Laptop (VGA) połączyć z Sony Bravia kdl-32u2530

bimo

New member
Mam laptopa a na niej vista, wyjście mam tylko VGA (nie dawajcie siostrom samej kupywać komputer!) bez wyjścia TV-OUT
Nie wiem jakiego kabla użyć aby była najlepsza jakość, w telewizorze jest jedno wejście SCART RGB. Udało by się podłaczyć laptopa z telewizorem bez żadnych konwerterów?
 

Szemot

New member
Samwidzisz, ze nie ma takiej opcji. Musisz kupić przejściówke D-SUB-> SCART badz D-SUB -> Component VIDEO (RGB) bo takie wejscie tez musisz miec. Sam kiedys starałem sie podłączyc tak kompa stacjonarnego ale bez przejsciówek bo moje LCD 46 ma wejscie D-SUB ale efekt mizerny strasznie i nie wiedziec czemu okropnie jasny obraz był. Dopiero jak laptopa przez HDMI podłacyzłem to na FuLLHD śmiga pieknie :)
 

p0is0n

New member
Szemot napisał:
Samwidzisz, ze nie ma takiej opcji. Musisz kupić przejściówke D-SUB-> SCART badz D-SUB -> Component VIDEO (RGB) bo takie wejscie tez musisz miec. Sam kiedys starałem sie podłączyc tak kompa stacjonarnego ale bez przejsciówek bo moje LCD 46 ma wejscie D-SUB ale efekt mizerny strasznie i nie wiedziec czemu okropnie jasny obraz był. Dopiero jak laptopa przez HDMI podłacyzłem to na FuLLHD śmiga pieknie :)

mam pytanie do kolegi - czy z laptopa via HDMI nie masz czasem rozdzielczosci ograniczonej do 1400x1050 ? Sam Sharp w swoich instrukcjach pisze, ze z PC obraz nie bedzie fullHD, tylko wlasnie max 1400x1050.
Osobiscie nie widze powodu, dlaczego mialoby tak byc, ale chcialbym zweryfikowac te informacje u Ciebie jako posiadacza tego tv.
Z gory dzieki.
 

Szemot

New member
Bynajmniej tak nie jest. Przynajmniej przez HDMI. Jest FullHD ale przy 59Hz Nie rozumiem tego zwłaszcza, ze karta graficzna (Gf 8600) napewno ma wieksze odświeżanie przy tej rozdzielczości a TV ma 100Hz a jednak wychdzi tylko 59 i nie potrafie nic z tym zrobić. Co do podłączenia przez D-Sub to juz sprawa wyglada inaczej i potrafiłem uzyskac jedynie rozdzielczosc w 720 liniach. Czemu ?? Z tego co wiem to D-Sub nie ma aż takiego ograniczenia i potrafi wyświetlic maksymalnie taką rozdzielczosc jaką dzis maksymalnie pojedyncza karta graficzna mozewyswietlic czyli 2048x2048. No ale spróbuje podłączyc z innego kompa i zobaczymy jak wtedy bedzie iść.
 

p0is0n

New member
To ja bym pogrzebal w wyborze Timing Formula (pewnie gdzies w Advanced settings karty graf. - ja mam ATI, wiec Ci nie pomoge).Poprobuj dla roznych ustawien - powinny byc co najmniej 2 opcje.A tak btw, to niektore monitory, ktore uzywaja naprawde duzych rozdzielczosci, np 30" Apple, wymagaja podlaczenia 2 kablami, wiec moze cos w tym jest, chociaz pasma powinno wystarczyc
 

Szemot

New member
Pasma na co ?? A raczej jakiego pasma ?

Co do odswieżania to nie widze opcji. Znaczy jest zakłądka monitor ale opcja jest tylko jedna. A w menadrzerze nVidii nie widze niczego. Tu siedzi Vista Premium. Moze na XP bym cos znalazł :-D
 

p0is0n

New member
Pasma do przeslania sygnalu wizyjnego. Kazdy kabel (zgodny z pewnym standardem) ma swoja charakterystyke czestotliwosciowa, wskazujaca jakie pasmo przesyla i z jakimi stratami.

To jak masz Viste, to probuj PowerStrip. Potrafi on sporo, ale jak nie pojdzie z nim, to zostaja Ci tylko wlasne definicje trybow graficznych przez "modeline" w konfiguracji linuxowego X servera.
 

Szemot

New member
No to oby Powerstrip pomogło bo to drugie to nie wiem nawet co Ty do mnie rozmawiasz :-D

Co do pasma to nie starczy na monitory Appla czy Dela 30 calowe obsługujace 2536x1600. Dlatego własnie podłączasz dwie karty
 

Szemot

New member
Pobawic sie moge dopiero e wtorek bo mam ważne dwa egzamy w poniedziałek i nie mam czasu na to niestety.

Co do monitora to nie każda karta z wyjsciem 2xDVI bedzie ok. Musi miec specjalna opcje zwana chyba dual link czy cos takiego a to tylko w lepszych kartach jest. Zwykłę tanie karty z 2xDVI podłączysz poprostu do dwóch monitorów, to wszystko.
 

Szemot

New member
Oczywiscie, ze nie. Dual view oraz Dual link (jesli dobrze pamietam nazwe) to dwie inne rzeczy. Dual View to poprostu pulpit na dwóch monitorach gdzie na jednym moge zarzadzic pokaz slajdów czy film a na drógim gadac na gg i buszowac w sieci badz na obu pograc w jakis symulator lotów badz inną grę obsługujaca dwa monitory ale tozupełnie co innego niz danie zdwojonej rozdzielczosci z obu wyjsc do jednego monitora. Karta graficzna radzi sobie z rozdzielczoscia 2048x2048 i nie ważne czy ma 2xDVI czy 5xHDMI obsługuje to samo. A jedynie nieliczne maja jakies dodatkowe podzespoły prtzez któe jest drozsza i bedzie szło ok.
 

p0is0n

New member
A Twoim zdaniem, czym rozni sie posiadanie jednoczesnych 2 pulpitow o rozdzielczosci np 800x600 od jednego o rozdzielczosci 1280x750 (wiem ze takiej nie ma, chodzi mi o liczbe punktow) ? Potrzeba tyle samo zasobow procesora graficznego i tyle samo pamieci na karcie. Umiejetnosc adresacji takich 2 ekranow i wyswietlenia ich osobno przez 1/2 wyjscia to pryszcz.Oczywiscie, pod warunkiem ze dany standard przesylu - hd15/dvi/hdmi ma wystarczajace pasmo do przeslania okreslonej ilosci danych.
Dobrym przykladem byly tu wczesne wersje DVI, ktore mialy male pasmo i konstruktorzy musieli sie uciekac do roznych trickow (typu obnizenie czestotliwosci odswiezania) zeby transmitowac obrazy o wiekszych rozdzielczosciach.
 

Szemot

New member
Nie no bez przesady. Co innego jest Dual Display i żre o wiele mniej zasobów karty niz osobne przerabianie obrazu dla każdego monitora. Tu są obrabiane inne partie materiału. To jakbys chciał rzucic w pierwszym przypadku dwiema kulkami do jednego celu. Bierzesz dwie kulki do ręki i rzuycasz na raz i trawiasz. Ale żeby dwoma trafić w dwa cele to potrzebujesz dwóch rzutów i tak samo jest z tymi kartami, ze potrzebują dwa razy wiekszych obliczeń co w przypadku pulpitu na dwóch monitorach jest tylko nieco wiecej niz jednokrotne obliczenia.
 
Do góry