Kabel HDMI

robo771

New member
Witam,
kilka dni temu kupiłem LCD samsung LE37R82B, kino domowe pioneer dcs-370 oraz dekoder HDTV z N-ki. sprzęt podłączyłem do siebie za pomocą kabli HDMI (rohs compliant, cena za 1 o długości 1m to 26zl). Teraz zastanawiam się czy warto inwestowac w kable HDMI wyższej jakości, i czy różnica w przekazie będzie duża?
Jeśli uważacie, że warto kupic nowe kable, to podajcie przykładowe modele.
Z góry dzieki za rady :),
robo771
 

Gregovski

New member
Do samej N-ki TechLink będzie wyśmienity. Jeśli w przyszości BluRay (PS3, czy cokolwiek), to polecam ProfiGold, a jeżeli naprawdę chcesz mieć dobre kable, to wtedy QED. Drogo, ale tak to już z kablami jest.
 

Gregovski

New member
Powiem tak - z żadnym QED kablem (a różne się przewinęły w historii i do tej pory służą) nie miałem kłopotu, a TechLinka nie użytkowałem. Rozmawiałem dziś w paru kwestiach głośnikowych w Klinice Dźwięku (Kraków) i przy okazji zagadnąłem o kable - mają różne, polecają ProfiGoldy i QED. Na prezentacjach i w sklepie używają QED.
 

sin111

New member
w takim razie do podlaczenia Cyfry z lcd wezme tego QED chociaz znacznie paskudniejszy od Tech+Linka i nie znam tej firmy..natomiast HDMI-DVI to juz Tech+Link...
Dzieki za porade - mam andzieje ze sie nei zawiode...
 

remigiusz

Member
zgadzam się z gladiatorem, u mnie kable za 30 zł. sprawdzają się tak samo, jak te za 230, może różnica byłaby dopiero przy kablu za 1000zł. ale to odczuje chyba tylko wytrawny meloman.
 
Do góry