor z matrycą 800x600 ale to nie to samo
pozdrawiam
 

pchela

New member
To mój pierwszy post, ale już od jakiegoś czasy śledze wątki na waszym wspaniałym forum :]
Mam zamiar w niedalekiej przyszłości (za około pół roku) kupić coś pod xboxa360 (ewentualnie ps3 lub nintendo Revolution)
Dotychczas myślałem o LCD 23'-26', jednak ten wątek namieszał mi troche :] Dobry projektor z tego co piszecie można nabyć za 5 000zł, przekątna obrazu jest ogromna .... i tyle wiem, nigdy nie widziałem na własne oczy porządnego projektora, nie mam jak tego prównać, więc możę wy coś napiszecie z włąsnych doświadczeń ? Jakie są kolory, czy jest coś takiego jak czas reakcji, ostrość? Czy ogólnie projektor nadaje sie do grania ?
I jeszcze jedno, czy trzeba coś po jakimś czasie wymieniać w projektorze czy nic sie nie "zużywa" ?

Z góry dziękuje

Pozdrawiam
 

darek53

New member
niestety w projektorach zużywają sie lampy które są dosć drgie w wymianie
Sredni czas pracy lampy to 2000h a w trybie eco ok 3000h
Ale nawet przy oglądaniu 1 filmu 2h dziennie mamy ok 5lat projekcji :)
oczywiście zakładając ze używamy projektora tylko do kina domowoego bo nie ma chyba sensu oglądać wiadomości na dużym ekranie
Na allegro kupisz b dobry projektor już od 2500 zł ale szukaj tylko z matrycą natywną od 1024x768 wzwyż

Osobiscie posiadam LG RD-JS20 DLP i nie zamieniłbym go na żadne LCD , filmy o szerkości 2,6m robią naprawdę duże wrażenie
a HDTV to już bajka
 

pchela

New member
A lampa kosztuje 1000-1500zł, to trudno zostane przy LCD, bo ja będe grał coś 2h w dni robocze, z 4 w weekend, a wakacje ? 24h/dobe ? :] hehe lampa padnie po roku :]

dzięki za informacje, ale jeszcze tak dla ciekawości możecie jakiś projektor polecić do grania ? Koniecznie z componentem
 

efilo

New member
Hdcp

Czy ten projektor ma hdcp? Moje dvd tego wymaga. Mam nadzieje że tak ale nigdzie nie ma na ten temat ani słowa :confused:
 
Do góry