Kabel antenowy

zxx

New member
Witam,

Wałaśnie jestem w trakcie procesu zakupowego nowego TV LCD i tak się zastanawiam czy warto wywalać około 100 w wypasioany kabel antenowy.
TV bedzie podłączony do gniazda w ścianie z kablówką Multimedia.
Czy ma koś doświadczenia z próbowaniem różnych kabli?
 

kaszub

New member
ZXX

Rdzenie ferrytowe montuje się na kablu zasilania, słuchawkowym i s-video. Tak przynajmniej piszą w instrukcji do mojego tv.
Sugerujesz montowanie ich na kablu antenowym-faktycznie poprawiaja odbiór???
 

zxx

New member
Kaszub
nie sugeruję tylko pytam. takie kable są oferowane w necie np. profigold i ciekawi mnie to czy maja jakikolwiek pozytywny wpływ na sygnał i warto w nie inwestować. wiadom jak wyczulony na jakość sygnału jest LCD :(
 

Zoltyy

New member
zxx napisał:
Kaszub
nie sugeruję tylko pytam. takie kable są oferowane w necie np. profigold i ciekawi mnie to czy maja jakikolwiek pozytywny wpływ na sygnał i warto w nie inwestować. wiadom jak wyczulony na jakość sygnału jest LCD :(

Powiem tak: Ja sobie wymieniłem dwa kabelki antenowe - między gniazdkiem a nagrywarką i między nagrywarką a TV. Czy pomogło - chyba tak, bo nie mam przebić i lekkich mrówek (oba przewody biegną przez kłębowisko przewodów zasilających, głośnikowych i interkonektów). Jest tylko małe ale - jednocześnie wymieniłem dwa SCARTy na Profigolda, może to one pomogły? Nie spodziewaj się polepszenia obrazu - jeśli już to redukcji części zakłóceń - ale tylko tych powstałych między gniazdkiem a TV. Dużo ważniejszy jest kabelek na zewnątrz - a tego nie będziesz wymieniał.
Pozdrawiam
Z.
 

Slots123

New member
kiedys znaczaco pogorszyl mi sie sygnal z kablowki UPC .... zglosolem to .... przyszedl technik, cos tam pomierzyl i powiedzial ze mi sie kabel w gniazdku poluzowal .... oki .... naprawil, ale powiedzial przy okazji ze ja mam kabel antenowy bardzo slabej jakosci i ze on da mi lepszy ..... podlaczyl swoj kabel i poszedl .... sygnal byl rzeczywiscie lepszy .... ale cos mnie podkusilo i nastepnego dnia znow podlaczylem swoj stary kabel .... i wtedy dopiero byla rewelacja ... obraz zyleta .....
... wiec ....

dodam ze moj stary kabel antenowy ma kupe lat i walal sie gdzies w szafce, gdzie przypadkiem go znalazlem ...
 

zxx

New member
[Proszę nie robić zbędnych powtórzeń ostatnich wypowiedzi. ArtS]

no to jednak świadczy o tym, że kabel antenowy może mieć istotny wpływ na jakość obrazu
 

dariom1

New member
jak będzie słaby sygnał to żadne rdzenie, cuda z allegro też nie pomogą... ja mam upc i kable które mają z 10 lat(znalazłem je w piwnicy u dziadka) no i obraz jest zajeładny:) lecz czasami upc daje sygnał słaby no i kaplica.
 

mpmomot

New member

mborows

New member

mpmomot

New member
mborows napisał:
Witam.

Jakość kabla antenowego ma znaczenie, ale nie ma co nadmiernie przesadzać. Ja całą instalację antenową mam wykonaną z kabla opisanego na stronie


OK. Zgadzam się z Tobą, ale instalację już mam wykonaną przez kablówke i nie miałem żadnego wpływu na to jakiego materiału użyli:( . Chodzi mi o to, aby wyeliminować zakłócenia w końcowych elementach zestawu. Bądź co bądź gdy sygnał do tv przchodzi przez np. DVD lub Video jakieś straty są... Mam nadzieję że lepsze kable będą jakimś antidotum na te dolegliwości.


p.s Nie jestem farmaceutą:D
 

ciachol1

New member
Jak podłączyć antenę?

Mam pytanie zmieniłem mieszkanie mam kablówkę multimedia ale gniazdo jest w innym pomieszczeniu czy można sygnał do TV przesłać drogą radiową czy musi być kabel antenowy położony? Jeżeli można drogą radiowa to jaki sprzęt trza kupić Pozdrawiam i oczekuje pomocy!!!!
 

ptr3009

New member
Nie wiem czy można, ale ja mam puszczony kabel przez ściane (wiercenie) i jest OK.
Niedługo będę miał nowy lcd i mam pytanie. Posiadam kabel jakiś 10 letni od gniazdka tv kablowej multimedia pod tv. Czy trzeba wymieniac na jakiś nowy?
 

RheeTCT

New member
A cóż to jest?!
Gdzie jest moderator?


Kabel oczywiście ważny,ale bez przesady.Zwracajcie uwagę na końcówki-wtyczki.
 
Ostatnia edycja:

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
akurat w przypadku kabla antenowego, jego jakość ma dosyć ważne znaczenie..
najważniejsze jest, żeby był dobrze wyekranowany i NIGDZIE NIEPOZAWIJANY ! najgorsze dla kabla antenowego jest zawijanie go w krążek - wytwarza się tak silne pole (cewka), że potrafi zakłócić nawet najlepszy sygnał.. lepiej poświęcić np. oryginalną wtyczkę, skrócić kabel do pasującego i zarobić wtyczkę na nowo..
 
Do góry