Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

Atbasz

New member
Mała konkluzja...

Witam.
Świetny artykuł który zapewne rozwieje wiele niepewności związanych z wyborem odpowiedniego sprzętu.Jednak zastanawia mnie jedno ze zdań jakie ujął autor tego wątku /nie wiem jak zaznaczyc ten cytat,sorry,więc postaram się go przytoczyć/.Autor napisał że: w starszych modelach należy uważać ażeby nie wypalić znaków statycznych takich jak logo stacji itd....Co to oznacza w starszych modelach?????
Nawet tv z I ligi wypalają loga!!!!!!
Patrz na wątek - wypalanie się plazm do pana RMarek.
Czyzby ten problem już nie istniał????
Może mi to ktoś wyjaśnic lub przybliżyć ponieważ możliwe że jestem w błędzie ale ja także stoję przed wyborem LCD czy Plazma!?
Pozdrawiam.


ADMIN EDIT: Proszę nie cytować tak długich wypowiedzi!!

pooh1968 EDIT: Ortografia!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koriolan

New member
Ja proponuję stworzenie uproszczonego kompendium "co kupić -plazma czy LCD" w zaleznosci od ŹRÓDŁA SYGNAŁU.
te informacje oczywiście są , ale baardzo porozrzucane.
Chodzi mi o to, które sygnały W OPTYMALNYCH WARUNKACH POZOSTAŁYCH (odległośc od ekranu stosowna do przekatnej, brak trudnych warunków oswietlenia itd )
wyglądaja lepiej na LCD HD Ready, LCD Full HD, PLAZMA HD Ready czy plazma Full HD

po kolei wypisuje kategorie.. może np Kiki sie wypowie?/
a może oprócz tego może jakas sonda ??

a) sygnał z anteny dachowej
b) TV sat analogowa
c) kablówka
d) Cyfra + / n / Polsat Cyfrowy- kanały SD
e) Cyfra + / n / Polsat Cyfrowy - kanały HD
f) DVD
g) DVD via HDMI
h) komputer via DVI
i) konsole nowej generacji
j) odtwarzacz BR / HD DVD

Niektóre odpowiedzi są dośc oczywiste. Inne chyba nie do końca.

Pozdrawiam

Michał
 

szak

New member
Koriolan napisał:
Ja proponuję stworzenie uproszczonego kompendium "co kupić -plazma czy LCD" w zaleznosci od ŹRÓDŁA SYGNAŁU.
\Michał

podpisuje sie pod tym, w sklepie mozna sprawdzic "wiele walorow" TV, ale nie zawsze mamy pod reka te zrodla sygnalu co w domu. Co do twierdzen scott'a mam podobne odczucia. Obraz w HD np na panelu 42" wydaje sie jakby chcial "rozerwac" TV:grin: I nie wazne z ilu metrow patrze, za chiny nie moge skupic sie na filmie
 

elfior

New member
Wife Acceptance Factor

Oj tak, i jak tu przekonać żonę...:D


pooh1968 edit: Może po prostu porozmawiać... :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli chodzi o WAF to generalnie nie zdziwmy się, że nasze kochane kobitki mogą nas nieraz zadziwić. Pamiętajmy - one doskonale wiedzę, że u mężczyzn wraz z wiekiem zmienia się tylko cena zabawek. Generalnie ROZMOWA czyni cuda. PZDR dla szczęśliwych posiadaczy cudownych żonek:krol:
 

cygan

Member
Te wykresy będą (prawie)zawsze aktualne!

Jak w tytule. scott - praw fizyki nie zmienisz. Wykres jest aktualny i będzie. Gdzie podane jest na nim dla jakich typów sygnałów jest aktualny bądź nie? Są podane rozdzielczości, a że 1080pix w poziomie nie jest dla Ciebie FullHD, to Twoja sprawa. Pokaż mi odbiornik który przenosi 1920pix w poziomie? Na wystawach bywają tylko prototypy 3840x2160(pisałem chyba kiedyś tu na forum). Wystarczy,że dodasz bardziej pochyloną linię od linii 1440 dla swoich 1920 (czy jeszcze bardziej dla 2160). Więc jak dorzucisz "swoje 1920" do wykresu to może i wyjdzie 120' z 3 metrów...co nie zmienia faktu ,że wykres jest nadal aktualny. Tak na marginesie-jest jeszcze praktyczna strona: w kinie zajmujesz najlepsze optymalne miejsce do oglądania...wyciągnij ręce do przodu i końcami palców ustal szerokość wyśw.filmu, w domu stań i nanieś ten rozstaw na ścianę. I co? Nie wychodzi...
 

timbot

New member
Bez reklam
co do tabelki, skoro niektore telewizory fullHD nie wyswietlaja rzeczywiscie obrazu o pelnej rozdzielczosci, czego dowodzi ponizsza informacja:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=18376
to nawet siedzac blisko nie widac na nich wiecej szczegolow, niz na tv o nizszych rozdzielczosciach, a tabelka pokazuje jedynie odleglosc z ktorej mozna rozroznic piklesle :)
hehe, podpisano zamęt maker :)
 

pawel86ck

New member
Temat plazma/lcd, jeśli kogoś interesuje jakość obrazu wskazał bym zdecydowanie plazmy. Tu jakość jest bardzo satysfakcjonująca w każdej scenie, odwzorowanie barw, ich natężenie wszystko jest wręcz dla mnie idealne. Wreszcie ciemna scena jest taka jak powinna, odpowiednia ilość przejść tonalnych szarości, prawdziwa czerń dzięki której nie widziałem przykrego efektu wybijania szarości przy aplach. Mam też wrażenie że obraz ma dużo wyraźniejsze kontury, podczas gdy na lcd wydaje mi się trochę rozmazany (porównując obraz HD przy takiej samej rozdzielczości natywnej TV). Zdaję sobie sprawę że technologia lcd jest ciągle udoskanalana że rzeczywiście co rusz musimy zmieniać poglądy itp jednak większość lcd dostępnych na rynku niesie ze sobą te same wady i jedynie te topowe i najdroższe oferują akceptowalną dla mnie jakość (podświetlenie led) podczas gdy za ok 4tyś zł dostajemy plazme która chypnotyzuję wręcz jakością obrazu. Sam niestety posiadam lcd, samsung LE26R41B (26cali i matryca ips) czyli w sumie zdawało by się niezły model niepatrząc na średnicę. Jestem jednak bardzo niezadowolony, do jego kupna skłoniły mnie wypowiedzi sprzedawców (ależ ja byłem głupi). Mieśiąc po mnie moja siostra kupiła sobie plazmę 37cali za 3500 zł Panasonica (tylko 500 zł więcej a przecież róznica w calch jest;), jednak okazało się że nie tylko większy rozmiar okazał się mnie zdołować. Jakość obrazu po prostu deklasuje tego mojego samsunga :( a już w ciemnych scenach to poprostu chce mi sie płakać. Gra w splinter cella 4 na ps3 odrzuca podczas gdy na plazmie siostry wszystko wygląda tak jak powinno (ehh ta czerń i detale) i zachęca do patrzenia. Ostatnio spotkałem kolegę który też właśnie kupił sobie lcd, kupił jeszcze lepszy model od mojego i twierdził że lepszego obrazu nie widział, słowem był bardzo zadowolony. Z chęcią zaprosiłem go do siostry (mieszkamy w tym samym domu więc to nie problem:), po tym jak pokazałem mu obraz w splinter cellu czy też w filmach dvd/bluray oniemiał (obok stał też mój lcd). Poszedł do domu i od tej pory też nażeka na obraz z lcd, sprzedał też szybko swoj model i wymienił na plazmę. Wniosek nasuwa się sam, może nie jestem jakimś specem z salonu który rozpisał by zaraz jakieś superhiper latywy na temat lcd, ja poprostu oceniam jak to ma się w praniu :). BTW pamiętajcie że lcd w salonach z TV są w miejscach bardzo naświetlonych, obraz w domu i ciemną porą wygląda inaczej i to są róznice na minus widoczne :(. Wniosek, jesli potrzebujesz dobrego telewizora w chwili obecnej to tylko plazma. Dopiero sed, fed czy też inne pieroństwo może moim zdaniem zmienić ten stan rzeczy. Pozdrawiam
 

jejek78

New member
BArdzo dobra wypowiedz ja nie bede sie tak rozpisywal ja kupilem lcd samsunga full HD i bylem zalamany az sie poplakalem ze sami sobie ludzie zycie utrudniamy ze sprzedawcy nam kity wciskaja LCD jest do bani porownanie mialem bo mam starego LG plazme ponad dwa lata ma i rozdzielczosc tylko 1024/768 niejest to nie jest taki wypas jak teraz sa plazmy ale od mojego zalamania co do jakosci LCD to o moja plazme dbam jak NIGDY POZDrawiam
 

Raschey

New member
Sony KDL 40S3000

No więc chciałem się podzielić z Pańswem swoimi wrażeniami LCD vs. Plazma.
Miałem przyjemność oglądania przez pewien czas Cyfry+ SD na plaźmie Samsunga starej generacji.Miałem taką możliwość w pracy (niestety ostatnio zlikwidowali). Obraz nie był idealny ale dało się oglądać.
Ostatnio kupiłem do domu Cyfrę+ SD i podłączyłem pod TV CRT Sony.Obraz lepszy niż ze zwykłej anteny aczkolwiek trochę za mgłą itd.Być może to wina telewizora bo od jakiś 3 miesięcy powoli zaczął mi siadać,świecił na zielono,czerwono albo wcale się nie chciał odpalić.Miałem ten TV od 15 lat.
Jako że już od pół roku myśle nad zakupem plazmy 42" albo LCD-ka podjąłem decyzję że już czas zmienić bo stary sprzęt wysiada powoli,mam dobry sygnał z Cyfry+ (przynajmniej tak myślałem) pozatym zawsze chciałem większy TV typu plazma albo LCD-ek.
Wstępnie miałem już wybrane po miesiącu intensywnego myślenia i oglądania LG 42PC51 i o mały włos bym już go kupił przed świętami tu jednak zadziałał słynny czynnik Wife Acceptance Factor.Mówił on że 42" to za dużo i wystarczy 32".Ja jednak uparcie twierdziłem że chociaż 37" (odległoś to około 3,5m).Stanęło na Sony 37p3000.Był już konsensus ae po przeczytaniu forum stwierdziłem że parę złoty dołożymy i będzie już ta 40" 400S3000 która ładniej świeciła miła 3 hdmi i do tego nowszą technologie podświtlenia matrycy.Sugerując się tabelką z forum stwierdziłem że nie będzie to za dużo.
Dodatkowymi atutami było to że Sony to dobra marka (nie robi plazm więc LCD) i mieliśmy TV tej firmy 15 lat.Dodatkowy argument to 5 lat gwarancji.
Obejrzeliśmy jeszcze z 10 razy ten TV na obrazie z prezentacji i zdecydowaliśmy że kupujemy.Dodatkowo opinie z tego forum utwierdziły mnie w naszym wyborze.Jako że podejmuje decyzję nie na gorąco poczekałem do nowego roku (FV na firmę) i wczoraj kupiłem ten TV i wydałem na niego mnóstwo kasy (jak na moje możliwości).
Przywiozłem do domu,podłączyłem pod Cyfrę+ i to co zobaczyłem spowodowało że upadłem na kolana.Takiego gów.... obrazu to ja się w najśmielszych przypuszczeniach nie spodziewałem.Tyle kasy wywalić i mieć taki obraz spowodowało u mnie desperackie myśli.Udało mi się spać w domu ale Wife jest na mnie na śmierć obrażona i wściekła.
Naszczęście nie umarłem we śnie i obudziłem się rano.Niestety koszmar trwa...
Tiwizor jak na 3,5m odległości wydaje się za wielki !!! Myśle że 32" było by idealnie. Nie wiem skąd są wzięte przeliczniki w tej tabelce na forum i dlaczego sprzedawcy też mówią że do tej odległości może być 37-40.Wiem że to zeleży też od sygnału ,ale ten z Cyfry+ podobno jest dobry.Masakra tylko tak to mogę określić.Chyba będę musiał pokój przemeblować żeby TV stał po długości bo da się ten obraz oglądać ale z odległości 6m. Z 4m bardzo ładnie widać wszystkie zakłócenia i np.znaczki stacji TV wyglądają koszmarnie !!!
Na tym starym LCD-ku Samsunga z rozdzielczością 700x500 czy coś podobnego obraz był o niebo lepszy !!! Spodiewałem się że na LCD-ku może być trochę gorzej ale nie taka masakra.Dziś podłącze do niego kino H/K przez Component i zobaczymy.Wczoraj już nie ryzykowałem bo bym się chyba popłakał jak efekt był by taki sam jak z Cyfrą+.
Oglądałęm TVN na LCD-ku 37p3000 i sygnał był podobno ze zwykłej anteny (tak mówił sprzedawca) i tam obraz też był bardzo słaby ,gorszy niż na w/w starym Samsungu ale z Cyfrą+ miało być sporo lepiej.A tu nie dość że nie jest lepiej to może i nawet gorzej.
Ze szczegółów technicznych to podłączony jest tuner Strong po Euro,sygnał w ustawiniach ustawiony na RGB,podłączyłem też tuner Pionka też po Euro ale jest taka sama kich jak była.Dziś spróbuje podpiąć dekoder po HDMI i puścić po tym sygnał SD ale z tego co czytałem na tym forum to może być tylko gorzej bo podobno kanały SD lepiej odbierają po Euro.
Antene mam 90cm,konwerter jakiś za 20zł (ale to akurat chyba nie ma znaczenia),sygnał jaki pokazuje dekader jest na Full tzn. bardzo dobry więc to też nie jest przyczyną.Jakość brakuje jednego stopnia do najlepszej.
Po prostu ten TV tak słabo świeci.
O sygnale ze zwykłej anteny nie będę się wypowiadał bo po prostu nic nie widać.
Jak będę miał chwilę to zrobię kilka zdjęć coby to ustrzec przyszłych użytkowników przed popełnieniem tego samego błędu.
A trzeba było kupić plazmę Samsunga to jak zwykle człowiek chciał mieć coś lepszego,wyższej klasy i się wyżyłował a wyszła tragedia.
Konkluzja jest taka że polecam wszystkim którzy chcą podłączyć TV rozmiarów 40" albo więcej tylko i wyłącznie plazmę.Odległości z jakich się odląda też są mocno przesadzone na forum i chyba są podane dla sygnału jakości blu ray bo z Cyfry+ 40" z 4-3,5m nie da się oglądać.Minimum 6m.
LCD to tragedia, którą niestety bedę musiał oglądać.
Mam nadzieje że moje doświadczenia pomogą ustrzec wiele osób przed błędem który ja popełniłem.
 

dzesio

New member
a ja sie BARDZO ciesze ze... nie kupilem sobie LCD tylko tesciowej. uffff
juz wiem ze nigdy nie kupie LCD tylko moze plazme albo cos lepszego (SED?).
obecnie mam cyfre i podlaczony do niej stary telewizor kineskopowy 21 cali. podlaczenie przez kabel SCART RGB. obraz "cukierkowa zyleta". wszyscy sie dziwia lacznie ze mna ze mam taki obraz. piekne kolory, super kontrast, rewelacyjna czern i szczegoly w czerni, neutralnosc szarosci, niezla rozdzielczosc i plynnosc obrazu (brak tych wstretnych cyfrowych artefaktow na lcd). no i kupilismy dla tesciowej lcd 26 cali sharp. nie pamietam ale to ten obecnie najwyzszy 26 cali lcd sharpa. no i tragedia. bylem zalamany jak wygladal obraz z mojego dekodera cyfrowego przez kabel RGB. pomyslalem sobie jak to dobrze ze sobie tego nie kupilem. tv znalazl sie pod choinka, potem na polce, podlaczylismy kablowke upc i... szok. obraz o niebo lepszy niz z super sygnalu cyfrowego ale i tak ustepuje mojemu staremu kineskopowi z dekoderem cyfry i kablem rgb. ja jeszcze nie widzialem lcd ktory by mial rownie dobry obraz jak moj kineskop, no moze jakas plazma. wiec BARDZO sie ciesze ze ogladam super obraz na kineskopie i czekam na rozwoj technologii. moze w koncu dorownaja technologiom sprzed 10 lat.
pozdrawiam :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Co jak co, ale, że LCD nie kupię to ja też wiem ;) Moja dość bogata ciocia, z innego kraju ma mieszkanko w Polsce, korzysta z niego jak z domku letniskowego :D robiła zakupy do niego elektroniki i redział się mnie niemal wszystkiego - odkurzacz, lodówka, czjnik no i innne drobiazgi, ale nie wiem co jej odbiło i nagle poszła sama do sklepu i kupiła LCD LG nie pytając mnie o zmianę, a że ma kanał tylko SD, bo nie ogląda za duż tv, to jakość odbioru jest wręcz fatalna, ale cóż sama chciała ;P A ja dzięki temu co ujrzałem wiem, że nigdy LCD :D
 

naro

New member
Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

A ja mam już od prawie trzech miesięcy JVC58" HD ILA i nie mam problemu co lepsze plazma czy lcd. Obraz jak z bajki na zwykłym sd troszkę z większej odległości jest ok. na sygnale cyfrowym MM obraz super, żadnych zakłóceń czerń rewelacyjna kolory boskie. Oglądanie takiego obrazu to ogromny relaks. Żałuję, że tak mało jest o tym na forum (temat jakby się skończył)
Jezeli macie problem co wybrać - zastanówcie się nad tą opcją. Rewelacja
Pozdrawiam niezdecydowanych!
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Raschey napisał:
No więc chciałem się podzielić z Pańswem swoimi wrażeniami LCD vs. Plazma...

To w końcu była w domu ta plazma czy nie? Obecnie testuję tv 47" LCD, oglądam go z odległości 2,5m i widzie, że spokojnie mógłby być większy...

Jak wiesz na forum znajdują się wskazówki i należało najpierw na własnej skórze sprawdzić czy odpowiada Tobie obraz, wlk. etc.

Jak widać wyjątek potwierdza regułę :), ponieważ zdecydowana większość czytelników, użytkowników preferuje duże przekątne.
 

jaceloth

New member
to mój pierwszy post na forum, które śledzę ok. pół roku. witam wszystkich! wiosną zamieszkam w nowym domku i postanowiłem sprawić sobie małe "co nieco". głos zabiorę w sprawie współczynnika WAF, nad którego systematycznym zwiększeniem aktualnie pracuję. w moim przypadku bardzo dobrze sprawdza się wyszukiwanie w pismach o wystroju wnętrz atrakcyjnych salonów z wiszącym na ścianie tv. miesiąc gadania o tym tyle by nie dało...wife jest zachwycona. muszę jeszcze tylko udowodnić, że 50' wcale nie jest takie duże, jak się w sklepie wydaje...i rzeczywiście na fotkach living roomów wcale nie taki duży. tu przyznaję - nie zawsze pokazuję zdjęcia z 50', ale jakoś radzić sobie trzeba, bo 42' w domu nie przezyję:)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Raschey napisał:
(...)
Konkluzja jest taka że polecam wszystkim którzy chcą podłączyć TV rozmiarów 40" albo więcej tylko i wyłącznie plazmę.Odległości z jakich się odląda też są mocno przesadzone na forum i chyba są podane dla sygnału jakości blu ray bo z Cyfry+ 40" z 4-3,5m nie da się oglądać.Minimum 6m.
LCD to tragedia, którą niestety bedę musiał oglądać.
Mam nadzieje że moje doświadczenia pomogą ustrzec wiele osób przed błędem który ja popełniłem.

Moim skromnym zdaniem błąd, który popełniłeś polegał na NIE zamówieniu prezentacji w swoim własnym domu, tym bardziej skoro mówisz, że wydałeś na sprzęt dużą dla Ciebie sumę pieniędzy.

Nie ma co polecać tylko i wyłącznie plazmy bo to zależy od wielu czynników, sens natomiast jest polecać jak najbardziej prezentację na własnym sygnale w domu.

Pozdrawiam,
 

slawekj74

New member
Witam wszystkich i miło mi, że moge napisać swój pierwszy post. Kupiłem miesiąc temu nowy TV, nie znając tego forum, ale uważam, że nie najgorzej na tym wyszedłem. Oczywiście, gdybym trafił tu wcześniej, pewnie mój wybór nie byłby tylko dobry a wręcz bardzo dobry ;)
no ale do rzeczy. Po kilku wizytach w różnych sklepach, rozmowach ze sprzedawcami, kolegami i oczywiście przeglądaniu różnych opinii w necie zdecydowałem się po jakimś czasie na Samsunga 37" fullHD. Odległośc od TV 2,5-3m, sygnał tuner SAT (cyfra). Telewizor rewelacyjny, rozdzielczość która będę mógł docenić za jakiś czas :???: ale nie wyobrażam sobie teraz kupowania HD ready ... chyba lepiej zostać przy CRT 8). Oczywiście jednym z parametrów wyboru była cena ale i tak uważam, że ten Samsung jest godny polecenia.
Pozdrawiam wszystkich i dalej przeglądam forum tym razem pod kątem amplitunera i głośników - czas wymienić stare KD :D
 
Do góry