component DVD -> LCD

mp_nafta

New member
Witam wszystkich.
Mój problem jest następujący: w lcd mam wejście component YpbPr, natomiast w odtwarzaczu DVD mam wyjście YcbCr. Pytanie brzmi czy można to połączyć i jakim kablem.
Podając za wikipedią:
PbPr (tzw. Component Video) - standard analogowego przesyłania jest odpowiednikiem cyfrowego standardu YcbCr.


Pozdrawiam
 

14Mirco

New member
Tak można to połączyć kablem Component. Takie same oznaczenia mam na LCD w nawiasach i podłączone kablem componet 3xRCA-3xRCA SLV3301 Bandridge Premium.
 

mp_nafta

New member
Więc kupiłem kabel, połączyłem i obraz jest niebieski ;) Sprawdziłem w dwóch różnych kombinacjach tzn dvd ma 1 wyjscie a tv 2 wejscia, na obu taki sam niebieski. Kabel walnięty czy coś w gniazdach? A może jeszcze trzeba coś ustawić?
 

14Mirco

New member
Na moim LCD jak nie wybiorę wejścia to też mam niebieski. Powinieneś w ustawieniach LCD wybrać wejście component pod które podłączyłeś DVD. Poszukaj w instrukcji LCD. Proszę na przyszłość podawać konkretnie model LCD i DVD którego dotyczy problem. Łatwiej jest znaleźć intrukcję w języku angielskim i udzielić precyzyjnej odpowiedzi.
 

mp_nafta

New member
Dzięki za pomoc. Po chwili od napisania powyższego postu pomyślałem, że warto zobaczyć co na to instrukcja :hmm: No i czarno na białym jest tam napisane aby przełączyć sygnał z s-video na component ;) !!!
Nauczka na przyszłość - CZYTAĆ INSTRUKCJĘ!!!!:D
Pozdrawiam
ps.
Obraz jest ostry, kolorki inne - ogólnie miodzio ;)
Nawet żona to przyznała
 
Do góry