Nierozwiązany problem z DTS...

blejdd

New member
Witam!

(Przeczytaj całość!!!)

Podłączylem kablem coaxialnym (digital) komputer do amplitunera by moc sluchac muzyki na kinie domowym. Mp3 dzialaja normalnie, ale problem pojawia sie gdy chce włączyć muzyke, którą mam na kompie w formacie DTS 5.1 słyszę albo szumy lub gra na 2 kolumny (fronty).
Gdy odpalam w:
Power DVD - gra normalnie na 2 fronty
VLC - nic sie nie dzieje... włączam i program nie rusza, a po nacisnięciu Play dalej to samo...
SubEdit - słyszę szum w kolumnach...
Media Player Clasic - również szum...
KMplayer - grają tylko fronty...


Od razu podpowiem, że posiadam zainstalowany AC3 filter i włączone mam opcje spdif we wszystkich zakładkach itd. Mam go ustawionego w następujący sposób: zakładka: Main -> 3/2 5 channels, use spdif, PCM 16 bit.

Rozwiązania problemu szukałem juz wszędzie ...
karte muzyczną jaką posiadam to:
6 - kanałowy kodek dźwiękowy (Realtek ALC850)

w przypadku odtwarzania filmów z kompa Ac3 filter zachowuje sie idealnie i spełnia rolę, jednak przy muzyce w DTS problem wciąż aktualny... Proszę o jakąkolwiek pomoc!!!

Ustawiałem już w Power DVD wszysttko co sie da i dalej to samo... z góry dziekuje za każde info.


DefaultAvatar.png
 

blejdd

New member
nie znam sie na formatach ale folder z tą muzyką wyglada tak:
ATB.Seven.Years.DTS.5.1.Audio.CD

po rozpakowaniu jest plik .bin i gdy go zaladuje daemonem to mam piosenki w formacie: Track01.cda


Wiec co powinienem zrobic?

(jesli chodzi o polaczenie analogowe to byloby troche bez sensu bo wlasciwie po to mam spdif zeby wlasnie dzialalo dolby digital.... zreszta w filmach znacznie poprawia mi jakosc dzwieku polaczenie digital).


a co do karty muzycznej to rozumiem, ze moja karta nie obsluguje 5.1 czy jak?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Rzecz w tym, że ze względów licencyjnych, czy innych obostrzeń, format CD-Audio nie jest dekodowany przez amplitunery.

ArtS :)
 
blejdd napisał:
nie znam sie na formatach ale folder z tą muzyką wyglada tak:
ATB.Seven.Years.DTS.5.1.Audio.CD

po rozpakowaniu jest plik .bin i gdy go zaladuje daemonem to mam piosenki w formacie: Track01.cda


Wiec co powinienem zrobic?

(jesli chodzi o polaczenie analogowe to byloby troche bez sensu bo wlasciwie po to mam spdif zeby wlasnie dzialalo dolby digital.... zreszta w filmach znacznie poprawia mi jakosc dzwieku polaczenie digital).


a co do karty muzycznej to rozumiem, ze moja karta nie obsluguje 5.1 czy jak?
Umie przepuścić Dolby digital do amplitunera, nie umie dzwięku w grach i innych aplikacjach przekazywać w 5.1. Do tego ten dzwięk trzeba zakodować w dolby digital np. i puścić dalej. ( a to umie na razie niewiele kart)

Pozdrawiam
 

blejdd

New member
no dobra... w takim razie niech mi ktos powie co mam zrobic zeby otrzymac w koncu w kinie domowym dzwiek 5.1 ??? bo wciaz nie wiem jaki final ....
 

vorlon

New member
blejdd napisał:
nie znam sie na formatach ale folder z tą muzyką wyglada tak:
ATB.Seven.Years.DTS.5.1.Audio.CD

po rozpakowaniu jest plik .bin i gdy go zaladuje daemonem to mam piosenki w formacie: Track01.cda


Wiec co powinienem zrobic?

(jesli chodzi o polaczenie analogowe to byloby troche bez sensu bo wlasciwie po to mam spdif zeby wlasnie dzialalo dolby digital.... zreszta w filmach znacznie poprawia mi jakosc dzwieku polaczenie digital).


a co do karty muzycznej to rozumiem, ze moja karta nie obsluguje 5.1 czy jak?

Dzwięk na płycie o którą pytasz jest zakodowany w DTS, wiec twoje kino domowe musi posiadać dekoder DTS.
 

vorlon

New member
pisk napisał:
A w tym AC3 filter są jakieś opcje dotyczące DTS? Bo jakoś wszyscy doradzają opcje dla DD.
W AC3filter jeśli używasz spdif to przekierowujesz sygnał DTS do zewnętrzego dekodera więc twój aplitunej powinien mieć dekoder DTS.
 

pawek

New member
Sprobuj nagrac muze na plyte uzyj nero i nagraj tak jak to sie robi z image. Abo przeszukaj fora o formatach plyt i nagrywaniu tam znajdziesz wszystko krok po kroku .
 

blejdd

New member
nic z tych rzeczy wymienionych nie dziala.... i wciaz nie otrzymalem precyzyjnej odpowiedzi dla laika w tej dziedzinie... nadal nie wiem co mam wlasciwie zrobic zeby uzyskac ten DTS..... Odpowie mi ktos precyzyjnie w koncu i zrozumiale co zrobic?
 

matias2004

New member
Jak nagrasz na cd to powinienes miec dzwiek z normalnego dvd playera w 5.1.
W ac3 to zrob tak otworz okno ac3 config podczas odtwarzania muzyki w dts (nie zaleznie czy masz halas czy nic ) i probuj odznaczac opcje.
W zakladce system jest opcja output spdif as pcm odznacz lub zaznacz ,wyskoczy okno ze cos tam cos tam zaznacz nie , jesli to nic nie da odznacz restrict sample rate odznaczaj 44 i 48 po koleji ,jak nie zalapie to nie wiem .Poszukaj moze sa alternatywne drivery do twojej karty typu bitperfect albo co.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jak już wyjaśniłem w korespondencji prywatnej problem leży w tym, że płyty DVD-Audio oraz SACD nie mogą być odtwarzane drogą cyfrową na amplitunerze. Takie są uwarunkowania techniczne i licencyjne. Nawet mając stacjonarny odtwarzacz DVD odtwarzanie tego rodzaju płyt będzie się odbywało wyłacznie drogą analogową. Inaczej mówiąc, to odtwarzacz musi zdekodować zapis cyfrowy. W Twoim przypadku będzie to oczywiście komputer.

Teraz słowo o przesyle cyfrowym. Koniecznie chcesz przesłać ten sygnał cyfrowo do amplitunera, ale w przypadku SACD i DVD-Audio, to nie zadziała. Co innego filmy. One nie mają takiego ograniczenia, więc dźwięk idzie cyfrowo do amplitunera, gdzie jest zamianiany na sygnał analogowy. Jeśli kupisz przyzwoite kable analogowe, nie będzie straty jakości.

I na koniec cytat z Twojej wypowiedzi:

Odpowie mi ktos precyzyjnie w koncu i zrozumiale co zrobic?

Może jakieś proszę by się przydało?

ArtS :)
 

pisk

New member
Wydaje mi się, że autorowi chodzi o płytę typu "CD-DTS" a nie DVD-Audio/SACD.

Ja wypaliłem sobie kilkanaście takich płyt (również "CD-DD") i na stacjonarnym odtwarzaczu DVD wypluwany jest sygnał cyfrowy, który dekodowany jest przez amplituner.


Natomiast nie próbowałem odtworzyć takiej płyty na kompie, by sprawdzić, czy zostanie również wysłany sygnał cyfrowy.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Być może tak jest, jednak wiele wskazuje na to, że z tych płyt sygnał cyfrowy nie idzie, w przeciwieństwie do filmów. Skoro więc nie można czegoś wysłać cyfrowo, należy to zdekodować i wysłać analogowo.

ArtS :)
 

fantattoo

Member
Ja mam płytę grupy Dire Straits w DTS. Oryginalne pliki z rozszerzeniem .dts wypaliłem w nero. Sprawdzając płytę w kompie widzę, że pliki uzyskały po nagraniu rozszerzenie .cda W kompie z głośników słyszę jedynie szum, ale na stacjonarnym dvd i amplitunerze wszystko chodzi idealnie. Na dvd wyświetla się informacja o dźwięku dts, w amplitunerze również wyświetla się dts i dodatkowo napis 3+2+1. Odsłuchaj tę płytę w stacjonarnym dvd i jeśli wszystko będzie dobrze, to znak, że Twoja karta dźwiękowa nie posiada dekodera dts. Może mieć wsparcie dla Dolby ProLogic, Dolby Digital itp, ale być może nie obsługuje audio DTS. Ten format w muzyce (nie mylić z muzyką w filmach) nie jest popularny i producenci kart dźwiękowych nie bardzo są zainteresowani jego rozwijaniem.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
blejdd napisał:
Witam!

(Przeczytaj całość!!!)

Podłączylem kablem coaxialnym (digital) komputer do amplitunera by moc sluchac muzyki na kinie domowym. Mp3 dzialaja normalnie, ale problem pojawia sie gdy chce włączyć muzyke, którą mam na kompie w formacie DTS 5.1 słyszę albo szumy lub gra na 2 kolumny (fronty).
Gdy odpalam w:
Power DVD - gra normalnie na 2 fronty
VLC - nic sie nie dzieje... włączam i program nie rusza, a po nacisnięciu Play dalej to samo...
SubEdit - słyszę szum w kolumnach...
Media Player Clasic - również szum...
KMplayer - grają tylko fronty...


Od razu podpowiem, że posiadam zainstalowany AC3 filter i włączone mam opcje spdif we wszystkich zakładkach itd. Mam go ustawionego w następujący sposób: zakładka: Main -> 3/2 5 channels, use spdif, PCM 16 bit.

Rozwiązania problemu szukałem juz wszędzie ...
karte muzyczną jaką posiadam to:
6 - kanałowy kodek dźwiękowy (Realtek ALC850)

w przypadku odtwarzania filmów z kompa Ac3 filter zachowuje sie idealnie i spełnia rolę, jednak przy muzyce w DTS problem wciąż aktualny... Proszę o jakąkolwiek pomoc!!!

Ustawiałem już w Power DVD wszysttko co sie da i dalej to samo... z góry dziekuje za każde info.


DefaultAvatar.png

a moze chodzi o to, ze wyjscie audio z karty muzycznej w kompie masz optyczne, a nie coax.? sprobuj z taka przejsciowka i przewodem optycznym pod ampl. pod wejscie optyczne:
http://www.allegro.pl/item298927557_przejsciowka_jack_optyczny_toslink_pozlacana.html
 

blejdd

New member
Nie, nie.... wyjscie w karcie mam coaxial na 100% :) Sluchajcie... dzis wydarzyla sie jakas dziwna rzecz, poniewaz zainstalowalem KMplayer (skonfigurowalem) i gdy teraz odpalam w tym programie obojetnie jaka muzyke np. mp3, filmy itd. zawsze wlacza mi sie Dolby Digital... posiadam amplituner JVC RX-D411 i gdy odpale piosenke to na wyświetlaczu w Amplitunerze pojawia mi sie napis Dolby Digital i palą sie wszystkie kolumny oraz znaczek Dolby Digital tak samo wszystko wyglada podczas ogladania filmow w BluRay, HD, dvdrip itd. czy moge byc wlasciwie z tego zadowolony ? czy to jest naprawde to Dolby ? czy bedzie to raczej chodzic tak samo jakbym ustawil All Chanel Stereo ? Pozdrawiam!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
No cóż. Musisz toocenić na słuch. Najwyraźniej ten programik dokonuje konwersji, ale czy wielokanałowej, to już inne pytanie.

ArtS :)
 
Do góry