Witam i znów pytam. Wzmacniacz słuchawkowy.

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam pięknie użytkowników forum. Szczególnie witam starych znajomych z pewnego forum (dopiero dziś przeczytałem co się stało), których bardzo cenię za pomoc i rady jakich mi udzielili. A mam na myśli głównie Masaja, ArtS'a, Skibusa, Blackninije. Jeżeli kogoś pominąłem to przepraszam. :)

Moje pytanie (z gatunku jak zwykle trudnych) kieruję głównie do Masaja (bo wiem, że miał zakupić słuchawki) choć każda opinia będzie mile widziana. Otóż zakupiłem ( i jestem mega zadowolony) słuchawki Beyerdynamic'a DT880. Na razie odsłuchuję bezpośrednio z CD Technicsa SL PG 420 (brzmi naprawdę dobrze). Aczkolwiek w perspektywie Technics "opuści" mnie i pozostanie mi mój HK AVR 235. Niestety podaje on dźwięk mocno "zbasowany" a to mi nie odpowiada. Stąd oczywiście koncepcja zakupu wzmacniacza słuchawkowego. No i teraz pytanie co polecacie ?
Z założenia będzie to grało z CD Harman Kardon HD970 (o ile dobrze pamiętam symbol). Oczywiście cena musi być jak najbardziej przystępna a jakość jak najwyższa :) Głównie chodzi mi o neutralność przekazywanego dźwięku.

Pozdrawiam serdecznie jeszcze raz.
Savatage
 
Ostatnia edycja:

Skibus

New member
Wybór jest w miarę prosty:
poniżej 400 zł Holdegron
ok 400 - 600 Project ( ewentualnie Creek )
ok 1000 Edgar
ok 1800 zł Naim ( do 3 tyś najlepszy )
powyżej 3 tyś można kobinować z lepszymi lapkami

Oczywiście lista obejmuje modele w miarę łatwo dostepne na naszym rynku ( nabycie wzmacniacza słuchawkowego nie jest niestety łatwe )

Co do neutralności ? hmm nie w tanim segmencie. Do tego CD szukaj wzmacniacza jasnego, analitycznego.
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witaj Skibus :) Szacuneczek :)
Czoła chylę przed twoją wiedzą i "uchem" jednakże musimy przyjać, że poruszamy się tych dwóch pierwszych kategoriach, które wymieniłeś. Więc budżet mam mocno ograniczony. Wiem, że im lepszy sprzęt kupię tym lepiej będzie słychać, ale muszę tu niestety skapitulować. Więc drążmy temat na poziomie moich możliwości :) "Lampy" jak zakładam są poza moim zasięgiem. Czy byłyby dużo lepsze ?
 

Skibus

New member
Skłaniał bym sie ku Holdegronowi. Bardzij mi pasuje niż Creek, ale od razu zaznaczam, że nie słuchałem z Twoimi słuchawkami tylko z AKG 701, 141 Studio i Pionieer A1000 i z dość jasnym źródłem (CA ). Wzmacniacz żywiołowy, dość precyzyjny, ogólnie gra dośc przyjemnie. W cenie do 800 zł to był by mój wybór. Pod warunkiem, że nie mógł bym dołozyć do Edgara. Jednak 400 zł za Holdegrona a 1000 za Edgara to spora różnica.

Creek taki lekko "zdechły" niby wszystko ok, ale braki w dynamice.
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
AKG 701 są bardzo podobne brzmieniowo do Beyerdynamic DT880, słuchałem i tych i tych i bardziej podpasowały mi jednak 880tki (lepsza ergonomia i niższa (sporo) cena). Ale brzmieniowo są zbliżone. Więc myślę, że trzeba się decydować na Holdegrona (budżet decyduje). Czy są jakieś różnice brzmieniowe pomiędzy modelem bazowym a FMB ? Ewentualnie pomiędzy różnymi modelami FMB ?
Myślałem nad standartowym modelem FMB. Nie są mi potrzebne ani zdalne sterowanie (kabel od słuchawek ma tylko 3 m więc mogę ruszyć mój szacowny zadek), ani selektor źródła (będę słuchał tylko z CD).
Pozostanie tylko podłączenie. Wykorzystam obecne RCA do podłączenia do wzmacniacza a CD podłączę do ampli coaxialem (muszę nabyć).
 

Telkontar

New member
Którego Naim'a miałm kolega na myśli ?

Pytam nie bez kozery, gdyż właśnie nabyłem AKG K 701 i mój wzmacniacz już nie wystarcza...:)

Skibus napisał:
Wybór jest w miarę prosty:
poniżej 400 zł Holdegron
ok 400 - 600 Project ( ewentualnie Creek )
ok 1000 Edgar
ok 1800 zł Naim ( do 3 tyś najlepszy )
powyżej 3 tyś można kobinować z lepszymi lapkami

Oczywiście lista obejmuje modele w miarę łatwo dostepne na naszym rynku ( nabycie wzmacniacza słuchawkowego nie jest niestety łatwe )

Co do neutralności ? hmm nie w tanim segmencie. Do tego CD szukaj wzmacniacza jasnego, analitycznego.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Gratuluję zakupu AKG.

http://www.naim-audio.com/products/headline.html

headline_lg.jpg
 
Do góry