kabel D-SUB i obraz HD

Daw

New member
Witam
Planuje podłączyć tv do komputera kabelkiem dsub.Jednak znajduje sprzeczne info dotyczące sygnału HD przesyłanego takim kablem. Wydaje mi się że zarówno obraz 720 jak i 1080 powinien spokojnie pójść tym kabelkiem, jako że nie zależy to od właściwości samego kabla, ale spotykam się z różnymi opiniami, np "HD tylko przez DVI-HDMI". Może mi ktoś wyjaśnić jak to dokładnie z tym jest, podać ewentualne źródła
 

ostry

New member
Mam podłączonego kompa pod plazmę Panasonica kablem dsub. Przed zakupem miałem możliwość sprawdzenia jednego i drugiego. Nie zauważyłem różnicy - więc po co przepłacać. Kabel długości 10mb i jest super.
pozdrawiam
 

Daw

New member
Też mam zamiar kupić kabelek dsub 10 metrowy. Rozumiem że taki posiadasz. I odtwarza Ci filmy HD z kompa po tym kabelku?
 

timbot

New member
Bez reklam
niektore tv maja podany w instrukcji jaka maksymalna rozdzielczosc przyjmuja przez d-suba, zastawnow sie, czy telewizor bedziesz mial full hd, bo jesli nie, to nie potrzebujesz puszczac do niego sygnalu full hd, ale cos zblizonego do rozdzielczosci natywnej tv
 

pisk

New member
Sygnał analogowy podatny jest na wszelkiego rodzaju zakłócenia. Jesli w pobliżu będzie np. kabel elektryczny, to na obrazie możesz zauważyć to na obrazie. Ja, szczerze mówiąc wybrałbym HDMI, zwłaszcza, że da się kupić niedrogie kable HDMI o tej długości.
 

Szemot

New member
Ja w laptopie mam wyjście D-SUB i HDMI i podłączywszy do 46 LCD FullHD róznica jets kolosalna. Pomijajac moze fakt, ze nie udało mi sie po D-Sub FullHD tylko cos nieco mniej. Niemniej jednak kolory przez HDMI było o niebo lepsze, czerń o wiele czarniejsza no i ostrość. Nawet jak zmniejsze HDMI do 720 to i tak róznica w ostrości jest ogromna. Nie mam w Laptopie DVI wiec trudno mi tak porównac ale jak podłączałem innego kompa przez DVI to w sumie podobnie wyświetlał blado i nieostro jak D-SUB mimo iź DVI poszedł w FullHD Dlatego jesli nie masz HDMI a jednoczesnie TV tylko HDReady to nie musisz inwestowac jak dla mnie w DVI. Podłączajac monitor LCD 20cali do kompa stosujac oba kable nie zauwazyłem totalnie żadnej róznicy. Zdaje sobie sprawe, ze D-SUB jest podatny na zakłucenia z gniazdek elektrycznych i róznych kabli. Otóz był owiniety dziesiatkami metrów przedłużaczy, rozdzielaczy UPSów kabli głośnikowych itp wszystko w kłebek zwiniete i nie widziałem róznicy mimo wszystko miedzy DVI a D-SUB
 
Do góry