Jaki kabel HDMI 1.3 (z certyfikatem) ?

a4tech

New member
Component - TechLink WiresCR (1,5m)

HDMI - TechLink Wires (2m) - Wygrał z MRS-em :twisted:

2x SCART - TechLink Wires i 1x SCART - Profigold PGV7392 (różnicy nie widzę) ;)


179 PLN za HDMI !!! :???: :???: :???:
W życiu cyfraków za taką kasę bym nie kupił !!! ;)


Hehe... Ja za swojego dałem 50 PLN i to z wysyłką :p


Zresztą za SCART-y TechLink-a (1,5m) dałem po 30 parę zyli :p

Tylko ten Component mnie trochę zabolał (ale na analogu nie ma co oszczędzać) :D


Podstawa to trochę poszukać.


A co do tych długości... To nie ma to żadnego znaczenia.
No może tyle, że w przyszłości 2m będzie łatwiej sprzedać :D


Pozdro.
 

broda1725

New member
Bez reklam
No właśnie mi też było szkoda tyle kasy dać za HDMI dlatego kupiłem ten z serii WIRES.

Czeka mnie jeszcze zakup coaxiala i tak w sumie to kabel analogowy ale przechodzi sygnał cyfrowy i teraz pytanie czy kupić porządny kabel ok 100zł czy jakiś tani ok.50zł ?Myślałem o dwóch firmach Tech+link i Ultralink. Co o tym sądzisz ?
 

a4tech

New member
Coaxial to jak najbardziej dobrej klasy... Na tym kabelku nie ma co oszczędzać :D

Ja osobiście mam Oehlbach-a NF 214 BORDEAUX -LINK- i jest :eek:k:

Nigdy nie słyszałem kabli Coaxial tych dwóch producentów, więc Ci nie doradzę. Za 100 PLN coś już powinieneś sensownego znaleźć :D

Jakiej długości ma być ten kabelek ???
 

broda1725

New member
Bez reklam
0,5m lub 1m, a ten co masz to ile kosztował i jaką ma długość ?

Na razie mam na zwykłym chinch, ciekawe czy jak zmienię na coś lepszego to zauważę różnice. Próbował ktoś ?
 

a4tech

New member
Wszystko zależy od sprzętu który będzie połączony tym Coaxialem.


Ja na swoim sprzęcie (AV - Onkyo TX DS-494 + DVD - Pioneer DV-626D + KODA) usłyszałem różnicę i to znaczną :eek:k:
Zwykłego Chinch-a nawet nie ma co porównywać :p

Wsześniej używałem sensownego optyka. Dźwięk był czysty lecz płaski (bezpłuciowy) :???:

Sluchałem wielu kabli i Coax i Optycznych. I jak dla mnie do Home Theatre + Audio to tylko kable COAXIAL :eek:k:


Wracając do mojego Oehlbach-a. Mój ma równy metr (kabel oczywiście) :)
I średnicę 10mm.

Ile zapłaciłem... Hmm... Nie pamiętam dokładnie ale coś koło 50PLN :D (Allegro oczywiście).
Same wtyki są więcej warte :p :p :p

Nie śpiesz się, spokojnie poszukaj a napewno jakąś perełkę w dobrej kasie wyrwiesz ;)


Co do konkretnego producenta i modelu...
Najlepiej jakbyś miał możliwość odsłuchu...
Bo ciężko jest komuś wybrać odpowiedni kabel (tak samo jak z głośnikowymi) :???:

Każdemu pasuje co innego bo każdy inaczej słyszy, ma inne pomieszczenie jak i inną konfigurację sprzętu.


Pozdro.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ja powiem ci tak przedtem miałem dvd Wiwa i miałem podpięte pod kino przez optyka dźwięk był dobry podobał mi się, teraz niestety gdy podpiąłem przez coaxala (narazie chinch) Pionek 410 ma tylko takie wyjście, to dzwięk jest po pierwsze cichszy, zbyt dużo basu i mało słychać szczegółów. Mam nadzieje że nowy porządny kabel to poprawi bo narazie nie jestem z tego zabardzo zadowolony.

Co do kabla ten co masz to niemoge znaleźć nigdzie tej firmy i takiego kabla.
W sumie nie spieszy mi się bo zaczynam w przyszłym tygodniu remont pokoju gdzie kino także i tak wszystko będzie rozmontowane. Także mam czas do niedzieli. No i jeszcze musze stojaki znaleźć na moje głośniczki. Musze mieć pokupywane wszstko.
 

jonks

New member
Panowie podpowiedzcie

brat kupil takie badziewie na allegro

eeh niestety niemoge dodac linka bo nie mam 5 wypowiedzi mimo ze mam ich 14

dodam tylko ze sa to kable po uwaga 10zl z allegro, i na aukcji nawet nie moge znalesc podrucenta.

czy to w ogole bedzie cos warte?

kupwanie w mysl zasady taniej tym lepiej nie poplaca, a ma wykształcenie elektroniczne powienn wiedziec ze tanie kable to nie znaczy dobre,

zastanawiam sie czy w ogole to podłaczać czy mi nie popala łacz hdmi, jak znam zycie to bedzie chcial podłaczyc na poczatku dvd z Panasem PX8

pozniej pewnie Xboxa ale dopoki stoii konsola w moim pokoju jest spokoj, ale mam pewne obawy
 
Ostatnia edycja:

PopaY

New member
Bez reklam
Może i będzie, ale czy da FullHD to już inna bajka ;) Ja chciałbym coś dopisać do poprzednich wypowiedzi na temat przewodów Tech+linka. Pamiętajcie, że żadna seria, począwszy od Wires, przez Wires CR, po Wires XS nie są przewodami certyfikowanymi! Ale nie dlatego nie uzyskała certyfikatów na swoje przewody, że są one zbyt słabe. Nie, one są całkiem niezłe, ale firma po prostu testowała je we własnych laboratoriach by było taniej, stąd brak certyfikatu HDMI, bo ten jednak swoje kosztuje.
 

Padaka

New member
PopaY napisał:
Może i będzie, ale czy da FullHD to już inna bajka ;)


Poprostu żal mi Was... To tak jak byście w samochodzie wymieniali przewody paliwowe na inne bo ma to wpływ na jakość paliwa i jeśli ich nie wymienicie to do wtrysku dopłynie nie 98 oktanów a tylko 49....

Z Waszych wypowiedzi wynika że te kable to są jakieś zarąbiście inteligętne cuda... downscalują obraz z 1080 do 720 lub nawet do pośrednich wartości....

Oczywiście zgadzam się z opinią że warto zapłacić za jakość wykonania/spasowania (by wtyczka nie rozpadła się w palcach) ale tworzenie teorii jak ta powyżej to przegięcie....

(P.S.
To samo tyczy się kabli głośnikowych - tu owszem sygnał jest analogowy tylko co z tego że wywalisz 1000zł na 2m kabla i połączysz wzmak z obudową kolumny super kablem opartym na 99,98% miedzi skoro w obudowie głośnika od konectora do styków na głośniku idzie zwykły kabel od żelazka .... ?
System jest tak mocny jak najsłabszy jego element... )
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

IGBT

New member
Mam 3 kabelki 2 no name, 1 prolinka. DVD, komp, PS3 do BR i wszędzie bez problemu osiągam 1080p i idealny obraz na 52''. Certyfikat nie jest mi do niczego potrzebny. Padaka dał dobry przykład. Nie dajcie się zwariować. Jasne, że lepiej mieć coś lepiej wykonane niż gorzej ale twierdzenia typu "zmieniłem kabel abc na xyz za 250 zł i teraz dalsze plany są o wiele ostrzejsza i kolory są żywsze" wzbudzają śmiech.
 

jonks

New member
ok to luzuje poślady

aczkolwiek z glosnikowymi to sie tak nie zgodze łatwa zaminiełem kabel 5metrowy za 20zl na ekranowany za 50 i po trzaskach wiec czasem roznie bywa :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Ale tu mowa o dobrym wykonaniu, a nie o "magii", na której zyskują głównie sprzedawcy sprzedający pod swoją marką tasiemkę za 1000PLN/m kosztującą w hurcie dolara...

W sumie dużo "dźwięku", to kwestia podejścia - wydając dużo, równie dużo oczekujesz i sam umysł się nastawia bardziej pozytywnie :D
 

peter143

New member
Kabel HDMI

Kupiłem kabel HDMI za 12,80 zł i nic się nie rózni od tego za 220zł zakupionego wczesniej,ale decyzja nalezy do ciebie.
 

PopaY

New member
Bez reklam
A ja na próbę kupiłem przewód za 13zł z aukcji http://allegro.pl/item514918172_514918172.html i podłączyłem między TV LCD Samsung z podpisu a DVD Pionkiem DV-610 i co? I zonk :> Maksymalna przepustowość to 1080i. Jak ustawiłem w DVD 1080p to TV cały czas szukał syganłu. Aktualnie nie mam możliwości sprawdzenia innego przewodu, bo moje stare przewody Tech+linka wysłałem bratu, a nowe kupię dopiero w przyszły weekend, ale raczej stawiam na złą jakość tego przewodu.
 

PopaY

New member
Bez reklam
No i sprawdziłem. W życiu już nie kupię przewodu no name za grosze. Podłączyłem dziś Tech+linka z najniższej serii Wires i co? I bez problemu wyświetla mi sygnał w 1080p. Ja to widzę tak: na 10 przewodów za 15zł 5 jest ok, a 5 jest do dup@. Nikt mi już nie napisze, że nie warto dopłacać do przewodów znanych firm :p
 
Do góry