Maksymalna długosc kabla optycznego

Szemot

New member
Z tego co wiem swiatłowod nie ma zadnych strat sygnału a jedynie koncowki, knwertery itp zakłucaja ten sygnał. chce podłaczyc laptopa do amplitunera uzywajac kabelka optycznego jednak chce kabelek schowac w listwach podlogowych zeby nie przelatywal przez pol pokoju a do tego potrzebuje kabla minimum 8m. Wchodze na Allegro i najdluzsze jakie sa 5m a to i tak niewiele ich jest. Nie produkuja dłuzszych optycznych ?? Ktos wie gdzie moge nabyc 8m badz dluzszego ??
 

Szemot

New member
OK, o to chodziło, wielkei dzieki.

I Dwa jednak jesczze pytanka.

1.Czy moja wiedza jest znikoma czy produzenci sprzedaja kable dla idiotów chwalac sie, ze maja złocone końcówki ?? Z tego co wiem, to w kablu optycznym chyba nie ma znaczenia jakie sa koncówki czy z papieru czy ze złota. Myle sie ??

2. Tak własciwie to jaka jest róznica miedzy Bandbridge za 200zł a krzakiem za 50. Przeciez światłowód nie ma strat z racji swojej końcówki a jednoczesnie nie jest podatny na zakłucenia spowodowane polem magnetycznym np z gniazdek elektrycznych itp. Wiec własciwie jaka jest róznica ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jakość kabli zawsze stanowi podstawę do wyczerpujących i niewiele dających dyskusji. Wbrew pozorom w kablu optycznym znaczenie ma sam światłowód oraz zakończenia kabla.

ArtS :)
 

Szemot

New member
No ale o zakończenie kabla mi chodzi. Przeciez tam przechodzi światło wiec co ma do tego wykońcvzenie kabla z czego jest. Tam nie przechodzi prad przeciez gdzie miałoby to znaczenie
 

mataman

New member
Bez reklam
Rozchodzi sie o jakośc wykonania końcówki a nie z czego jest zrobiona. W tanim badziewiu jest to tak wykonane że kabel np. sam może wypadać z gniazda.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
A ja potrzebuje optyka 25metrów, mozecie coś polecic ? chyba długośc nie bedzie stanowić problemu, bo widze kable np. Lindy są nawet po 50m bez żadnych wzmacniaczy.
 
Do góry