Słuchawki 5.1 - ponownie

yarael

New member
Witam. Widziałem, że był już temat o słuchawkach 5.1, przeglądałem też inne fora, ale zapytał jeszcze raz, może są jakieś świeższe informacje.
Ogólie wszedzie pada odpowiedź "kup dobre słuchawki stereo" itd.
U mnie sprawa wygląda tak - nie potrzebuje jakiejś ekstremalnej jakości dzwięku, natomiast szukam słuchawek, które:
a) można podłączyć (no moze nie wprost...) przez złącze optyczne do Creative Sound Blaster Surround 5.1,
b) w miarę jak najwierniej odzwierciedla położenie dzwięku w przestrzeni - niestety nie mam warunków na rozstawienie głośników.

Jakość dźwięku nie jest aż tak ważna (nie wymagam produktu audiofilskiego) no ale najgorszego g... też bym nie chciał.
Cel - zabawa z udzwiękawianiem wideo w 5.1 (poziom domowy, hobby). Chciałbym mieć odsłuch możliwie najbardziej zbliżony do tego, co potem dostane z kina domowego. Wiadomo, że nie będzie to idealnie to samo itd.
Czy coś w miare taniego, powiedzmy do 300 zł dostanę, co jeszcze warto kupić? Na początku myślałem o słuchawkach Creative, ale się doczytałem ze to są trochę "oszukane" słuchawki, dzwięk jest 3D jest uzyskiwany na dwóch głośniczkach.
Jakieś propozycje? Najlepiej w Polsce, ew. w Niemczech.

Maciej
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
AKG HEARO 787
image1170145bf766745095.jpg


To jest coś ale troche ksoztują.
Możesz jeszcze pomyśleć o czymś budżetowym:
http://www.frazpc.pl/artykuly/320/51/na/glowie/TEAC/PowerMax/HP10
 

yarael

New member
AKG HEARO 787 odpadają - zbyt wysoka cena. O tym Teacu myślałem, ale on niestety nie ma wejścia cyfrowego. Najchętniej to nabyłbym słuchawki z dekoderem od razu, takie jak te np. Creative Headphones HQ-2300D, ale wyczytałem o nich tyle negatywów ze dałem sobie spokój.
Przeszukuej rożne sklepy, ale coś mi sie wydaje, że w cenie "ekonimicznej" nie znajdę raczej nic takiego. Może ostatecznie Teac... Jeszcze jakies pomysły?

Maciek
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Mimo, że "przeczytałeś tyle negatywów" będę je polecał.
Creative Headphones HQ-2300D - sam uzywam i w swoim czasie przeprowadziłem dogłębne studia na temat tego co jest na rynku i wybrałem właśnie te.
Jedyny minus - szybko żrą baterie ale... ładowane akumulatorki rozwiązują sytuację. Jeżeli jak piszesz nie musisz mieć dżwięku audiofilskiego - to są słuchafony dla Ciebie.
Rozważ jeszcze Philips 1500 U (z dedykowanym wzmacniaczem i procesorem 5.1 z serii Mach III). Pożna to jeszcze dopaść tu i ówdzie w dobraj cenie. Sam używam do stereo tych słuchawek (Phlips 1000) ale bez wzmaka.

NIE DAJ WPUŚCIĆ SIĘ W AERO !!!
 
Do góry