strata jakości

marko666

New member
Chciałbym podłączyc zestaw głośnikowy logitecha z-5500 z kompem, problem w tym ze przewód bedzie mi potrzebny o długości 15m (bo takie miejsce wybrałem dla tego zestawu) Kupilem juz kable (jack jakck o takiej długości ) ale czy przy tej długości bedzie duża strata na jakości oraz czy kupując tanie kable tej długości z allegro np kolo 15zł Czy będzie duża strata jakości.
 

bluray

Banned
Użyj wyłącznie coaxial. Tak długich optyków nie spotkałem i muszą być bardzo drogie.
Trzy kable stereo po 15 m analog to musi się źle skończyć.
Mam ten zestaw i jest bardzo OK !
Ale zasilam go coaxial-em i/lub optykiem.
Zrób prosty test:
podjedź do HEADA jakimś np. DVD.
Połącz 15m analog i jednocześnie optykiem/coaxial.
Przełączaj źródła i słuchaj.
Muszę założyć, że będziesz podłamany.
Z-5500 ma słabą stronę:
wysokie tony są trochę za słabe przy braku regulacji.
Przypuszczam, że po analogu będzie już dramat bo zwiększy się udział szumu na poziomie przedziału pasma 4 kHz -10k Hz.
A więc kluczowego dla selektywności kierunkowej tgz. niskiej góry.
 

marko666

New member
oki ale coaxial jest taki długi i nie wiem jak podłączyc bo w z-5500 logitechach jest wejscie coaxial a w karcie muzycznej jest 3x jack (sorki ale bardzo słabo się znam na tych sprawach ) Jak byście mogli wytłumaczyc mi bo kupilem juz w miare dobre kable głośnikowe i został mi problem podłączenia z kompem Bo chce jeszcze podłączyc Sony PS3 i do tego mam juz kupiony kabel optyczny A do kompa mam duzą odległośc 15m i nie wiem jak sie za to zabrac zeby tez duzo kaski nie poszlo na to a w miarte dobrze grało jak na te głośniki
 
Do góry