Dysk 3,5" w obudowie i podłączenie do wieży

M

McKansy

Guest
Witam!

Mam mala wieze stereo Philips'a MCM700, kupilem dysk 3,5" + obudowa zew. z allegro (link). Podlaczam to do wiezy poprzez port USB i po prostu nie dziala. W duzym pokoju mam kino domowe Samsung'a HT-TP75 - dziala wszystko prawidlowo... Natomiast na wiezy, gdy probuje odtworzyc cos, jakby dysk twardy mial za mala przepustowosc - chwilke ciszy, sekunda muzyki i tak w kolko - przerywa. Ale nie moze miec zbyt malej przepustowosci, gdyz kopiujac pliki z HDD na PC osiagam dosc przyzwoite transfery.

Bardzo prosze o szyba pomoc, gdyz specjalnie to do tego celu kupilem, a nie chce dzialac.

Dziekuje i Pozdrawiam!
 

Lolek7825

New member
a jak podłączasz ten dysk to tylko samym usb?? może podłącz jeszcze zasilanie dodatkowe. Możliwe ze w wieży masz USb 1.1 i dostaje za małe zasilanie....
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Lolek najprawdopodobniej ma rację. poza tym jak jest "za mało prądu" to dysk wydaje z siebie cichutkie piski.
U mnie Seagate 200 Gb hula po USB na Bellwoodzie na jednym złaczu USB (2.0).
 
M

McKansy

Guest
Zasilanie dodatkowe podlaczone.
Problem zostal juz przeze mnie odkryty. Przyczyna jest nie kompatybilnosc dysku z wieza, chodzi o USB. W wiezy mam v1.1 a obudowa dysku obsluguje tylko v2.0.
 
Do góry