Pytanie o kabel coaxial

Gaduliks

New member
Potrzebuję zastosować dłuższy kabel coaxial między amplitunerem a dvd , i chciałem się zapytać czy ten kabel to zwykły cinch ? czy jakiś lepszy jakościowo przewód ?
Za pomoc z góry dziękuję
 

klemens007

New member
Gaduliks napisał:
Potrzebuję zastosować dłuższy kabel coaxial między amplitunerem a dvd , i chciałem się zapytać czy ten kabel to zwykły cinch ? czy jakiś lepszy jakościowo przewód ?
Za pomoc z góry dziękuję
Zwykły cinch nie przenosi dzwieku wielokanałowego a takowy tylko przenosi coaxial i optyczny. Ja do swojego zestawu kupiłem kable firmy OEHLBACH w MM. za 49 pln 0.5 m:D
 

klemens007

New member
mataman napisał:
Przenosi, przenosi. Coaxial to nic innego jak chinch. Gaduliks wybierz cos z tego http://sklep.rms.pl/index.php?d=katalog&k_id=18
Skoro przenosi to dlaczego nie zalecają zwykłych cinch do zestawów KD? Ktoś mi kiedys tłumaczył że coaxiał jest inaczej ekranowany od cinch i dlatego idzie po nim DD. Jeśli sie mylę to sorry ale z drugiej strony nawet po HDMI nie idzie DD . Mam DVD spięte z AV właśnie HDMI i żeby mieć dzwięk wielokanałowy musiałem dodatkowo oba urządzenia spiąć właśnie coaxialem:confused:
 

mataman

New member
Bez reklam
Bo zwykły chinch jest za kiepski do takich zastosowań. Coaxial to nic innego jak porzadny dobrze ekranowany kabel chinch. A po HDMI idzie każdy rodzaj dzwięku, poprostu twój amp po tym złączu widać przyjmuje tylko obraz.
 

Szemot

New member
Tak ale dodac jeszcze trzeba ze jest to zwykły Chinch ale mono a nie stereo. Bo tylko po Chinchu mono mozna elektrycznie przeslac wielokanałowy dzwiek nawet 7.1 Po Chinchu stereo bedzie szło tylko stereo. Ale to notka tylko do tych co sami chcieliby sobie skrecic kabel to wtedy potrzebuja mono koncówek bo gotowy kabel Coaxial zawsze bedzie taki jak trzeba.
 
Do góry