DVD a odtwarzanie divx

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.
Mam pewien problem a mianowicie, jak to wytłumaczyć: film divx z napisami nagrany na płytę jest odtwarzany przez DVD, nagrywam drugi film z lektorem (zaznaczam ze ścieżka audio jest taka sama) i obraz jest a nie ma dźwięku.
Puszczam to przez DVD H/K 37 + H/K AVR 347. Najlepsze jest to że dźwięk nie idzie ani przez TV ani przez AVR, natomiast podłączony pod stary TV było wszystko ok. Myślałem że u mnie tylko tak jest, więc obie płyty pożyczyłem koledze, który ma DVD Panasonic jakieś tam stare (odtwarza divx) i Tosie 42z3030. I......u niego to samo- film z napisami- audio jest, z lektorem - nie ma audio. Jak podłaczył stary TV audio jest.
O co tu chodzi??
Prosze o porade i dziękuje.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
sprawdz w ustawieniach TV-Dzwięk czy jest zaznaczone
1 dzwięk cyfrowy
2.dzwięk analogowy

w starych TV nie ma wyboru - jest tylko analogowy i dlatego wszystko jest OK
w nowych TV standardem jest dżwięk cyfrowy - stąd może byc - cisza
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Dzięki zaraz sprawdzę, ale dlaczego przy napisach dźwięk był (oryginalny) a przy lektorze go nie ma? Tu jest pytanie.
A poza tym ja słuchałem tego z napisami przez ampli i nie chce przez TV, dlaczego przez ampli nie idzie polski tylko oryginalny? (oba filmy mają takie same ścieżki audio i video).
Pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
byc może zależy to od zastosowanego kodeka przy ścieżce PL którego nie rozpoznaje twoje DVD
jest to co prawda dziwne - ale nie wykluczone
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Jak[stary TV] ma podany dzwiek ...moze problem lezy

ze dvd nie puszcza na kazde wyjscie roznych formatow dzwieku ...

zczytaj GSpot-em jakm to kodekiem kodwane

Snap1.jpg
 

gilek1975

New member
Bez reklam
I w przypadku divx z lektorem i z napisami - sciężką audio jest MPEG-1 Layer 3. Ja to sprawdzałem i mam to samo. Hmm.... naprawdę dziwna sprawa, a jeśli chodzi o stary TV to Sanyo i puszczane przez euro.
Co do DVD, miałbyś rację gdyby tak było tylko z moim, ale u kolegi na starym Panasonic jest to samo.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
blackninja - zmieniłem ;) , wszedłęm w menu DVD, potem w menu AVR i za każdym razem po jakiejkolwiek zmianie próbowałem i nic.
Ciekawe.....
 

gilek1975

New member
Bez reklam
blackninja chciałem Ci napisać na PM, ale masz pełną skrzynkę (wyczyść sobie bo nic już nie przyjmuje ;) ). Napisz mi adres gdzie to wysłać bo nie pamiętam (papiery gdzieś w szafie schowałem).
Pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Oj, trochę mnie nie było, i jak blackninja dostałeś płytkę? Sprawdzałeś? Ciekawy jestem co i jak.
Pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Czyli jaki z tego wniosek? A jak się to ma do innych płyt o których pisałem w tym poście? Kodowanie jest dobre? Czy coś innego? Co powoduje iż nie słychać dźwięku? Przecież jakaś przyczyna musi być.

Aha. I jak wytłumaczyć to że przez stary TV szedł dźwięk? Hmm ciekawe zjawisko...
 

gilek1975

New member
Bez reklam
A skad wziąłeś ten bitrate - 131kb/sek ? Czy ja o takim pisałem? Nie zauważayłem, ale nie ważne. Nadal nie wiem jaka jest tego przyczyna. Szkoda że się nie udało, przynajmniej blackninja byś sobie film obejrzał ;) . A kopia chyba fajna co?
 
Do góry