Najlepszy program do odsłuchu muzyki?

blejdd

New member
Witam!

Testowałem juz wiele programów, jednak nie wiem, na który się zdecydować...

Poszukuję najlepszego programu do słuchania muzyki z kompa w formatach: mp3, DD,DTS.

Zalezy mi zeby program polepszał jakość mp3 w stopniu jakim tylko sie da, jednoczesnie DTS i DD pozostawiał w oryginalnej formie.

Program ma chodzić szybko, nie wieszać się, itd.

Dodam, ze cała muza jest odsłuchiwana za pomoca kabla coaxialnego i kina domowego 5.1

Przy okazji jeszcze jedno pytanko....

Jesli odpalam DTS programem PowerDVD i pokazuje mi on w prawym gornym rogu napis: Audio: DTS 5.1 1411Kbps, to rozumiem, ze w tej postaci (nienaruszonej) dzwiek jest wysylany do amplitunera ? (gdy ogladam np. filmy 1080, 720, blu-ray to palą mi sie na amplitunerze diody od 2 frontów,2satelit,wofa,centralnego), a w powerdvd gdy odpalam muze to pala sie tylko fronty, czy mimo wszystko wszystko jest ok ? rozujmiem, ze to kwestia ustawienia juz na amplitunerze czy ma byc stereo czy sorround ?

i jeszcze 1 kwestia: czasem podczas sluchania w powerDVD DTS, przerywa na sekunde lub dwie muzyke, takie jakby przerywniki.... co moze byc przyczyna? Dodatkowo wystepuje równiez problem typu, ze po odsluchaniu np. 2 pierwszych piosenek powerdvd przestaje grac i zuzycie procesora przez powerdvd robi sie nagle 98%.
Prosze o wyjasnienie sprawy.

z gory dzieki za pomoc, Pozdro.!
 
Ostatnia edycja:

yarra

New member
do mp3 uzywam foobar'a jest najlepszy !!!!! (głownie na sluchawkach) sennheiser 555. Wiem ze DD i DTS mozna tez przez niego sluchac, potrzebne są tzw. wtyczki

pozdrawiam

Przemek
 

Szemot

New member
blejdd napisał:
Jesli odpalam DTS programem PowerDVD i pokazuje mi on w prawym gornym rogu napis: Audio: DTS 5.1 1411Kbps, to rozumiem, ze w tej postaci (nienaruszonej) dzwiek jest wysylany do amplitunera ? (gdy ogladam np. filmy 1080, 720, blu-ray to palą mi sie na amplitunerze diody od 2 frontów,2satelit,wofa,centralnego), a w powerdvd gdy odpalam muze to pala sie tylko fronty, czy mimo wszystko wszystko jest ok ? rozujmiem, ze to kwestia ustawienia juz na amplitunerze czy ma byc stereo czy sorround ?

Jesli w DTS audio pokazuje Ci dwie ikonki frontowe to byc moze to jest nagranie w DTS 2.0
Co do programu do odtwarzania Mp3 to zauważyłem, ze lepsza jakosc jest uzywajac JetAudio w porównaniu do np Winampa.
I jeszcze jesli chodzi o MP3 to u siebie jesli słucham muzyki to zwykle słucham po analogu bo jest duzo lepszy dzwiek. I choć wtedy SUB troszke niedomaga to np muzyka typu House brzmi super po analogu mimo dośc starego Live 5.1 jesli jednak muzyka powazna czy jakakolwiek przestrzenna np New Age czy Ambient to lepiej przez Coaxial i ustawic jakas funkcje przestrzenna na amplitunerze
 
Do góry