Transfer dżwięku w HDMI 1.1 ws. 1.3

pipokl

New member
Może ktoś bedzie mógl wyjaśnić mi jedną rzecz.
Chcialbym polączyć calość sprzętu przez HDMI (wejść/wyjść w amplitunerze wystarczy:) - są w v1.3) problem natomiast jest taki, że moje DVD wystawia HDMI 1.1:confused: i to moim zdaniem nie pozwoli na przesyl wszystkich formatów, a w szczególności SACD (nie mówiąc o rozszerzonym kolorze 10-bit/12-bit... dla filmów).

Pytanie brzmi: czy ktoś z Was testowal polączenie równoczesne DVD z amlitunerem po HDMI i np. którymś z cyfrowych interfejsów audio? Zalóżmy, że na razie zapominamy o brakach HDMI 1.1 odnośnie video.

Mam pewne wątpliwości :hmm: czy zestaw nie bedzie glupial, a priori, zanim przelączę źródlo, czy nie będzie powstawala pętla itp. itd.

Polączenia bylyby: DVD ->HDMI 1.1 + digit.audio->amplituner->HDMI 1.3a-> LCD TV, ponadto do apmlitunera dekodery CATV, konsola etc.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.:mrgreen:
 

pipokl

New member
Owszem ale nie w tym problem, zakladając, że glównym polączeniem będzie HDMI 1.1, a do odsluchu np. SACD jest potrzebne inne polączenie, to pytanie czy amplituner nie zglupieje jeżeli będą jednocześnie 2 źródla?
Wiem, można w odpowiednim momencie (po wlożeniu plyty SACD) ustawić, które zlącze ma transmitować dane - po stronie DVD ale czy sam fakt 2 polączeń nie da pętli?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nie ma problemu.
Ja właśnie w ten sposób (HDMI 1.1) przesyłam obraz i dźwiek do mojego Onkyo i potem HDMI na LCD; ale SACD muszę puszczać analogiem.
Na ampli dla opcji DVD ustawiłem wybór (analog lub HDMI). Przełącza sie to jednym przyciskiem wyboru trybu dźwieku, wprost z pilota.

Przyporządkujesz z łatwością oba wejścia w setupie ampli.
 
Do góry