Kabel HDMI a amplituner bez HDMI

zenonblacha

New member
Mam niemala zagwozdke. Chcialbm sobie sprawic Playstation 3 w charakterze odtwarzacza Blu-Ray, ale nie mam amplituner z wejsciem HDMI, dzieki ktoremu moglbym cieszyc sie dzwiekiem w TrueHD albo PCM.

Jak zatem wyciagnac z Playstation 3 zdekodowane formaty bezstratne i wyslac je do amplitunera analogowo, trzema kabelkami RCA (czyli 5.1 kanalow)?

Istnieja takie kable rozdzielajace? Mozna je zrobic samemu?

Czy moze niepotrzebnie kombinuje i PS3 podlaczona kablem optycznym zapewni mi dokladnie to samo, co chce osiagnac? Zaznaczam, ze chce przeslac dzwiek taki, jaki jest, a nie dodatkowo skompresowany przez konsole do Dolby Digital.
 

dnc

Moderator
VIP
Po kanlu HDMI leci sygnał audio cyfrowy. Musiałbyć więc mieć jakiś przetwornik D/A, który zamieniałby sygnał na analogowy. Za 99,99% takich przetworników służą amplitunery. Zdecydowanie lepszym i prostszy wyjściem będzie zastosowanie kabla SPDiF.
 

zenonblacha

New member
Tyle ze po SPDIF nie uzyskam tego, co chcialbym uzyskac. Nie dosc, ze bitrate bedzie ograniczony, to jeszcze jedyne rozpoznawalne przez amplituner formaty w ten sposob przesylane to Dolby Digital, DTS i PCM stereo.
 
Do góry