Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

digitalus

Banned
witam
od pewnego czasu w internecie sa dostepne filmy na ktorych widac wyraznie ze plazma ma zdecydowanie lepszy obraz od telewizora laserowego.

jednyny minus to znacznie wiekszy pobor pradu niz w telewizorze laserowym.
ale to nie koniec, telewizor plazmowy panasonic ktory jest obok telewizora laserowego ma 60 cali i prawdopodobnie bez funkcji neopdp.
http://www.youtube.com/watch?v=mK8vJG9lakQ
drugi fim pokazuje dwa telewizory plazmowe panasonic full hd , jeden neopdp i lcd , spadek poboru pradu jest wyrazny.
http://www.youtube.com/watch?v=WrU4pKuBWm0&feature=related
jesli plazma wygrywa z telewizorem laserowym to z lcd, oled tym bardziej.
plazma:krol:
 
Ostatnia edycja:

slony

New member
ciekawe są te zestawienia, mysle ze dzieki temu mozna zauwazyc ze kazda strona moze pokazac dany model w lepszym lub gorszym swietle wedle przekonania :) w pierwszym filmiku musial byc wybrany celowo jakis nieudany model plazmy zeby roznica byla znaczna na niekorzysc, w drugim filmiku pokazano plazme z ustawieniami eco kontra jakis model lcd ktory mial wiekszy pobor pradu :) I bądź tu mądry
 

kokolino69

New member
pisałem już w temacie o lcd-kach, ale może tutaj się ktoś pokusi o komentarz ;)
Pochodziłem pooglądałem i chyba stanie na sony, teraz tylko pytanie na którym?
wszystkie 40": we5b/s5650/v5500/w5500
Który z tych tv jest najlepszy :wink:?
Tv będzie najczęściej używany do oglądania tv z normalnej anteny, cyfrowy polsat + oglądanie filmów z komputera - i tu mam pytanie: Gdzieś usłyszałem że Sony odtwarza tylko jakieś własne formaty - czy to znaczy że nie będzie można na tych tv oglądać filmów z laptopa? Pytanie pewnie śmieeszne ale wybaczcie :wink:
Do tego prawie w tej samej cenie jest 46 v5500, ale od kanapy do tv bedzie jakieś2,8 w porywach do 3,2 m, i obawiam się że może być trochę za duży.
Z góry dzięki za opinie
 

slony

New member
podlacz laptopa do interesujących cie tv i bedziesz widzial naocznie jak sobie radzą przy danej rozdzielczoisci( w laptopie bedziesz musial ustawic odpowiednią rozdzielczosc jesli nie bedziesz mial obrazu na tv) w mediaexpert nie robią problemow z podlaczeniem swojego sprzetu do tv w sklepie.

Co do wielkosci to pewnie kwestia przyzwyczajenia, nie bede ci mowil czy odpowiednia czy nie(sam musisz ocenic), na pewno przy sygnale analogowym 46 cali z 3 m moze byc za duze bo bedziesz widzial nieczysty obraz , za to przy dobrym sygnale z dvd, czy przy programach hd ta odleglosc jest ok, przy filmach tez 46 cali bedzie dobry a nawet przy orginalnym obrazie 16/9 mozesz chciec wiekszego.
 

kokolino69

New member
slony napisał:
podlacz laptopa do interesujących cie tv i bedziesz widzial naocznie jak sobie radzą przy danej rozdzielczoisci( w laptopie bedziesz musial ustawic odpowiednią rozdzielczosc jesli nie bedziesz mial obrazu na tv) w mediaexpert nie robią problemow z podlaczeniem swojego sprzetu do tv w sklepie.

Co do wielkosci to pewnie kwestia przyzwyczajenia, nie bede ci mowil czy odpowiednia czy nie(sam musisz ocenic), na pewno przy sygnale analogowym 46 cali z 3 m moze byc za duze bo bedziesz widzial nieczysty obraz , za to przy dobrym sygnale z dvd, czy przy programach hd ta odleglosc jest ok, przy filmach tez 46 cali bedzie dobry a nawet przy orginalnym obrazie 16/9 mozesz chciec wiekszego.
A tak na chłopski rozum to jaka jest różnica między tymi modelami? Z tego co widze np. na ceneo to ten WE5B jest sporo droższy od innych?
Mógłbyś się jeszcze odnieść do tego fragmentu:

Gdzieś usłyszałem że Sony odtwarza tylko jakieś własne formaty - czy to znaczy że nie będzie można na tych tv oglądać filmów z laptopa? Pytanie pewnie śmieeszne ale wybaczcie :wink:
 

slony

New member
roznica miedzy modelami czesto polega na dodatkowym wejsiu hdmi, wbudowanym dekoderze itp. nie znam tych modeli wiec ci nie pomoge w tej kwestii ale tak czy inaczej jestem jak niewierny Tomasz i nawet jak mi ktos mowi ze bedzie ok to wole to sam sprawdzic i tobie proponuje saprawdzic te kwestie z obrazem z laptopa empirycznie .

Moje niedowierzanie jest wzmocnione doswiadczeniem z karta graficzną z tv-out ktora kiedys kupilem z wyjsciem s-video ktore moze i dzialalo ale nie na moim tv gdzie mialem tylko wejscie euro i po podlaczeniu kompa do tv obraz byl kiepski , dlatego teraz kupując sobie tv (akurat wybralem plazme) przed zakupem dokladnie ją przetestowalem podlaczylem swoj laptop w sklepie i widzialem czego moge sie spodziewc(efekty byly bdb przy divx ) - i tobie tez to proponuje.
 

digitalus

Banned
nawet jesli wybrano gorszy model plazmy w tym pierwszym filmie i okazuje sie ze plazma ma lepsza jakosc obrazu od telewizora laserowego to wniosek moze byc jeden. plazma to najlepszy wybor.po prawej stronie jest telewizor laserowy mitsubishi. jakosc obrazu w telewizorze laserowym podobna jak w lcd,zanik szczegolow, slaby kolor czarny.wystarczy spojrzec na barierki w czasie filmu. numer domu, w telewizorze plazmowym obraz jest ostry .w telewizorze laserowym widac rozmycie obrazu podobnie jak w lcd.
jestem bardzo zdziwiony ze jeszcze ktos kupuje lcd
 
Ostatnia edycja:

meda11

New member
Witam wszystkich i przechodzę od razu do rzeczy...

Jakie masz warunki? = 5m x 5,5m
Preferowana wielkość matrycy? = 37"-42"
Preferowane marki? = wszystko tylko nie Philips

Preferowana technologia? = LCD
HD Ready czy Full HD? = tylko Full HD
Jaki sygnał? = najczęściej HD (mecze ligi NBA, gry na PS3, filmy BD), rzadziej SD (Cyfrowy Polsat)
Jaka odległość od ekranu? = min 1,5m - max 3,5 m
Jakie urządzenia do podłączenia? = laptop Samsunga (po HDMI), PlayStation 3 (po HDMI)

Jaka klasa cenowa? = do 3500zł
Kiedy najczęściej oglądasz?= wieczór (gry, filmy), noc (mecze)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? = duże okno od strony zachodniej (z roletą)

Ile osób zasiada przed telewizorem? = 1-4
[FONT=&quot]Jaki masz telewizor? = 29" 100Hz Thomson CRT 4:3
Czego oczekujesz od telewizora? = Porządnego odbioru i wyświetlania sygnału HD (SD wisi mi)
[/FONT]

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam!
 

meda11

New member
Prawdę powiedziawszy skreśliłem plazmę ze względu na cenę. Nie przypuszczałem nawet, że można dostać 42" plazmę z Pełnym HD za nieco ponad 3k. Wielkie dzięki!
 

Radzio2009

New member
WITAM WSZYSTKICH.

Na tym forum jestem zupełnie nowy, więc na początek gorąco Wszystkich pozdrawiam.

Mam dylemat dotyczący kupna TV i kina domowego.

Mieszkam w bloku.
Pokój 3,4 x 4,5m. /wiem .... szału nie ma/
TV chcę umieścić na ścianie.
Sądzę, że 42-46" będzie wystarczające./będę oglądał z odległości ok. 3,5-4m/.
Po przeczytaniu wielu postów w 90% jestem przekonany do plazmy.

No właśnie ... jaki model i jakiej firmy?

Tyle tego na rynku, że naprawdę potrzeba fachowca, żeby to ogarnąć.
Na zestaw TV i kino domowe przeznaczyłem kwotę ok. 4,5 - 5 tyś.

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
 

Radzio2009

New member
Witam ponownie.
Pragnę dodać pytanie:
1. Sygnał mam z kablówki firmy UPC po zakupie tv przejdę na sygnał cyfrowy w UPC
Tu rodzi się pytanie jak można nagrywać filmy, cofać itp?
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

Radzio2009

New member
Radzio2009 napisał:
WITAM WSZYSTKICH.

Na tym forum jestem zupełnie nowy, więc na początek gorąco Wszystkich pozdrawiam.

Mam dylemat dotyczący kupna TV i kina domowego.

Mieszkam w bloku.
Pokój 3,4 x 4,5m. /wiem .... szału nie ma/
TV chcę umieścić na ścianie.
Sądzę, że 46-50" będzie wystarczające./będę oglądał z odległości ok. 3,5-4m/.
Po przeczytaniu wielu postów w 90% jestem przekonany do plazmy.

No właśnie ... jaki model i jakiej firmy?

Tyle tego na rynku, że naprawdę potrzeba fachowca, żeby to ogarnąć.
Na zestaw TV i kino domowe przeznaczyłem kwotę ok. 4,5 - 5 tyś.

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

Zgodnie w warunkami na forum podaję poniższe informacje:

Jakie masz warunki = 4,5 m x 3,4 m
Preferowana wielkość matrycy = 42 - 50"
Preferowane marki = brak

Preferowana technologia = plasma
Jaki sygnał = kablówka UPC docelowo cyfrowa UPC
Jaka odległość od ekranu = 3-4 metry
Jakie urządzenia do podłączenia = filmy DVD i divx z PC 3,

Jaka klasa cenowa = 2500 zł. do 4500 jeśli będzie trzeba (wiadomo, im mniej tym lepiej)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = raczej wieczór i noc ale w dzień weekendy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = okno od południowy zachód- tylko pod wieczór mam trochę słońca ale mam rolety
- od rana do popołudnia jest ok
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2-4
Jaki masz ulubiony program = filmy, discovery i inne

Jaki masz telewizor = 32"
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czego oczekujesz od telewizora = dobrej jakości, braku smużenia, dobrego odwzorowania kolorów i czerni - chcę też spróbować używać go jako monitora
Czy ma być HD Ready czy Full HD – nie wiem

Za pomoc z góry serdecznie dziękuję

PS.
Co sądzicie o LG, na tym forum są chwalone.
 
Ostatnia edycja:

PiotrekHD

New member
Po kilka latach używania LCD (b. dobrej jakości, Sharp Aquos) zmieniliśmy sprzęt na 42" plazma Panasonic TX-P42S10ES. Szczerze polecam, nie spodziewałem się takiego skoku jakości obrazu. Za ok. 2600zł to b. dobry wybór.
 

markatan

New member
Radzio2009 napisał:
.. Sygnał mam z kablówki firmy UPC po zakupie tv przejdę na sygnał cyfrowy w UPC
Tu rodzi się pytanie jak można nagrywać filmy, cofać itp?
Takie funkcje to może mieć dekoder od kablówki.
TV do tego nic nie ma. On tylko wyświetla obraz.
To pytanie nie do tego wątku.
 

Dżon Bondżoe

New member
Słuchajcie dzisiaj się wkurzyłem - wziłąłem laptopa z kablem vga i piłę jedynkę (the saw) dvd i polazłem do euro zobaczyć piłę na ps50b530

obraz żyleta! piękny z bliska i tak dalej - no normalny po prostu - bez rewelacji ale an prawdę w dechę.
Dzwonię do żony: "słuchaj chyba nie ma sensu dopłacać. obraz marzenie"
ale mówię - ide jszcze do saturna -bo tam wszystkie plazmy samsunga 50" stoją obok siebie

Podłączam laptoka z filmem dvd do 850tki i...... szczena mi opada - czerń jest czarna - obraz można obglądać bliżej!!!!!! od razu rozwiałem problem odległości - te plazmy kopią!!! można spokojnie z 2m ogladać
a 850tke to z ręką na sercu z tej odległości - zmasakrowałem się tym obrazem!!!!! a to tylko DVD!!!! żadnego materiału HD nie oglądałem a będę miał nkę...

Sluchajcie nie mogłem wyjść z podziwu - odpowiadam na pytanie TAK samsung ps50p850 kroi, miażdży i co tam chcecie - nie przelewa mi się ale kupie sobię tą plazme - jest moim marzeniem - teraz, gdy posłuchałem rad Waszych i porównałem na tym samym kablu i sygnale - wiem, że ta plazma to masakra. acha - porównymwałem tak z ciekawości tylko z lcd - bez komentarza - napisze tylko to: lcd to sprzęt dla naiwniaków zeby nie napisać bardziej dosadnie)



myślę sobie dobra podłączę teraz do ps50b530 - podłączam i..... zero emocji - no jest O.K. ale czegoś mi brakuje!!!!!

podłączyłęm do 650 - znacznie lepiej ale jednak to nie 850!!!

także nie piszcie, ze 650 i 850 różnią się tylko grubością, bo to nie prawda :) jest gradacja w tych modelach. 650 ma lepszy obraz -ale do 850 jej SPORO i wyraźnie brakuje!!!

jako laik stwierdzam - TAK samsung ps50b850 jest mega wypasionym tv z najlepszym obrazem w tej cenie !!! czerń, kolory, naturalne kolory, i po prostu ten obraz, którego nie potrafię opisac - jest tkai nautarlny - a co dopiero po kalibracji???

5800PLN - tyle kosztuje to cudo i tyle opłaca się za niego dać!!!
jest sliczny - a obraz ma po prostu powalajacy - nie stac mnie na kuro - nawet gdybym mógł dac 9tys za tv to bym nie kupił - ale 5800 dam za ten tele bo jest po prostu tej ceny wart i rozwala inne tv - tyle głosu laika podekscytowanego piękną plazmą - przy tym tele inne plazmy bledną a lcd??? lcd to dobry materiał na monitory i ekrany do laptopów :)
 

Radzio2009

New member
Witam ponownie.

Po "burzliwych" rozmowach z małżonką "stwierdziliśmy", że preferowana wielkość matrycy to od 46" do 50"

No i b. ważna sprawa, interesuje mnie tylko HD, bez FULL HD /oszczędność kasy i energii, sygnał odbieram z kablówki UPC/


Poważnie skłaniam się do Panasonica TX-P46G10E, no ale ma on FULL HD czego ja nie chcę!!!

Co do tego TV byście proponowali?
1. Jakie kino do 1 tyś.?
2. Coś z możliwością nagrywania na dysk twardy i na płyty DVD do 1 tyś.
3. Inne ciekawostki
Może inne propozycje!!!


Mam pytanie odnośnie dźwięku. W większości modeli jest
Tuner 1 (typ):
Analogowy oraz DVB-T (Cyfrowy naziemny)

Czy nie będzie za słaby dźwięk???
Pozdro
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam
wniosek jest jeden .jesli telewizor to tylko plazmowy. panasonic, samsung, lg.
samsung 850 prezentuje sie rewelacyjnie.
oczywiscie jest jeszcze pioneer ale niestety cena "zaporowa".
 
Do góry