Jaki kabel HDMI 1.3 (z certyfikatem) ?

martins

New member
Zasatanawiam sie czy jest wogole sens wydawania ponad 200 zl na taki kabel mam obecnie przyzwoity kabel thomsona za 60 zl ale nie jest to 1.3,
i tak sie zastanawiam czy ktos zauwarzyl roznice w odbiorze miedzy 1.2 a 1.3 ?
 

mark

New member
martins napisał:
Zasatanawiam sie czy jest wogole sens wydawania ponad 200 zl na taki kabel mam obecnie przyzwoity kabel thomsona za 60 zl ale nie jest to 1.3,
i tak sie zastanawiam czy ktos zauwarzyl roznice w odbiorze miedzy 1.2 a 1.3 ?

jezeli zalezy Ci na bardzo dobrym obrazie i dzwieku to mim zdaniem warto zainwestowac w kable nowej generacji ale decyzja nalezy do Ciebie tu masz troche informacji
http://www.4electronicwarehouse.com/products/monster/mc-1000hd-ultra-high-speed.html
 

martins

New member
Mam jeszcze wazne i zasadnizce pytanko ;)

A mysli Pan ze im szybsza przepustowsc danych w kablu tym plynniejsza transmisja ?
 

radzique

New member
Ale bzdury.
Chłoniecie tą marketingową papkę jak gąbki.
No ale ktoś musi kupować extra super hiper kable do sygnału cyfrowego,który albo jest albo nie ma.

No ale w końcu kabel z extra napisem to jest to :D
 

autorus

New member
Dokładnie. Ciemnotę ludziom wciskaja a potem trzeba to prostować.

Nie ma zadnych kabli 1.3.

I nie piszcie prosze głupot.

Autorus

Proszę nie cytować poprzednika.
Moderator
 

nowy66

New member
Autorus - przeczytaj to :

HDMI 1.3b Bandwidth Requirements: General HDMI specification requires enough bandwidth to support all current HDTV formats; however, the HDMI version 1.3b specification increases its bandwidth to 340 MHz (10.2 Gbps) to support future HD display devices that could provide higher resolutions, Deep Color and higher frame rates. HDMI 1.3b provides the highest audio quality as it enables the full, lossless audio data of Dolby TrueHD to be transferred digitally to AV Receiver’s. (.....) cables passed the Compliance Test Specification (CTS) ensuring they meet all bandwidth specifications for current and future HD formats.

Tak więc JEST coś takiego jak przepustowość kabla 1.3b - i jeśli twierdzisz inaczej to raczej ty piszesz głupoty. Inna sprawa z wykorzystaniem DZISIAJ takiej możliwości...

pzdr

Proszę nie cytować poprzednika
 

rafamaja

New member
Jak sprawa będzie wyglądała po podłączeniu TV z HDMI 1.3...i tunka z HDMI 1.2 ????? oczywiście chodzi o kanały w HD...
Czy wielką stratą dla jakości obrazu będzie, że tunek ma 1.2 ???
Jak to wygląda w praktyce??
R.
 

crasher

New member
http://en.wikipedia.org/wiki/Hdmi#Versions

Osobiscie uwazam, ze ma sie to bardziej do standardu elektronicznego w urzadzeniach aby byly w stanie przetworzyc wieksza ilosc informacji a nie kabla.

rafamaja gdzie maja byc te straty? Kable HDMI 1.0 - 1.2a maja takie same parametry transmisji a to ze dasz 1.3b to tylko na zapas..
 
Ostatnia edycja:

martins

New member
Wszyscy poi trochu glupoty piszecie

Przedewszystkim HDMI 1.3 tyczy sie wtyczek w TV i np PS3 przez ktore moga przesylac ultra szybka transmisje dancyh i oczywistym jest ze bym przestransmitowac telewizji w 1080i/720p potrzeb amniejszej predkosci danych niz nap film blue-ray w full hd. I jesli masz tv za tys i ps3 za tys (tak jak to jest w moim przypadku) to wiadomo ze obraz w jakim sstopniu bedzie lepszy np na kablu monster niz na badziewiu z allegro za 50 i nikt temu nie zaprzeczy a czy bedzie to duza roznica to juz inna sprawa ale jakas bedzie napewno, koniec kropka.
 

rafamaja

New member
martins napisał:
Przedewszystkim HDMI 1.3 tyczy sie wtyczek w TV i np PS3 przez ktore moga przesylac ultra szybka transmisje dancyh i oczywistym jest ze bym przestransmitowac telewizji w 1080i/720p potrzeb amniejszej predkosci danych niz nap film blue-ray w full hd. I jesli masz tv za tys i ps3 za tys (tak jak to jest w moim przypadku) to wiadomo ze obraz w jakim sstopniu bedzie lepszy np na kablu monster niz na badziewiu z allegro za 50 i nikt temu nie zaprzeczy a czy bedzie to duza roznica to juz inna sprawa ale jakas bedzie napewno, koniec kropka.
...reasumując ..mam w tv hdmi 1.3.. i jest to tv z górnej półki full hd oraz tuner satelitarny z hdmi 1.2....to ta jakość będzie taka sama czy gorsza jeśliby w tunerze sat było hdmi 1.3?????
kabel rozumiem to inna historia co do jakości..
R.
 

crasher

New member
1.3 rozni sie od poprzednikow przepustowoscia czyli moze przesylac wieksze rozdzielczosci oraz dodatkowo:

- Cable and Sink modifications for Type C
- Source termination recommendation
- Removed undershoot and maximum rise/fall time limits.
- CEC capacitance limits changed
- RGB video quantization range clarification
- CEC commands for timer control brought back in an altered form, audio control commands added.
- Concurrently released compliance test specification included.


wiec dla sat nie bedzie zadnej roznicy bo nie nadaje sygnalow wyzej niz 1080i jak narazie.. zreszta twoj tv i tak nie wyswietli wiecej niz 1080p a 1.3 przyda sie przy 1600p (2560x1600)
 

waldi74

New member
A jak to się ma z długością kabla HDMI, tzn. czy warto inwestować np 700PLN za kabel 7 metrowy czy 100 PLN za 10 metrowy (bo akurat mnie interesuje 7-10 metrów i nie wiem co wybrać)???? Dodam tylko, że chcę połączyć kompa pod telewizor Philips 32" CRT
 

autorus

New member
waldi74 napisał:
A jak to się ma z długością kabla HDMI, tzn. czy warto inwestować np 700PLN za kabel 7 metrowy czy 100 PLN za 10 metrowy (bo akurat mnie interesuje 7-10 metrów i nie wiem co wybrać)???? Dodam tylko, że chcę połączyć kompa pod telewizor Philips 32" CRT

Jak to będzie połaczenie na stałe tzn nie będziesz ciągle wyciągał wtyczek to ten za 100zł styknie.

Autorus
 

KKuba

New member
Bez reklam
Fajnie to się to czyta. Ludzie to są dane cyfrowe... Generalnie to owszem pojawiały się zmiany w samej specyfikacji kabla wraz z wprowadzeniem nowej wersji interfecu HDMI, ale były kosmetyczne. Zaryzykuje tezę, że kabel, który przeszedł test przesłania danych na złaczach HDMI 1.1, bez problemu pójdzie na wersji 1.3 (u mnie dowolnie przepinam kable na łączach 1.2. i 1.3, nie nadziałem się na problem). Specyfikacja wtyczek jest ta sama - po prostu istotne zmiany konstrukcji były nie w tym miejscu. Pamiętajcie, że to są dane cyfrowe z korekcja błędów (to juz było w specyfikacji 1.0), czyl w praktyce można powiedzieć, że kabel moze być zupełnie dowolny byle działał. Jakość bedzie ta sama. Równie dobrze pójdzie kabel za 30 złotych jak i za 200PLN. Za to znaczenie ma długość. Generalnie kable do około 5 metrów pójdą praktycznie każde, powyżej 5m nadziewamy się na poważne problemy elektryczne i moze się pojawić koniecznosć użycia repetera.
Acz teoretycznie piszą ludzie,że do 10m to w miarę działa. Dokładnie tak jak pisze przedmówca, kupiłbym jakikolwiek kabel z w miarę porządnie wygladajacą wtyczką. Jeśli tylko działa to jest cudownie... :) Jakosć bedzie ta sama co w kablu za 1000 PLN. :)
Ktoś kiedyś napisał, że kable HDMI nie są drogie z powodu kosztów produkcji, tylko dlatego, że ludzie strasznie chcą dużo za nie zapłacić. I to jest rewelacyjny komentarz...
 
Ostatnia edycja:

martins

New member
Widaomo ze jak ktos ma malo pieniedzy to bedzie sie bronil rekami i nogami by nie wydac wiecej niz 30 zl na kabel a swoja droga to fakt ze jeden kabel jes ttestowany w 72op 1080i a drugi w 1080p to wedlug ciebie nie ma zadnej roznicy a takze wykonanie samego kabla jest bez znaczenia przy przesylaniu materialu full hd ?
 

autorus

New member
KKuba napisał:
Fajnie to się to czyta. Ludzie to są dane cyfrowe... Generalnie to owszem pojawiały się zmiany w samej specyfikacji kabla wraz z wprowadzeniem nowej wersji interfecu HDMI, ale były kosmetyczne. Zaryzykuje tezę, że kabel, który przeszedł test przesłania danych na złaczach HDMI 1.1, bez problemu pójdzie na wersji 1.3 (u mnie dowolnie przepinam kable na łączach 1.2. i 1.3, nie nadziałem się na problem). Specyfikacja wtyczek jest ta sama - po prostu istotne zmiany konstrukcji były nie w tym miejscu. Pamiętajcie, że to są dane cyfrowe z korekcja błędów (to juz było w specyfikacji 1.0), czyl w praktyce można powiedzieć, że kabel moze być zupełnie dowolny byle działał. Jakość bedzie ta sama. Równie dobrze pójdzie kabel za 30 złotych jak i za 200PLN. Za to znaczenie ma długość. Generalnie kable do około 5 metrów pójdą praktycznie każde, powyżej 5m nadziewamy się na poważne problemy elektryczne i moze się pojawić koniecznosć użycia repetera.
Acz teoretycznie piszą ludzie,że do 10m to w miarę działa. Dokładnie tak jak pisze przedmówca, kupiłbym jakikolwiek kabel z w miarę porządnie wygladajacą wtyczką. Jeśli tylko działa to jest cudownie... :) Jakosć bedzie ta sama co w kablu za 1000 PLN. :)
Ktoś kiedyś napisał, że kable HDMI nie są drogie z powodu kosztów produkcji, tylko dlatego, że ludzie strasznie chcą dużo za nie zapłacić. I to jest rewelacyjny komentarz...
Odnośnie długości kabli to bym sie zgodził. testuje teraz kabel hdmi 15 m z allegro za 81zł. No i podłaczony do projektora działa :) ale jak go podłaczyłem do n to zaczoł wariować, poruszałem wtyczka i ruszył. No ale po przejściu na projektor znów tzreba wtyczkami ruszać :(
Generalnie jak ktoś nie rusza przewodu to działą, ale już z rozdzielaczem sygnału strasznie kiepsko sie zachowuje, generalnie nie da sie oglądać :(
Więc chyba jedynym wyjściem jest aby nie stosowac rozdzielaczy i nie ruszac przewodów. :(

Autorus
 

KKuba

New member
Bez reklam
@martins A jaką masz różnicę w przesyłaniu kabalmi Serial ATA do twardych dysków za 10 złotych i 30 złotych? ;) Żadną, płaci się za wygląd izolacji... :) HDMI to nie są kable analogowe, które zależą od jakości użytej miedzy, sposobu połączenia żył itp. Z HDMI jest dokładnie tak samo jak z komórkami. Jak masz połączenie bo jesteś w zasiegu stacji bazowej to różnica brzmienia sporwadza się do głośnika w Twoim aparacie. Sygnał cyfrowy idzie z sumami CRC, nawet jak masz przekłąmanie na kablu to i tak Ci odbiornik skoryguje. Dlatego jedyne co ma znaczenie to długość kabla i jakość wykoanania wtyczek. Na dwóch DZIAŁAJACYCH kablach HDMI uzyskasz IDENTYCZNY obraz niezależnie od ich ceny. Albo działa, albo nie działa, w tym przypadku nie ma pojęcia lepszy gorszy.
P.S. Za swoje kable HDMI dałem ponad 100zł. ale dlatego, że podobały mi się wtyczki, a nie dlatego, że to coś poprawia jakosć... :)
 
Do góry