Głos z tv przez kolumny

unplugged

New member
Witam,
Na poczatku zaznacze, ze nie wiem czy dobrze wybralem dzial bo moje pytanie wlasciwie mogloby pasowac do kilku (A tak swoja droga brakuje mi u Was tematu w stylu "Pytania i odpowiedzi" gdzie bez potrzeby zakladania watku mozna by dostac informacje ;)). Widzialem kilka podobnych tematow ale w zadnym nie znalazlem odpowiedniego info.

Do rzeczy. Zaczne od sprzetu: Amplituner Yamaha HTR-5930, DVD-S559MK2 oraz nie tak dawno kupiony TV LCD Philips 32PFL 3312/10.
Podlaczone sa nastepujaco:
DVD->Tv = component
DVD->Amplituner = coaxial (audio) oraz kompozytowe video (ktore zostanie na dniach wymienione na komponentowe i wtedy bedzie wszystko polaczone komponentami tak jak w instrukcji napisano tj. dvd->amplituner->tv, a w przyszlosci pewnie dvd zostanie wymienione na posiadajace wyjsie hdmi, ale nie o tym chcialem mowic:D ).
Problemem w moim w przypadku jest polaczenie TV z Amplitunerem. Nijak nie wiem jak to polaczyc bym ogladajac tv (chodzi mi o programy z kablowki a nie filmy z dvd) mogl puscic dzwiek przez kolumny (Wydaje mi sie, ze waznym jest zaznaczenie, ze w TV mam jedynie Audio IN a zadnych OUT poprzez 'czincze':confused:). W starym tv mialem zupelnie inaczej porobione polaczenia (np. DVD->tv = SCART) i wtedy nie bylo problemu.

Bede wdzieczny za pomoc bo glowie sie nad tym juz prawie tydzien:roll:. Mam nadzieje, ze niczego waznego nie pominalem:)

Pozdrawiam,
 
Do góry