Kable Głośnikowe

BaLoNiaRz

New member
Witam.Od dłuższego czasu sledze czytam interesuje sie Kinem domowym,mam juz upatrzony Onkyo 605.(amp)samsung 1080p(dvd),jblE lub dali concept6(kolumienki),brakuje mi tyllko kabelków ktore moga pchnać w to jeszcze większa przestrzenność,spójnośc,powiekszenie sceny itd.
Moje pytanie jest raczej kierowane do osbób ktore juz obcowały badz same korzystają z takich kabelków.Mianowicie czytałem ostatnio dużo o kablach z różnorakich testów,opini,i takich tam dowiedziałem sie że dobrymi kabelkamni są-REAL BM 400
DNM REASON
QueD Anniversary
XLO-ER 14
Tara labs prism nexa
Audio Quest type6+
Zaznaczam ze chodzi mi o podłaczenie tylko 2 przednich kolumn i centralnego i moje pytanie do użytkowników ktory z tych kabelków proponujecie, zalecacie ktory ładnie brzmi powiększa scene,wzmacnia basior i ogólnie ktory sie sprawdzi w kinie domowym i choc troche w stereo.POZDRO
 

robert1v

New member
kable głośnikowe dla kolumn przednich

mój faworyt to:audioquest type 8

1- , ale type 6 tez da rade pojechać w miarę szeroko głęboko z trzema planami i szybko, bardzo szybko (przy dobrym interkonekcie np. studyjny "sommer" albo "ixos" pokaże klasę i tylko od kolumn zależy czy za nim nadążą - a to wazne i w muzie i w kinie

2- xlo jest dla ludzi wybitnie szukających ciągle nowego dźwięku w dobrze znanych sobie nagraniach (czy słuchając po raz 109-ty nie usłyszę tych 2 nowych nut skrzypiec , co to je usłyszałem kiedyś u kolegi na lampowcu)

3- qed robi kabelki dobre, czyste (chodzi mi o surowiec produkcyjny) solidie ekranowane (kilka wiązek w różnych splotach) ale według mnie "muzycznie" płaskie szare

4- dnm , mnie nie pasują , dźwiek sie snuje i czaruje - to tu , to tam, zamiast po prostu nagle wybuchnąć i wypełnić pomieszczenie


to wszystko moje subiektywne odczucia ale nie znam nikogo kto by się ośmielił powiedzieć że AUDIOQUEST robi kable słabe, czy przeciętne.
- oni potrafią czterema drutami ("type2+" (2x0,19mm2 + 2x0,21mm2). ) wyczarować więcej niż inni wiązką 2x16mm2 z tysiącem supercienkich drucików w trzech ekranach .

a "type 8" - to najwyższa klasa osiągalna dla nielicznych producentów na świecie

link : http://www.audioklan.com.pl/www-produkt.php?id=636
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

***mach***

New member
Pytasz tylko o kable głośnikowe, równie ważne są interkonekty, nie zapominaj o tym. Ja dobierałem poszczególne elementy do swojego zestawy ponad pół roku aż w koncu kupiłem ampli i dvd cambridge audio kolumny Kef IQ9, interconect equinox i kable głośnikowe solistice. I CO? a no to że kabel głosnikowy który kosztował jakieś 800zł i w sali odsłuchowej grał cudownie u mnie w domu gra tak samo jak wires za 17zł/mb, którego wczesniej wpóściłem w sciane. Nie ma najmniejszej róznicy. To samo moge powiedzieć o interkonekcie, porównuję go z toslinkiem za 15zł którym mam równocześnie podpiety dvd i tez nie ma róznicy. Ale jak sobie naleje drinka i puszcze muze i pomysle ze mam kable audiofilskie to od razu świat jest lepszy ;) ;)
Jak masz wątpliwości to rozkręć kolumne i zobacz jakimi druciakmi są zrobione wszystkie połączenia wewnątrz.
 

warum

New member
Kable bardzo ważna rzecz, powinny stanowić ok. 10% wartości elektroniki, nie można na nich oszczędzać, bo później może to się zemścić na jakości dżwięku. Dobrym rozwiązaniem jest pożyczenie kilku kabli ze sklepu (te profesjonlne dla swoich klientów to robią) i przetestownie na własnym sprzęcie.
 

BaLoNiaRz

New member
Daj mi linki sklepow ktore wypozycaja kabelki do domu czy wogole jest taki sklep internetowy?? czy ktos ma cos audionovy monnwalka albo illuminatora?
 

warum

New member
Nie znam takich sklepów internetowych. W moim mieście jest tylko jeden z prawdziwego zdarzenia sklep z hifi. Kupowalem tam cały sprzęt, więc bez problemów zgodzili się pożyczyć mi kilka kabelków do przetestowania w domu. Skoro myślisz o audionovie to napisz do nich maila - jako rodzimy producent może są na tyle elastyczni i może coś Ci dadzą do testowania.
 

don111

Banned
z kabli głośnikowych polecam Procab LS25, 5zł/m
różnica w brzmieniu kabli jest marginalna i nieproporcjonalnie mała w stosunku do ich różnicy w cenie, to tylko kwestia odpowiedniego spasowania wzmacniacza, kolumn i kabli razem
ide o zakład że wiele taniutkich kabli (pomijając jakieś no-name) zagrałoby o wiele lepiej w konkretnych potwornie drogich systemach audio od kabli za 5-10 tys. albo i droższych (są w ogóle takie ? :D)
 

BaLoNiaRz

New member
To teraz jeszcze zapytam o połączenia wszystkiego ze sobą.
Mam do połączenia Amplituner-Dvd-Tv-Cyfre+ jedno HDMI w tv i zależy mi na tym abym nie musiał włączać amplitunera za każdym razem gdy działa TV.
Narazie mam DVD z AMPEM(cyfrowym kolega powiedział że najlepszy do dżwięku NIE MA innego lepszego połączenia Dvd z ampem??)
DVD z TV HDMI.
No i zostaje cyfra+ mam kanały HD wiec czy podłączenie go przez COMPONENTA(obraz)+2xCHinch(dżwięk) bedzie ok ??
Proszę o każdą rade i o najlepsze porady zwłaszcza jeśli chodzi o kabelki dżwiękowe mile widziane LINKI do testów.Czy kabelek audionova PROTEUS to coaxial ??
POZDRAWIAM.
 

***mach***

New member
Ja kupowalem sprzet w nautilusie w krakowie i tam nie bylo problemu z kabelkami. nawet pozyczyli mi kolumny do testowania.
Ja nie wierze (czyt. nie slysze) zeby kable mogly wplynac na brzmienie zestawu. oczywscie mowie o kablach powyzej powiedzmy kilkunastu zlotych, bo takie cienkie druciki jak sa w np w miniwiezach na pewno daja zaklocenia. Czytalem kiedys w internecie strone "audio voodoo" czy cos takiego, wlasnie na ten temat, polecam.
Sam kupilem drogie kable bo wolalem nie ryzykowac, skoro sprzedawca mowi ze trzeba to wzialem, ale teraz nie wiem czy warto bylo.
 

mirecore

New member
kable to sciema
na forum audiofilskim (nie pamiętam nazwy ale mozna znaleźć) pewni fachmeni zrobili ślepy test kabli (polegał na tym że jeden z nich nie wiedział jaki kabel jest obecnie podłączany i miał rozpoznać tylko na słuch który to ten najdroższy i uznawany za najlepszy) wiadomo co sie okazało koleś nie słyszał różnicy. Na koniec doszli do wniosku że jakość tych kabli widać tylko na miernikach, i całkiem przypadkiem zmierzyli kabel do dysku twardego PC (taśma IDE) i okazało się że ma najlepsze parametry. Można kupić na metry na giełdzie komputerowej polecam.
Pozdro

Aha tylko nalezy pamiętać że w środku w kolumnie też trzeba wymienić kable (od zwrotnicy do każdego głośnika) na te IDE oczywiście.
 
Ostatnia edycja:

warum

New member
Przy zakupie kabli za 5 czy 9 zł za metr można nie usłyszeć żadnej różnicy. Kable, w których zaczyna być słyszalna zauważalna róznica zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za metr. Nie bez znaczenia są tez wtyki głośnikowe (banany), które umiejętnie zakonfekcjonowane wpływaja i pozwalają dużo wyciągnąć z kabelka. Jak już słusznie napisał jeden z forumowiczów do tego wszystkiego muszą być też porządne interkonekty. Bo, cóż należy się spodziewać jeśli masz dobre kable głośnikowe, a podłączysz wzmacniacz z CD interkonektem z hipermarketu za 30 zł. Ważna jest także do tego wszystkiego akustyka pomieszczenia. Jak ustawisz kolumny blisko ściany albo upchnięte między meblami to całe zabiegi z wydawaniem niezłej kasy na kable mogą dać ciała - wiem bo sam to przećwiczyłem.
 
Do góry