Dobre kable w rozsądnych cenach???

TOMKYW

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam zamiar kupić kino domowe w składzie Onkyo 605 dvd 405 + zestaw 5.1 Jamo 606.
Podajcie mi proszę namiary na kable jakie będą mi potrzebne takie dobrej jakości w rozsądnych cenach(nie takie za 100/mb)??
DVD chcę połączyć z telewizorem za pomoca S-Video(kineskop brak hdmi). Kabli do głosników będę potrzebował około 30mb.
 

klemens007

New member
Dobre czyli markowe kable głośnikowe zaczynają sie od 10pln za 1m/b:???: Ja kupiłem swoje kable w OBI (polski głośnikowy kabel miedziany 2*1.5mm za ok. 3 pln m/b) .Kupiłem właśnie 30m żeby podłączyć satelity . Fronty i centralny na razie też mam spiete takim przewodem ale w przyszłości chcę je wymienić na nieco grubsze bo tak mi zalecili fachowcy. Na szczęście do przednich kolumn potrzebuje tylko ok. 10m przewodu ta więc szarpne sie na cos z "wyższej";) półki. Do spiecia AV z DVD kupiłem w MM kabel koaksjalny firmy OEHLBACH(fajny kabelek i przedewszystkim krótki 0.5m). Natomiast kable HDMI kupiłem firmy Tech+link 1m za 69pnl w necie. Sam posiadam ONKYO 605 i DVD 504 spięte tymi kabelkami i wszystko śmiga miodzio.
 

Debuger

New member
Kable

Zacytuję samego siebie z innego wątku, ale generalnie mógłbyś się wysilić i sam poszukać na forum informacji.

"Na przód poleciłbym Ci np. Cordial-a 2 x 2,5mm2 CLS 225. 2,5 mm to w tym wypadku najbardziej optymalny przekrój. Na tyły 2 x 1,5 w zupełności wystarczą."

Cena - około 10 zł/mb (2,5) i 8 zł/mb (1,5)
Bardzo przyzwoite budżetowe kable.

DVD z ampli połącz koaksjalnym lub optykiem.


 

mataman

New member
Bez reklam
TOMKYW napisał:
Mam zamiar kupić kino domowe w składzie Onkyo 605 dvd 405 + zestaw 5.1 Jamo 606.
Podajcie mi proszę namiary na kable jakie będą mi potrzebne takie dobrej jakości w rozsądnych cenach(nie takie za 100/mb)??
DVD chcę połączyć z telewizorem za pomoca S-Video(kineskop brak hdmi). Kabli do głosników będę potrzebował około 30mb.

A scarta w tv nie masz ? Znacznie lepsza jakość obrazu niz s-video, Jeżęli chodzi o kable głośnikowe to tutaj http://www.polpak.com.pl/pl/index.php dostaniesz dobre kable ultralinka, od 12 zl mb
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W Scarcie mamy do czynienia z trzema rodzajami połączeń. Kompozyt (odpowiednik chinch), S-Video oraz RGB. Ten ostatni zapewnia najwyższą jakość ze względu na najlepszą separację barw.

ArtS :)
 

klemens007

New member
Przeglądając dzisiaj forum natknąłem się w tematach o onkyo dvd504 na sprawę podłączenia dvd z av. Kolega napisał że podłączył swój zestaw kablem 6RCA i dźwięk jest podobno mocarny. I tu pytanie który przewód jest lepszy i dlaczego do uzyskania dźwięku przestrzennego czy 6rca czy koaksjal.
Temat dotyczył nagrań w SACD po po koaksjalu podobno nie idzie:confused:
 
Do góry