Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

ArtS007

New member
Bez reklam
Ale to nadal jedna moc, tyle że jej obie strony. :)

Również podzielam zdanie na temat różnic między LCD, a plazmą. To, co w sklepie może się jeszcze podobać, ze względu na dużą ilość jarzeniowego światła, tak już w domu niekoniecznie. Osobiście swoim Samsungiem mógłbym sobie oczy wypalać, gdybym tylko chciał. Ale ja lubię stonowane ustawienia. To, co na pierwszy rzut oka zachwyca, czyli ostrość, nasycenie jest na dłuższą metę nienaturalne.

Lubię oglądać filmy z DVD i tutaj liczy się dla mnie efekt naturalności, co wiąże się z umiarkowanym kontrastem i nasyceniem kolorów. W związku z nadchodzącą erą BD kupiłem sobie na okres przejściowy odtwarzacz Panasonic S53. Przez złącze HDMI sprawuje się poprawnie. Nie jest to oczywiście Denon 1940, ale stwierdziłem, że zakup takiego sprzętu na rok, czy dwa przed zakupem DB nie ma już za bardzo sensu. Tym bardziej, że Panasonic posiada unikalną cechę auto-zoomu, pozwalającego na automatyczne pozbycie się pasków w trybach 2,35:1, co mi osobiście wielce odpowiada. Moje plaźmie również.

Obejrzałem sobie wczoraj Gwiezdne Wojny część IV i muszę powiedzieć, że byłem mile zaskoczony jakością obrazu. Owszem, film jest odnowiony cyfrowo, ale i tak spore wrażenie robi to, co amerykanie potrafili osiągnąć 31 lat temu. Zawodzi trochę dźwięk. Słychać charakterystyczne dla starszych filmów brzmienie, ale część efektów wydaje się być zmiksowana na nowo. Dlatego zacząłem od oglądania serii w chronologii produkcji.

Wydaje mi się, że znalazłem zresztą jedną nieścisłość. Otóż Ben Kenobi mówi do Luke'a, że przestał używać imienia Obi-Wan na długo przed śmiercią jego ojca.

ArtS :)
 

Leszczu

New member
canaris napisał:
dziękuję za podpowiedzi, właśnie z chłodnym dystansem staram sie teraz oglądać rózne odbiorniki.
Kolega namawia mnie na plazmę pioneera, wczoraj nawet się takim przyglądałem, ale boję się że będą poza moim zasięgiem
42 kosztuje ponad 7k a 50 ponad 9k, nie powiem żeby nie było to realne (zawsze mozna wziąć raty) ale muszę pomyśleć nad jakąś alternatywą.
Trochę się zatem zawęża mój krąg zainteresowania,
zaczynam kombinować w kierunku palzmy pomiedzy 42 a 50 , ze wskazaniem na tą drugą. Choć nie wiem czy odległość rzędu 3,5 metra na 50 to nie za mało. Widziałem wczoraj także Philipsa 50 plazmę, nie pamietam symbolu niestety, ale kosztował "podejrzanie" mało bo chyba nieco ponad 5k.
Sądzę że górna granica mojego budżetu to 9k ale to raczej z duuużym bólem. Chętniej bym się zamknął w przedziale 6k - 7k
Ech trudny wybór. Ale przyznam, że dzięki Wam coraz bardziej (nomen omen) obraz mi się rozjaśnia.
Będę się dalej przyglądał i pisał na bierząco o postepach licząc na dalsze sugestie ze strony forumowiczów

Szkoda meczenia sie z ratami ja bym na twoim miejscu wybral
Panasa jakis PY no 800 chyba najlepszy z opisu ale widzialem 85 czy 80
i obraz bardzo wyrazny naprawde wyrazny twarze ostre wszystko widac kazdy pryszcz:grin: nie tak jak w gazecie Playboy gdzie wszystkie twarze sylwetki sa idealne:hmm:
juz za 6tys mozna miec w domu naprawde swietny sprzet a jak bedziesz szukal idealu zabrniesz w 20tys:krol:
Kazdy z tych co pisze bedzie ci w domu bardzo ladnie grał a jezeli LCD
to Sony 52W4000 za 7500 jak dla mnie oczywiscie.
Acha i zastanow sie nad Full Hd napewno odezwa sie ludzie ktorzy nie widza roznicy z Hd ready ale to juz ich problem :grin:

Aha ktos tu napsial ze np Denon DVD jest bardzo dobrym odtwarzaczem i tu mam pytanie czy rzeczywiscie oplaca sie kupic jakis DVd np za 1300zl czy 2tys i widac spokojnie roznice w obrazie? czy np PS3 jako BR to porazka czy tez widac roznice kiedy sie kupi odtwarzacz BR za 3 kola??
 
Ostatnia edycja:

sittek

New member
Leszczu trochę nie qmam ostatniego Twojego złozonego pytania. !!!

według mojej subiektywnej oceny obraz z denona dvd 1940, który doskonale skaluje sygnał do 1080p jest równie bardzo ładny jak obraz z odtwarzaczy bluryjowych jakie widziałem w sklepach. Róznica może i jest ale odbiór z dvd mnie bardzo zadowolił
co do Ciemnej Strony Mocy
zaczynam ucztę oglądania na dvd całej serii :)

ps. już Vader w "a long, long time ago" wiedział,że czarne jest dobre :)
 

mgomski

New member
widzę, że dyskusja LCD vs Plazma ciągle się toczy :cool:

Stoję przed wyborem odbiornika TV i waham się pomiędzy tymi dwoma techologiami.

Do ekranu będę miał 2,31 metra, więc przynajmniej wiem, że wielkość ekranu
wahać się będzie pomiędzy 32' a 37' ze wskazaniem na mniejszy ekran (WAF).
Do wydania mam ok. 3500pln.

Oglądam głównie filmy na DVD (kupuję także PS3 jako źródło dvd i bd) i TV (UPC - głównie discovery i polsat sport) i to głównie wieczorami. Planuję także podłączyć notebooka (złącze PC) głównie do oglądania zdjęć/filmów i internetu.

Nie mam pojęcia na co aktualnie warto zwórcić uwagę na rynku. Pytałem Kikiego, ale widocznie nie ma czasu na odpowiedź.
Z wątków na tym forum wynika, że warto zainteresować się sony 32W4000 lub panasonic-em 37PV80. obydwa są w zasięgu cenowym. Nie wiem tylko, który z nich lepiej sprawdzi się u mnie w domu. Który jest bardziej przyszłościowy. A może warto zwrócić uwagę na coś innego?
 

Leszczu

New member
sittek napisał:
Leszczu trochę nie qmam ostatniego Twojego złozonego pytania. !!!

według mojej subiektywnej oceny obraz z denona dvd 1940, który doskonale skaluje sygnał do 1080p jest równie bardzo ładny jak obraz z odtwarzaczy bluryjowych jakie widziałem w sklepach. Róznica może i jest ale odbiór z dvd mnie bardzo zadowolił
co do Ciemnej Strony Mocy
zaczynam ucztę oglądania na dvd całej serii :)

ps. już Vader w "a long, long time ago" wiedział,że czarne jest dobre :)

Wiec juz cie oswiecam :mrgreen:
Mam jakies tam zwykle DVD za 400zl i po przeczytaniu paru stron o DVD
zaczynam sie zastanawiac na Danonkiem 2930 juz za 1900zl
czy naprawde zobacze roznice wobrazie i dzwieku?? czy jest to bardzo widoczne??
http://www.denon.pl/site/frames_main.php?main=prod&ver=&MID=3&sub=1&action=detail&Pid=293

Co do Br to stacjonarnego nie kupie bo mam PS3.

A co do Tv to koledze polecam Sony W4000 i jezeli jutro nie bedzie w ofercie PY800 top zamawiam 52W4000 i mam to gdzies ile mozna czekac
po drugie troche do plazmy znowu mnie zniecheca zuzycie energi
500W gdzie w Sony to 230W przeliczylem szybko moje ogladanie i wyszlo mi 60-70zl za prad za sama plazme koszmar!!!!
Zona jeszcze o tym nie wie bo jakby wiedziala to plazma juz poszla .......:grin:
Po trzy miesiecznych testach roznych LCD narazie Sony W4000 jest moim faworytem.
Rozpatrywalem XL2 Toshibe ale obudowa dla zony nie do zaakceptowania,JVC, Philips dla zony nr 1 przez dyskoteke z tylu TV:)A sony ma piekna czern wolalbym X3500ale kasa nie ta ale pociesza mnie ze jeden forumowicz ma obydwa i napisal ze W4000 jest lepszym tv od x3500 ktory ma 100HZ.
A jezeli kolega ma ps3 i chce kompa to mysle ze sony bedzie super do zestawu.i cena jest bardzo dobra .no i 5 lat gwarancji w Sony co wogole bije reszte LCD bo mam juz ktoregos laptopa z toshiby i na kazdcego biore 5 lat gwarancji i powiem wam ze przy jedenj naprawie zwraca mi sie gwarancja/oplata gwarancyjna/
W laptopach mialem juz wymienione wszystko,panel LCd HDD,DVD,Plyte Procesow poprostu wszystko moze to wina ze moj laptop chodzi 24h na dobe::)
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Leszczu napisał:
po drugie troche do plazmy znowu mnie zniecheca zuzycie energi
500W gdzie w Sony to 230W przeliczylem szybko moje ogladanie i wyszlo mi 60-70zl za prad za sama plazme koszmar!!!!

To co to za plazma? 100"? Było o zużyciu prądu przez plazmy na forum już mnóstwo razy:

plazmy nie pobierają wcale więcej prądu niż LCD.

Wartości podawane przez producentów plazm są wartościami maksymalnymi - tyle zużywała by plazma, gdybyś non-stop oglądał białą planszę. Wartości podawane przy LCD są wartościami stałymi. Nie spodziewaj się, że jak kupisz LCD, to zaoszczędzisz na prądzie.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
sittek napisał:
według mojej subiektywnej oceny obraz z denona dvd 1940, który doskonale skaluje sygnał do 1080p jest równie bardzo ładny jak obraz z odtwarzaczy bluryjowych jakie widziałem w sklepach.
Dobra rada: będzie jeszcze lepiej, gdy ustawisz skalowanie na 720p. W przypadku Twojego telewizora (HD Ready) będzie to optymalne rozwiązanie.

@Leszczu, z tym poborem mocy przez plazmy, to zdecydowanie przesadziłeś.

Do DVD i BD wziłąłbym Panaska PV37.

ArtS :)
 

kini0

New member
Bez reklam
A najlepiej jest wypuścić z DVD sygnał 576i i pozwolić TV zrobić resztę..
Bo po co skalować obraz dwa razy?
@Leszczu- 50" KURO 360W
 

mario_many

New member
WITAM,plazma czy lcd,panasonic 50 py 800 czy lcd philips 47 9603 oba w cenie do 8000 przeczytalem juz cale forum i bylem juz we wszystkich sklepach murowanych we wroclawiu i decyzja zapadla tylko ten ostatni dylemat. Moze ktos ma podobny juz za soba ,bylbym wdzieczny .Sygnal mam z n-ki i uzywany bedzie do gier ps2 potem 3 pokoj 35m a odleglosc od tv to 3m,oba mi sie podobaja ale nigdy nie widzialem ich razem stad moj dylemat.Potrzebuje dobrego tv do sportu(pilka nozna najwiecej)a zuzycie pradu panasa 500 watow do philipsa (270)mnie nie odstrasza az tak bardzo,dodam ze nie widzialem konkretnie tych obu modeli na zywo a tylko z phila widzialem 42 9603(swiecil super),zas panasonica w wersji py85 46 cali i tez swiecil super,albo rzuce moneta i po sprawie by bylo juz z glowy.Siedze nad tym tematem 3 miesiac i mam pomalu szum w glowie i wrazenie ze co bym nie kupil to i tak bedzie zle bo idealnego sprzetu na dzien dzisiejszy nie ma!!A to czern a to katy a to smuzenie,pobor mocy,awaryjnosc,serwis itd itp a to jesien i nowe modele sharpa(od niego zaczynalem) a to sony niebawem 46 x4500.Auto kupilem szybciej za wielokrotnosc tej cyfry i nie mialem takich dylematow ,wiec co radzicie TA plazma czy TEN lcd-ek,pozdro i zebym jutro jeszcze bardziej zalowal ze kolejne mecze NASZYCH musze ogladac w formacie 29 ,POLSKA -CHORWACJA 2:0,austria -niemcy 1:0 i gramy dalej....
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Tak mi się nasuneło, więc może się podzielę tym...
Odkąd mam plazmę i już po dotarciu to tak mi się podoba w niej obraz, barwy stonowanie itp, że choć lubie ostry i jasny obraz to w laptopie obniżyłem jasnosc jego świecenia (wiadomo LCD) i na prwdę jest suuper, czyli niejako "splazmowałem laptopa" hehehe tak tv wpłynał na inny sprzęt ;)
 

-AS-

New member
Ja w swoim monitorze 22" LCD mam jasność ustawioną na 25, kontrast na 50 (skala do 100), a i tak po niedługim czasie patrzenia w monitor muszę zrobić przerwę, bo mnie oczy bolą.

Pozdrawiam
 

RheeTCT

New member
mario - ja już dawno się zastanawiałem dlaczego samochód łatwiej wybrac.Pewnie dlatego,że w tym temacie człowiek siedzi od lat,a telewizorki nasze kochane,dzisiejsze - mamy od "przed chwilą".
 

Leszczu

New member
kini0 napisał:
Poczekaj na x4500.... albo kup KURO.... ew. plasmę Samsunga.


Nie rob facetowi metliku w glowie napsial co chce panasa lub filipa wiec po co pisanie znowu o KURo x4500 bedzie kosztopwal 16tys 46cali 22 tys 52 cale wiec po co o tym pisac !!!

Ja bym bral panasa jezeli bedzie zarł tyle co LCD pradu to bez wachania
Plazma PY800 co do filipa to one graja super na Full Hd bo tylko taki sygnal jest podawany w centrach MM czy saturnach napewno dyskoteka z tylko Tv bedzie super w nocy zona jezelki ja masz:grin: mysle ze wybrala by Filipa .
Powiem ci tak co nie kupisz bedziesz zadowolony jezeli dalej bedziesz brnoł w tewmat to zwariujesz:twisted:
Wazne zeby na Tv wydac jak najmniej aksy i byc zadowolonym X4500 kupim,y na 2012:krol:
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Ja właśnie oglądam Euro na moim 29PT9521 i mecz kadrowany w 16:9 przy tej wielkości ekranu to kompletna porażka. Dlatego zastanawiam się nad czymś większym... Strasznie żałuję, że nie zafundowałem sobie 2 lata temu 32PW9551, dalej byłoby fajnie, a teraz lipa :-(. Czy można jeszcze kupić jakieś porządne CRT 32"? A jeśli nie (bo pewnie nie), w grę wchodziłoby pewnie jakieś płaskie 37" albo coś koło tego... Wszyscy ekscytują się Kuro, ale najmniejsze to 42" i kosztuje 6 tysięcy, więc wypadnie pewnie na LCD (a może plazma innego producenta?). Co byście polecili do oglądania w 95% cyfrowej kablówki (do tego trochę DVD i może DivX od czasu do czasu), raczej w SD (na C+ i HBO mi szkoda kasy, a reszta kanałów wątpię czy się pojawi w HD), no i dużo w 4:3 jednak nadal (nie cierpię spłaszczonego, czy też rozciągniętego obrazu).
 

sittek

New member
ArtS007 napisał:
Dobra rada: będzie jeszcze lepiej, gdy ustawisz skalowanie na 720p. W przypadku Twojego telewizora (HD Ready) będzie to optymalne rozwiązanie. :)
oczywiście chodzi Ci o ustawienie 720p w DVD ? :)
pytam aby sie upewnić, gdyż i tak nie zauwazyłem ustawiania skalowania w TV :)

Leszczu napisał:
Wiec juz cie oswiecam :mrgreen:
Mam jakies tam zwykle DVD za 400zl i po przeczytaniu paru stron o DVD
zaczynam sie zastanawiac na Danonkiem 2930 juz za 1900zl
czy naprawde zobacze roznice wobrazie i dzwieku?? czy jest to bardzo widoczne??:)

przed zakupem miałem Denona DVD 1600. Obraz był bardzo dobry. Jednakże był to troche wiekowy sprzęt i przez pewien czas miałem.....cos za kilkaset złotych. Nie będe pisał marki, po co kopac lezącego. Obraz z niego był.....płaski, jasny i bez kolorów. Dwiek: porażka, podbite sztucznie skrajne zakresy. Potem zakupiłem mojego aktualnego denona 1940. Stwierdzam jednoznacznie,że sprzęt jest bardzo dobry bo wszystko w nim jest bardzo ładne(taka lamerowa opinia :). A Denon 2930 to jest wyższa półka i bardziej zaawansowane układy wspomagające tor wizyjny. Jednakże czy będzie róznica między moim a tym wyższym modelem? Nie wiem. Poprzedni model który posiadałem (dvd1600 kosztował 3600 złotych). Ten zdecydowanie mniej. Ale róznicy zbytniej nie widziałem. No może gdybym oba mógł porównac na plazmie......
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Tak, miałem na myśli skalowanie przez DVD. Jeśli skalujesz w DVD do 1080p, to telewizor skaluje ponownie w dół do 768 linii. Jak więc widzisz, nie ma to sensu.

ArtS :)
 

sittek

New member
dzieki bardzo. Wydaje mi się,że obraz jest jeszcze lepszy na 720p :)
poza tym przerobiłem parę divixów i stwierdzam,że większej różnicy od dvd nie ma:) bardzo interesujące....
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jak jest dobry DivX, szczególnie pod wzgledem rozdzielczości, to efekt będzie poprawny. Jednak w większości przypadków wychodzi mydło.

ArtS :)
 
Do góry