Problem z kablem Euro-Svideo

Giant

New member
Do tej pory mialem telewizor CRT Sony i DVD Marantz DV7010. Byly one spiete porzadnym kierunkowym kablem IXOS Svideo-->EURO (jako najlepsza mozliwa kombinacja dla tego zestawu). Ostatnio kupilem telewizor Sony 40X3500 i przy podlaczeniu tego tolewizora do DVD jak wyzej obraz jest czarno-bialy. Sprawdzalem elektryczna poprawnosc kabla i jest ok. Na temacie polegly juz 2 serwisy RTV. Czy ktos moze mi pomoc co z tym zrobic ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Więc podłącz DVD z telewizorem kablem Scart-Scart, ustaw w DVD tryb RGB i będzie OK. Czy w DVD jest wyjście komponent? Bo to byłoby jeszcze lepsze połączenie. O S-Video zapomnij.

ArtS :)
 

Giant

New member
Kabel Component traktuje jako wyjscie awaryjne. Nurtuje mnie jednak problem dlaczego w TV CRT ten sam kabel dziala w kolorze a na LCD tylko B/W. Moze potrzebna jest w LCD jeszcze jakas skladowa sygnalu ? ...ale tego wlasnie nie wiem. Chialem pozostac przy obecnym kablu, bo wydalem na niego pare zlotych :( i jest (byl) bardzo dobry ... choc zawsze jest taki moment, ze trzeba cos w koncu wymienic... ;)
 

akofreda

New member
Może w TV dla tego wejścia svideo trzeba ustawić jeszcze rodzaj sygnału PAL,NTSC,SECAM? Tak głośno myślę:)
 

akofreda

New member
Jeszcze raz głośno myślę. svideo z dvd do euro w telewizorze, czy tak. TV ile ma euro. Jeśli np. 2 szt. to może się okazać , że jedno jest okrojone do composite a nie svideo.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przedmówca może mieć rację. Ale ja i tak polecam połączenie najlepsze z możliwych. Wybacz, że tak się upieram, ale ograniczasz poważnie możliwości posiadanego sprzętu łacząc go przy pomocy kabla S-Video. Nawet, jeśli byłby wykonany ze szczerego złota.

ArtS :)
 

Giant

New member
Bardzo Wam dziekuje - tak to sie skonczy. Czy mozecie prosze zaproponowac jakies dobre kable Component ?
 
Do góry