problem z Dolby Digital w kompie... ;/

blejdd

New member
Witam!

Mam problem tego typu:


Podłączylem kablem coaxialnym (digital) komputer do amplitunera by moc sluchac muzyki na kinie domowym. Mp3 dzialaja normalnie, ale problem pojawia sie gdy wkladam do cd-romu plytke z muzyka nagrana w Dolby Digital - przy próbie odpalenia plyty w programach: Windows media player, winamp, foobar 2000 - slysze w glosnikach szum.
Zatem przeczytalem na googlach, ze do odtwarzania tego typu formatu najodpowiedniejszym programem jest Power DVD - zainstalowalem, odpalilem muzyke i dziala, lecz problem tego typu, ze nie odpala mi sie Dolby Digital, czyli gra mi tylko na 2 przednie fronty... co moge z tym fantem zrobic???

Proszę o pomoc!!
 

timbot

New member
Bez reklam
power dvd w ustawieniach ma opcje wysylania dzwieku przestrzennego, ale niestety, taka licencja kosztuje......
 

blejdd

New member
VLC zalatwi sprawe ??? tzn. bedzie mi odbieralo w Dolby ??? (pytam bo nie chce niepotrzebnie instalowac), a co do Power DVD to mam oryginalna wersje tego programu, a jak sie nazywa ta funkcja w opcjach??


Co do Power DVD to wlaczylem w opcjach uzycie SPDIF i odpalilem plytke wsadzona do cd-romu, efekt? :

- na wyswietlaczu amplitunera swieci sie ikonka DTS (tzn. ciagle miga, pojawia sie i znika) i podobnie z wykryciem kanałów, pojawiają sie wszystkie 4 kolumny jako dostepne + centralny, ale nic nie gra... gdy wchodze do power dvd w opcjach w dzial: Informacje mam: SPDIF Output Device: Not Detected

Podkreslam, ze muzyki (mp3, filmy (przeskanowane ac3 filter) ogladam bez problemu...) rowniez w formacie Dolby Digital...


W czym zatem problem??? Prosze o pomoc!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry