Radio z kinem domowym? (lub odwrotnie)

Sliper

New member
Poszukuję zestawu kina domowego, które miałoby możliwość odbioru radia. Czy jest w ogóle coś takiego?
Najprostszym rozwiązaniem byłoby kupienie kina domowego oraz jakiejś mini wieży.
Ale problem w tym że nie chcę mnożyć sprzętu. Można pewnie podłączyć mini wieżę pod głośniki z kina domowego co już by zmniejszylo ilośćsprżetu o 2 kolumny(mam nadzieję że tak można, bo raczej się słabo znam na tym).

Ale dla mnie idealnym rozwiązaniem byłoby połączenie zestawu kina domowego z jakimś tunerem radiowym.

Z góry dziękuję za pomoc.
 

siara_psv

New member
Napisz jaką kwotą dysponujesz. Czy masz jakieś preferncje odnośnie firmy?

Z góry powiem, że większość (żeby nie rzec wszystkie) kompletnych zestawów kina domowego mają tuner radiowy. Gorzej z tunerem TV - ten mają raczej zestawy z funkcją nagrywania.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Kol. Sliper.
Każdy amplituner, jak sama nazwa wskazuje (wzmacniacz +tuner) ma "w sobie" tuner radiowy. Zestawy KD "wszystko w jednym" zapewne także. Problemu nie ma. Poczytaj nieco na ten temat.
Tak na marginesie , co Ty rozumiesz po pojęciem "kino domowe" ?
Ogólnie, w pojęciu handlowym jest to amplituner, odtwarzacz dvd + zestaw kolumn. Można do tego, oczywiście, dołożyć TV, projektor z ekranem, nagrywarke i jeszcze inne urządzenia. Czego Ty oczekujesz ?
 

Sliper

New member
Wykazałem się niewiedzą, co jest zgodne z prawdą ;).
Otóż zawsze myślałem, że KD to sam odtwarzacz dvd z kolumnami, a że nie poczytałem przed zadaniem pytania to taki efekt...
Dzięki za wyrozumiałość :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jednak w przypadku zestawów z plastiku upewnij się, czy jest tam radio. W wyjątkowych sytuacjach może z tym być różnie.

ArtS :)
 

Sliper

New member
przypadek w zasadzie standardowy czyli do 3k zł.
Z tego co się zorientowałem to chwalicie Onkyo 505/405 z QQ 500.
A że do tego wygląda klasycznie, bez jakichś "wodotrysków" to się żonie spodoba :krol:
 
Do góry