Jakie kable głośnikowe

zxx

New member
Witam,
W związku z zakupem nowego TV pomyślałem o małej reaktywacji mojego sprzętu KD. Dokładnie chodzi o wymianę kabli głośnikowych.
Mam, delikatnie mówiąc przeciętny sprzęt - jest to mini wieża sony MHC NX3AV z opcją odtwarzania KD + 2 głośniki frontowe (110W, 6ohm, 10% THD) + 2 głośniki surroud + central (35W, 8ohms, 10% THD). Długość kabli dla frontów to około 4-5mb każdy a sourroud około 6-7 mb każdy.
Pytanko brzmi - po pierwsze czy warto coś zmianiać a jeżeli tak to na co. :grin: Liczę na Waszą wiedzę i doświadczenie.
Dodam jeszcze (możę jest to istotne), że frot to głośniki dwudrożne bass reflex ekranowane.
Uszczegółowieając chciałbym poprostu wiedzieć czy na tym sprzęcie jestem w stanie usłyszeć różnicę, jeżeli zainwestuję w kable głośnikowe.
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Odpowiedz na pytania:
- ile ten sprzęt co masz kosztował ?
- ile zamierzasz wydać na ew. wymianę ?
- jaki teraz masz kable ?

Wydaje mi się, że nie warto, chociaz odpowiedzi na powyższe pytania może cos zmienią.
 

Skibus

New member
Jeżeli masz jakieś beznadziejne kable to wymień na takie za 4-5 zł m i koniec. Wiecej i tak nie usłyszysz. Jezli masz kable w miarę porzadne ( 2mm2 przekroju ) to szkoda Twojego czasu i pieniędzy.
 

zxx

New member
Sprzęcik jest już troszkę leciwy. Kupowałem go jakieś 8 lat temu i kosztował bagatela 3000 PLN. Obecen kabel na moje oko mają przekrój ~0,75mm.
Poki co wstępnie wybrałem:
Przewód głośnikowy 2,5mm2 PGC7254 Profigold - po 9,9 pln/mb (frony+central)
Przewód głośnikowy 1mm2 OFC Flat Catharsis - po 3,5 pln/mb (surroundy)
 
Do góry