DTS - jak odtworzyc na kompie ?

pdzran

New member
Witam

Probowalem Winampa i Foobara z roznymi wtyczkami ale nic z tego, zero muzyki, sam szum.

Poradzcie co zrobic aby odtworzyc taka plytke na np. laptopie i glosniczkach stereo lub sluchawkach ...

Pawel
 

pdzran

New member
Dzieki za pomoc :)
Nie pomyslalbym , ze mplayer sobie poradzi , probowalem winampem , foobarem , power dvd i nic

pozdrawiam
Pawel
 

Szemot

New member
A mnie kiedys poszlp normalnie uzywajac VCL Media Playera. A po reinstalce Windowsa juz trup mogila od dwóch lat nie moge tego dokonac.
 

Szemot

New member
A ja mam takie pytanko małe. W poprezedniej odpowiedz mojej myslalem, ze tworca postu chce odtworzyc plik a odtwarza go na jakims amplitunerze podlaczonym przez którys z cyfrowych interfejsów. Ale ja mam pytanie. Jesli mam podlaczonego kompa z amplitunerem przez Coaxial to czym mozna odtworzyc plik DTS. Sa jedynie szumy i trzaski glosne. Oczywiscie jak podlacze analogowo to dziala na kazdym totalnie programie nawet badziewiastym ale moja karta muzyczna (SB Live 5.1) dekoduje o wiele gorzej niz Amplituner wiec preferuje polaczenie cyfrowe. Ktos poda mi jakis sposób ?? Dodam ze kiedys ze dwa lata temu w VLC Media Playerze mi sie udalo. Po reinstalce windowsa przez ostatnie dwa lata nie udaje mi sie to juz. Dodam, ze oczywiscie filmy zakodowane w DD badz DTS (takze ES i 96/24) ida na amplitunerze jak najbardziej ok. Problem jest tylko z audio DTS
 

matias2004

New member
zeby nie bylo szumu cyfrowego tylko dzwiek w ampli przy audio-dts , trzeba zainstalowac ac3filter i poustawiac tam na spdif i i w zakladce system output spdif na pcm zeby bylo zaznaczone.
 

Szemot

New member
Wiem, dlatego tym bardziej sie dziwie. Używam najnowszej wersji VLC ale na starszej jest podobnie. Jedyne co odróznia VLC to to, ze nie ma szumów tylko idzie normalne stereo. Co wiecej. Normalnie jak odtwarzasz cokolwiek w dziwkeu 5.1 badz wyższym w DTS badz DD to mozesz wejsc w zakłądke audio --> Audio Device --> i tam masz opcje mono,, stereo, 2 front 2 rear, 5.1 i S/PDIF Jednak gdzy odtwarzam DTS Audio (i tylko i wyłącznie audio) to nie ma tej ostatniej opcji S/PDIF
 

blejdd

New member
mialem prawie identyczny problem.... rozwiązało go zainstalowanie programu KMPlayer.... - uzywa wlasnych filtrow itd. Wystarczy ustawic dobrze w opcjach i wszystko pojdzie.... Ten program poprzez wlaczenie funkcji: Wyjście LPCM wysyla mi nawet piosenki mp3 w Dolby Digital.... (co spotkalo sie z moim wielkim zdziwieniem - pozytywnym oczywiscie).

Przez długi czas nie moglem odpalic zadnej plyty w DTS i ten program zlikwidowal moj problem.

Szczerze polecam!

Pozdro.!
 

Szemot

New member
Widzisz ale serio to nie rozwiazales tego problemu a nawet sobie pogorszyles. Ustawiles zapewne w opcjach AC3Filtera w zakladce główne -> Output format i zamiast "AS IS (no change)" wziales na "3/2 +SW 5.1 channels
" i przez to cokolwiek póścisz czy to MP3 stereo czy normalny DD czy cokolwiek innego bedzie karta przerabiala na DD a nie w tym rzecz. Jesli ustawisz "AS IS (no change)" wtedy bedzie leciec taki dzwiek w jakim zakodowany jest dany plik audio i nie bedzie niczego przerabiał.
 

Szemot

New member
1.Powiedz jeszcze na czym odtwarzasz dziwek. Głosniczki komputerowe czy amplituner a jesli amplituner to podlaczony cyfrowo (coaxial badz optyczny) czy analogowo (3x RCA czyli trzy kabelki stereo) ??

2. Co to za program w linku bo to nie AC3Filter
 

blejdd

New member
do komputera mam podlaczony amplituner jvc rx-d411, kolumny jamo s606 bez wofa. amplituner do kompa podlaczony kablem coaxialnym. Program, ktorego uzywam (ten ktory jest na screenie) to KMplayer.
 

Szemot

New member
ok a jak zmieniasz ustawienia to zobacz ilo kanałowy masz Dolby Digital. Bo pamietaj, ze mozesz istawic nawettak, ze bedziesz miał mono dolby digital. Dolby to standart dzwieku a nie ilosc kanaów. I ten program nie jest potrzebny bo amplituner sam sobie poradzi z sygnałem stereo bo automatycznie bedzie działac funkcja Dolby PrologicIIx która ze stereo robi takie niby przestrzenne do 7.1
 

blejdd

New member
jak zmieniam ustawienia czyli gdy wlacze piosenke mp3 to na amplitunerze swieci mi sie dioda: lewego frontu,prawego frontu,centralnego,surround lewy,surround prawy, subofer (ale wofa nie mam) - ale ta dioda zawsze sie swiecila gdy ogladalem film w bluray, 1080i, itd.

wiec??? co o tym myslisz?
 

don111

Banned
Szemot napisał:
Wiem, dlatego tym bardziej sie dziwie. Używam najnowszej wersji VLC ale na starszej jest podobnie. Jedyne co odróznia VLC to to, ze nie ma szumów tylko idzie normalne stereo. Co wiecej. Normalnie jak odtwarzasz cokolwiek w dziwkeu 5.1 badz wyższym w DTS badz DD to mozesz wejsc w zakłądke audio --> Audio Device --> i tam masz opcje mono,, stereo, 2 front 2 rear, 5.1 i S/PDIF Jednak gdzy odtwarzam DTS Audio (i tylko i wyłącznie audio) to nie ma tej ostatniej opcji S/PDIF
DD przez SPDIF w programie VLC jest skaszanione, nic z tym nie da się zrobić
 

Szemot

New member
Nic dziwnego, e te diody sie pala w MP3 oraz w filmach HD bo filmy Hd sa w DTS badz DD a twoje mp3 sztucznie karta zwieksza do DD dlatego tak widzisz. Ale jak zmienisz ilosc kanałów w tym programie co stawiasz to jako DD to juz ne bedzie wyswietlac jako 5.1 tylko inaczej.

Co do skaszanionego Coaxiala w VCL to niestety fakt Pozbywasz sie tego instalujac sarsza wersje z koncowka 1 nie pamietam poprostu jaka jest aktualna chyba z koncowka 6. W kazdym raze uzywam wlasnie tylk tej starszej. A czym dla uzytkownka przecietnego sie to rozni ?? Tym, ze starsza wersja nie wykrywa autoatycznie na pisow tylko musisz je dodac recznie. I to wlasciwie wszystko.

I takie pytanie. Masz odwarzacz BlueRay podlaczony do amplitunera ??
 
Do góry