Kable jeszcze raz

Chrom78

New member
Pogubilem sie juz troche w waszych postach o kablach i mam kilka pytan - mam nadzieje ze ktos mi pomoze ;)
Na poczatek moj sprzet : kupuje wlasnie amplituner Onkyo 875 i glosniki KEF iQ5 , iQ1 i iQ2c .
NIe wiem jakie do tego kupic kable :
- Czy 2 X 2,5mm2 beda wystarczajace ( a moze np 2 X 2,0mm2) czy lepiej 4 X 2,5mm2 (bi-wiring) - jakie przekroje do glosnikow frontowych (Lkabla=2,5m) , a jakie do satelit (L=8m) ?????
- Sa kable ze specjalnym przewodem do przenoszenia niskich
czestotliwosci , np : http://sklep.rms.pl/index.php?p329,przewod-glosnikowy-1-5mm2-airbassfl
ex-pgc8156-profigold

Co o nich myslicie??
- No i koncowki (tzw. interkonekty??) , sa widelki , banany i zwykle sploty
(bez zakonczenia) . Co bedzie najlepszym rozwiazaniem do moich glosnikow i ampla??

Jak widzicie jestem w tej materii zielony - mam nadzieje ze z wasza pomoca podciagne sie troszke ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Typowym rozwiązaniem dla kabli jest przynajmniej 2.5 mm2 na fronty i 1 mm2 na pozostałe. Widełki wymahają przystosowanych do tego gniazd, więc nie zawsze dadzą się zastosować. Bananki są stosowane. Jednak zwykłe zakręcenie przewodu jest chyba najlepsze.

Interkonektem zwykło się nazywać połączenia sygnałowe, czyli np. DVD z amplitunerem przy pomocy kabla optycznego, czy analogowych chinchy.

Stosowanie biwiringu jest dyskusyjne. Jego wpływ na brzmienie również. Co innego bi-ampling, gdy do sekcji niskotonowej wykorzystujesz wyjścia frontowe, a do sekcji wysokich wyjścia surround back. Ale i wówczas różnica w brzmieniu może pozostać na granicy percepcji.

ArtS :)
 

Siwy007

New member
Ważna jest też rezystancja kabelka. Ogólnie, rezystancja na poziomie jednego oma jest dobrym rozwiązaniem. Czasami jednak, producent życzy sobie większą lub mniejszą rezystancje.
 
Do góry