playstation 2 a kino domowe z wyjściem optycznym dźwięku

NATE

New member
Witam,

chcę kupić do playstation 2 kino domowe, wybrałem LG HT902TB, bo ma wyjście optyczne cyfrowe dźwięku. Wiem, że takie połączenie oferuje dźwięk 5.1 jeżeli oczywiście gra puszczana na ps2 będzie to oferowała.
Mam pytanie - czy dobrze robię, chcąc łączyć tak ps2 czy podarować sobie?
Czy ktoś ma ps2, ma tak połączone i może mi zarekomendować mój tok myślenia lub wybić go z głowy :)

z góry jak zawsze wam dziękuję :)
 

marcinoko

New member
Pomysł na takie podłączenie konsoli będzie zawsze lepszym wyborem, niż podłączenie pod seryjne głośniki od TV. Napewno poprawisz sobie grywalność i dodasz efekty (to zależy od gry), idziesz w dobrym kierunku, a i filmy się milej ogląda. Sam chce kupić do swojej PS2 zestaw kina, dlatego przyłączam się do pytania;)... do tego kabelek optyczny i będziesz zadowolony.

Pozdrawiam
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
w zestawie kina domowego musisz miec nie wyjscie a wejscie optyczne
w samych grach na ps 2 nie ma dziewku 5.1 (dolby digital czy dts), ale sa gry, w ktorych wstawki filmowe sa wlasnie w 5,1
 

NATE

New member
marcinoko : na kino domowe to ja jestem zdecydowany, tylko ciągłe mam wąpliwości czy brać bez mogę czy szukać konieczine z wyjściem optycznym

@drosophilia : masz połączone tak ps2 z kinem (właśnie optycznym)? polecasz takie rozwiązanie, czy mam połączyć play-a normalnie? Oprócz playa przyda mi się jeszcze do czego takie wyjście (telewizja N?)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
tak, mam podłączone ps 2 z kinem, a konkretnie pod ampl. Yamahy przewodem optycznym i to juz od ladnych paru lat. Jesli nawet same gry nie sa w dd 5.1, to przeciez filmy dvd odtwarzane z ps 2 beda w 5.1 (jesli tak bedzie nagrana sciezka dzwiekowa)
 

skipi6

New member
Ja mam równierz podłączone PS2 do Amplitunera Yamahy Rx-V 350 kablem optycznym i nie moge wydostać dźwięku 5.1 tylko mam ProLogic2. Mimo iż filmy mam oryginalne nagrane w 5.1 dźwięk i tak jest tylko 2ch ProLogic2.

W czym może być problem ponieważ nie moge się z tym uporać ????

W ustawieniach konsoli oczywiście Optyke mam włączona.

Pomóż kolego jak potrafisz, poradź coś. Konsolka jest nówka Slim.
 
Do góry